SI TË MERRNI KA NGA Shën Petersburg

Author: | 2019/08/01

Alexander Radishchev udhëtuar nga Shën Petersburg në Moskë për 6 ditë. transportit moderne bën të mundur për të bërë udhëtimin në mes të dy kryeqytetet ruse janë shumë më të shpejtë. Largësia në Moskë Pjetrit rreth 700 km, dhe koha e tanishme në një mënyrë të varur nga mënyra e zgjedhur e udhëtimit.

spb (1)

aeroplan

spb1

Fluturimet nga Moska në Shën Petersburg nisen çdo ditë, udhëtim merr orë rreth një e gjysmë. Ju mund të fluturojnë nga Domodedovo, Vnukovo, Sheremetievo. Ticket kushtojë rreth 1.800 rubla. Koha totale e shpenzuar në udhëtim (transferimin në aeroport, check-në fluturim) - 5 orë.

Ku për të blerë bileta: në zyrat e biletave ose të rezervoni një biletë në internet përmes bashkime, për shembull, Aviasales (tani mund të kontrolloni çmimet e biletave në datat e zgjedhjes suaj):

Si për të shkuar në aeroport, dhe sa kushton: Aeroexpress (340 rubla), një http://www.aeroexpress.ru/ plotë orar. Taxi (950 rubla), por të jetë i sigurt për të kontrolluar spinën.

Në Shën Petersburg Airport mund të arrihet me autobus (30 rubla) ose taksi (nga 220 rubla).

autobusë ndërqytetor

spb (7)

Shiko orarin dhe çmimet dhe rezervoni biletën tuaj nëpërmjet këtë formë:

Shko në mbrëmje, arrijmë për 11-12 orë. Relativisht shpejt dhe të qetë.

Ku për të blerë bileta: në arkë apo libri nëpërmjet internetit. Çmimi i biletave 1000-1800 rubla.

Si për të marrë në stacionin, dhe sa kushton: autobusët nisen nga qendrore, stacionet hekurudhore Leningradsky dhe nga "Rojet e Kuqe" stacioni i metrosë, e ndjekur nga Balltiku në stacionin ose në metro stacionin "Kupchino". Në qytetin - metro (40 rubla), transporti publik (30) ose një taksi (32 rubla / km.).

trenat

Mënyra më popullore dhe të rehatshëm të udhëtimit, në qoftë se nuk është një shumë të holla dhe shumë kohë.

spb2

trenat konvencionale

Total shkon 36 trena. 9-11 orë për të shkuar, çmimin prej 800 rubla. Gjendja e makinave dhe të udhëtimit nga çmimet e biletave dhe kohën e udhëtimit nuk janë të varur - si njeri me fat. Nuk është e arsyeshme që të zgjidhni raft të lartë për të shmangur në rënie pasagjerë dhe tubime të studentëve të dehur "në buzë" e shelfin e poshtme. pule i pjekur në skarë është të hahet shumë më pak se trenat e distancave të gjata, por kjo procedurë edhe kursen raft e sipërme.

Ku për të blerë bileta: në zyrën w / e biletave (duhet të qëndrojnë në vijë) ose nëpërmjet terminalit (nuk ka rradhë për biletave duhet vetëm një kartë bankare, por zgjidhni raftet më të ulëta nuk do të punojë - vetëm të lartë). Nëpërmjet internetit, online ose http://rzd.ru/ Hekurudhat Agregat ticket OneTwoTrip (shumë më miqësore blerjes Interface):

Çmimi rezervuar selia e 1 mijë rubla, Coupe - nga 1300, CB - 3.5 mijë rubla.

Trenat quajtur: "Athanasi Nikitin" (1565/1947 fshij.), "Dy Capitals" (1565/2241 fshij.), "Red Arrow" (coupe nga 2500 fshij.). kohë të përshtatshme nisjes, ardhja, gazetat e përditshme, çaj dhe të qetë publikun. Brendshme në raftet e sipërme të përçuesve të bëra me kujdes.

trenat me shpejtësi të lartë elektrike

Mënyra më e shpejtë dhe më i përshtatshëm për të marrë Pjetrit. Ora Journey: rreth 4 orë. Shpenzimet nga 3175 rubla.

"SAPSAN"

http://sapsan.su/raspisanie.htm

spb (6)

Shkon dhe vjen në një kohë shumë të përshtatshëm (ditë mori - ditë ardhur), një shuplakë të shtrenjtë, publiku është kryesisht të biznesit, pothuajse askush që nuk është i njohur me të, shpesh të varur në telefon ose në aypeda. Ata që ngrihen mbi 165 cm do të jetë pak të mbushur me njerëz për t'u ulur. Një alternativë e mirë për aeroplan në drejtim të kohës dhe kostos (nuk ka nevojë për të arritur në aeroport 2 orë dhe të shpenzojnë paratë në rrugë atje).

Treni rehatshme, makina të pastër, izolim të shkëlqyer të shëndosha, operacion të qetë, trena me shpejtësi të lartë, look modern. Është e ndaluar për të pirë duhan në lobeve dhe WC përgjatë rrugës.


"Nevskit Express"

spb (1)

Ajo shkon për 15 minuta më shumë se "SAPSAN", dhe kushton pothuajse 900 rubla lirë. Një shtet e ngjashme me përshkrimin e mëparshëm. Kolltuqe sapsanovskih një pak më të gjerë, por mund të duket më pak i përshtatshëm - nuk ka kandidaturë përpara dhe të ulet si duhet në anën e pasme nuk do të funksionojë. Legroom është më dhe njerëzit e rritjes së lartë në Coupe do të jenë më të rehatshme se në terren tjetër për tryezë në "SAPSAN". TV në dhomëzën është gjithashtu atje, por nuk gjithmonë punë.

makina private

spb (3)

Drivers thonë kapele Vendi: Khimki, Solnechnogorsk (shumë e trafikut), pykë dhe Vishny Volochok. Pas Valdai, të themi, më të mirë rrugor-shirit, por me xhepat për parakalim. Në kufirin e rajonit Tver varet njoftimin se video incizim e shkeljeve të kryera: kamera të qëndrojë në gardh ndarje, në qoftë se ju shkoni në korsinë e majtë, ata thjesht nuk mund ta shohin. Ju mund të merrni atje për orë të tëra nëntë e gjysmë, konsumi i përgjithshëm i benzinës (95) për të "vajtje-ardhje" e 4500 rubla.

Lexo më shumë:   Si për turshi trangujve mënyra më e shpejtë në tigan

Të jetë i sigurt për të numëruar në kohën e mbërritjes, sepse urat në Shën Petersburg. Këtu kurs orar: http://razvodka-mostov.ru/.

taksi

mënyrë kushtueshëm për të marrë në Shën Petersburg, nga 11 700 rubla një mënyrë në makinë klasës ekonomisë (shumë më të lirë do të jetë, në qoftë se ju të urdhërojë të drejtë atje dhe mbrapa). Nëse ju shkoni katër, kjo nuk është aq e frikshme - në 3000 rubla për person. Përparësia e lëvizjes qëndron në lëvizshmëri dhe fleksibilitet (ju mund të zgjidhni çdo kohë të largimit), mangësitë - tape, paaftësia për të fjetur qetë në tren.

udhëtimi në kohë: 7-9 orë, duke lënë pas 6 jam ajo mund të marrë 15 orë. Nga Moska në Shën Petersburg - 680 km. Rruga kryesore - autostrada Leningrad.

një udhëtim

Në asnjë rast nuk do të kapur ofertën makinë hitchhiking. Tani ka mënyrë më civile dhe të automatizuar për të gjetur një shokun udhëtar (në fakt bëhet atë) - BlaBlaCar shërbimit. Drivers itinerar me shkrim e udhëtimit të tij, kohën e largimit dhe çmimit për pasagjer. Pasagjerët rezervoni vendin e tyre në rrugë të përshtatshëm. Çmimet për të udhëtuar nga Moska në Shën Petersburg të fillojë në 800r.

modës plus - ju mund të gjeni një shofer që udhëtonte nga rajoni tuaj / qarkut, në një ditë të përshtatshëm dhe kohë (Moska në Shën Petersburg - një destinacion shumë i popullarizuar me një zgjedhje të gjerë të rrugëve). Cons - faktori njeri, udhëtim mund të shtyhet ose të anulohet, shoferi mund të merrni të kapur nuk është më i përshtatshëm (të ketë të gjithë rrugën për të dëgjuar Radio Chanson).

Udhëtimi aktuale Moscow - Peter:

trenat

shkojnë në trenat e zakonshëm në Shën Petersburg të lirë, por të gjata dhe problematike. udhëtimi në kohë: 16-24 orë. Sa: një maksimum prej 700 rubla. Nëse asgjë në të gjitha për të kaluar - do të duhet për të kandiduar në kontrollues dhe për të sjellë një vakt.

Nuk është një analizë e detajuar e rrugës me tren me të gjitha lidhjet dhe kohën e arritjes.

Rruga është e ndarë logjikisht në 5 seksione: Moskë - Tver, Tver - Bologoye, Bologoye - Okulovka, Okulovka - Malaya Vishera Malaya Vishera - Shën Petersburg. Center Road është Bologoe. Nëse ju shkoni nga Moska, rruga fillon në stacionin Leningrad, në qoftë se nga Shën Petersburg - në stacionin e Moskës. Ju mund të zgjidhni dy versione të udhëtimit - me një qëndrim gjatë natës në një pikë të ndërmjetme / pa banim. Në qoftë se ju përzënë pa u ndalur, ajo është më mirë për t'u ulur në tren e parë.

trena kalendarin:

Moskë - Tver: http://www.tutu.ru/rasp.php?st1=79310&st2=83010

Tver - Bologoye: http://tutu.ru/rasp.php?st1=83010&st2=69510

Bologoye - Okulovka: http://tutu.ru/spb/rasp.php?st1=44204&st2=42204

Okulovka - Malaya Vishera: http://tutu.ru/spb/rasp.php?st1=42204&st2=39204

Malaya Vishera - Shën Petersburg: http://tutu.ru/spb/rasp.php?st1=39204&st2=35004

Ju pastaj mund të thoni, "I çuan Pjetrit" në tre / katër / pesë qenve '- në varësi të se sa ju do të duhet të ndryshojë trenat.

SI TË MERRNI KA nga Shën Petersburg në Moskë - FORUM Petersburg ...

Nisja nga Moska është e shoqëruar tradicionalisht nga një tapë në Khimki largimit nga Moska është e shoqëruar tradicionalisht nga një tapë në Khimki

Shumë kopje të thyera në çmimet për stacionet e pagesave autostradën M11. Në qoftë se një mënyrë e tërthortë rreth Vyshny Volochek zemërimi shumë nuk shkakton normat për tokën në Solnechnogorsk dhe përsëri, për ta vënë atë butë, i befasuar. 450 rubla një mënyrë - për shumicën e automjeteve të cilët çdo ditë kryejnë një udhëtim të tillë, vetëm shumë e rëndë. E njëjta gjë vlen edhe për fushën e Sheremetievo-2 Aeroporti: 250 rubla për segment është më pak se dhjetë kilometra - kjo është overkill. Sepse me futjen e pagesës së shumica e shoferëve u kthyen në të mirë të vjetër M-10. Por një gjë hipur përditshme dhe krejt tjetër - një udhëtim një herë në Shën Petersburg dhe mbrapa. Duhet të shkoj për të paguar faqet apo rrugë e vjetër është gjithashtu i përshtatshëm?

Ne kemi vendosur për të shkuar në Shën Petersburg dhe përsëri në të dy rrugët. Së pari, sipas klasike 10-M, për të mbledhur të gjitha priza Khimki, Solnechnogorsk dhe Vyshniy Volochyok. Por përsëri në drejtim të ri nëpërmjet stacioneve të pagesave dhe të vlerësojë jo vetëm koston, por edhe të shpenzuar kohë dhe përpjekje.

M-10 

Për të arritur në kryeqytetin verior në mbrëmje, ka filluar në nëntë në mëngjes. Sa më shpejt që ne të kalojnë unazës, ndërsa menjëherë erdhi në KS tradicionale në Khimki. Shtyrë dhjetë minuta, kemi arritur në dhomë operativ. Solnechnogorsk dhe Klin na takuar edhe në një lumë të ngadaltë, por asgjë kritike. lokalitete Endless reduktojë normën mesatare, por edhe konsumit të ulët të karburantit. Duke filluar në "trehpoloska" zonë Tver, kur parakalimit korsi shfaqet alternuar në çdo drejtim janë prekur edhe shpejtësinë pak mesatare dhe konsumin e karburantit. Hyrja në të Lartë Volochek Më të takuar të ndërtimit të projektit shkëmbimi tonë me I-11 dhe një bllokim të vogël. Por ajo dhe "e famshme" rotacionit 90-shkallë, dhe madje edhe dritat e trafikut në qytet, ne kemi kaluar pothuajse pa humbje. Lucky. Një tub ishte duke pritur për ne në hyrje të Pjetrit, por edhe atje ne kemi humbur nuk është një shumë. Si rezultat, një destinacion (Dnepropetrovsk rrugë) arritëm pas orarit nëntë e gjysmë, duke marrë në konsideratë dy ndalesa të furnizohem dhe hani. Shpejtësia mesatare - pothuajse 73 km / h. Jo keq! Në fund të fundit, mode me shpejtësi të lartë, ne u përpoq sinqerisht për të përmbushur. Lodhja është, por asgjë të jashtëzakonshme. Way mes dy kryeqyteteve me forcë mundimshëm jo emrin.

Në hyrje të seksionit të pagesave të Solnechnogorsk dhe Moskës duhet të marrë një abone. Në hyrje të seksionit të pagesave të Solnechnogorsk dhe Moskës duhet të marrë një abone.

M-11 

E pra, prapa hipur mbi faqet e paguar. Ashtu si në rastin e parë, kemi filluar në nëntë në mëngjes. Para Lartë Volochek Më të (nuk ndodh për herë të parë paguhen segment) rrugë - imazh pasqyrë e periferi pranë. Glitches në Shën Petersburg dhe një bllokim të vogël në autostradë Moskës pas largimit të qytetit. Dhe pastaj lëvizja qetë në Volochek. Në Kongres, në stacionet e pagesave të vënë të gjithë postimet clip me pengesa, por asnjëri prej tyre nuk funksionon. Të vërtetë të lirë? Jo, vetëm të marrin pagesën në dalje. Dhe është e vlefshme. 75 kilometra të autostradës, ne kemi kapërcyer dyzet minuta. Dhe për të gjithë këtë ka dhënë 200 rubla.

Lexo më shumë:   SI të bashkohen në një këngë

Edhe në qoftë se Vishny Volochek nuk paralizuar shumë kilometra tape, përdorni stacionet pagesave me vlerë. Por me segmentin prej 40 kilometra nga Moska në Solnechnogorsk jo të gjithë unik. Po, këtu, gjithashtu, ju mund të kurseni kohë, veçanërisht nëse Leningradka vdekur qëndron në periferi të Moskës. Por ajo është me vlerë paratë e tij (nga na mori 400 rubla) - një pyetje e hapur. Përveç kësaj, stacionet e pagesave nuk është një pengesë - mungesa e plotë e infrastrukturës. Përveç vendeve për të tjerët, asgjë. Pra, në qoftë se ka një nevojë për të furnizohem, të ketë një meze të lehtë ose të gëzojnë "dhomë arkitekt panjohur" duhet të kujdeset për atë paraprakisht, para Kongresit për "paysite".

Toll në dalje të M-11 përhapur. Pagesa merr jo më shumë se një minutë. Toll në dalje të M-11 përhapur. Pagesa merr jo më shumë se një minutë.

Si rezultat, stacionet e pagesave rruga ishte më e shpejtë për gjysmë ore. Jo shumë për rrugën për 700 kilometra. Për të thonë se unë disi të kursyer forcën e tij, unë nuk mund të. Përveç një shpejtësi të madhe mesatare (në sajë të segmenteve të paguara) ngriti konsumin mesatar të karburantit prej gati litër. Sepse, duke pasur parasysh koston e shtrenjtë e 600 rubla dy pjesë, kostoja për kilometër të rrugës ishte një herë e gjysmë më e lartë se kur ngarje në klasike M-10. A është e vlefshme, ju vendosni. Të gjitha rezultatet e udhëtimit janë përmbledhur në tabelën e mëposhtme. Por unë kam bërë tashmë zgjedhjen e tyre - patjetër të përdorin një mënyrë e tërthortë Vyshny Volochek dhe makinë së bashku M-11 në Solnechnogorsk do të jetë vetëm për të ngjeshur të madhe në Leningrad Highway.

Kosto Krahasimi M-10 dhe M-11 gjurmët

M-10

M-11

Distancë, km

680

690

koha e udhëtimit

9 h 20 min

8 h 55 min

Net në lëvizje

8 h 42 min

8 h 10 min

Shpejtësia mesatare në km / h

72.8

77.3

konsumin e karburantit, L / 100 km

6.5

7.3

Sasia e karburantit të konsumuar, litra

44.2

50,37

Shpenzimet e përgjithshme, RBL.

1679,60

2514,06

shpenzimet e karburantit, rubla.

1679,60

1914,06

mënyra e pagesës

600

Kostoja e 1 km të pista, fshij. / Km

2.47

3.64


Duke shkuar nga Moska në Shën Petersburg M-10 ose M-11?

Si për të marrë nga aeroporti në katedralen e Shën Isakut - FORUM ST ...

Taxi në Shën Petersburg me vlerë sa më shumë që ajo qëndron. Në përgjithësi, ajo është e lirë. Ose të shtrenjta. Varet se ku, çfarë lloj kompanie dhe nëse objektet e tilla si ajër të kondicionuar. Ne ju kemi bërë një tabelë të thjeshtë: se sa kushton për të marrë një taksi në Shën Petersburg në destinacionet më popullore.

Taksi Shën Petersburg shumë të avancuar

Edicioni i "Windows-it në Petersburg" përmbledhur eksperiencën e saj të përdorimit të një taksi Shën Petersburg gjatë dy viteve të fundit. Në xhiron e 40 udhëtime publikuar dhe rezultati vijim. mesatare Shoferi - sllave mesoburrë njeri pamja, si rregull, jo shumë llafazane. Edhe pse një herë ne kemi marrë një leksion mbi historinë ushtarake me numra dhe informacionit-analitike llogaritje të tjera. Car - aksident me makinë të huaj në të gjithë vetëm më e lirë, dhe kjo është shumë e rrallë.

Vonesat, gabime, adresa, keqkuptim në lidhje me çmimin përfundimtar, episode të ngarje të pakujdesshëm - jo një incident i vetëm i tillë. Një grup i opsioneve të tilla si vende të fëmijëve, transportin e kafshëve, takimit me një shenjë në aeroport, shërbimi "shofer i matur" Pagesa kartave bankare, programet zbritje për pasagjerët e rregullt - çdo gjë është atje. Pasi taksi që janë të theksuara në cilësi në vitet e fundit. Arsyeja është e thjeshtë - konkurrenca.

Taxi biznes klasë

Pothuajse të gjitha kompanitë të llogaritur normat dhe të urdhërojë mund të jetë direkt në faqen e internetit, dhe online - nga 5-10% më lirë. Disa mori e aplikacioneve për Windows android celular dhe iOS. Nëse keni nevojë për një makinë urgjentisht, mesatare statistikore përvojë të presim kohë - 15 minuta. Aeroporti Pulkovo është edhe më i vogël, ka një taksi, si rregull, në detyrë pranë aeroportit. Ndërsa duke marrë bagazhet, makina është gati. histori e ngjashme me stacionin hekurudhor Moskës dhe gjithë pjesën qendrore të qytetit.

Në lidhje me çmimet e disa vërejtje

- Shkalla Night - ditë e më të shtrenjta, por jo shumë.

- Kartat e kreditit - vërtetë (por është më mirë që të përcaktojë paraprakisht).

- peshku është më e lirë dhe një herë e gjysmë - dy. Por nuk është një fjalë e tillë mund të jetë që do të lindin si pasojë e shumë më të shtrenjtë.

- Në qoftë se urat janë të divorcuar, për të marrë nga një fund të qytetit në tjetrin është ende e mundur përmes urës kabllor-qëndruar. Ajo është në shumicën e rasteve një goditje të fortë, në mënyrë më të shtrenjtë se direkt përmes qendrës.

- Në përgjithësi, një taksi në Shën Petersburg me kosto të ulët, veçanërisht në qoftë se ju merrni deri në pikën e dëshiruar të kompanisë. Shih për veten tuaj. Nga Qendra për CCM mund të arrihet, të themi, 400 rubla. 4 persona jashtë në $ 100 secili. Nëse ju shkoni me transport publik, është e mundshme (më optimale rrugë metro + autobus) të marrë 63 rubla, që është, një taksi vetëm 37 rubla më shumë. Ajo që është tani 37 rubla në Shën Petersburg? Ose të marrë mundësinë e aeroportit Pulkovo ndaj sportit dhe koncert kompleks "Jubilee", në mes ne kemi marrë 750 rubla, ose 190 rubla për person. Mënyra e zakonshme për të marrë deri në 36 (36 për bagazhet, nëse ka) + 28 mbi tokë (+ 28 për bagazhet, nëse ka), për një total prej 64 deri në 128 rubla. Në përgjithësi, një taksi do të vijnë më në shumën për të cilën nuk është gjithmonë blej një filxhan të mirë të kapuçin, dhe në qoftë se me të bagazhit, kështu që plug krejt mjerueshme (lënë në kllapa ndryshim në nivelet e rehati udhëtim).

Lexo më shumë:   Çfarë është e rëndësishme për të dashur apo të dashur

- Kartat Discount - janë duke punuar. Ne kemi bërë një eksperiment të quajtur të njëjtin shërbim taksi dy herë dhe e pyeti për çmimin e udhëtimit. Në thirrjen e parë të pasagjerit, si në qoftë se ka pasur një kartë zbritje, dhe thirrja e dytë ajo do të (i nevojshëm numri thirrjes). Dallimi në rastin e parë dhe të dytë, të quajtur menaxher, ishte 20% - vetëm shumën me të cilën kartë ishte.

- "Minimal" në shumicën e shërbimeve të taksive në Saint-Petersburg - 250 rubla.

Ne menduam

Mori adresat e veçanta të zonave të caktuara (në veri është e rrethit Subway Perspektiva e Iluminizmit, në jug - Metro Prospect Veteranëve, në perëndim - Vasilevsky Island, në lindje - Qendra e Merry fshatit - Nevskit Prospect), sende të caktuara (Lenexpo, Pulkovo, etj .) dhe shikuar në plug "fare ekonomike" katër nga taksitë më të shquar Shën Petersburg.

Nëse ju doni për të parë koston e një taksi nga stacioni hekurudhor në Moskë, referojuni seksionit se sa kushton për të shkuar në qendër.
Pjatë - shuma minimale dhe maksimale e "kursimeve". planet tarifore "rehati" type "biznes", "minivan", si dhe VAS - më të shtrenjta.

Për koston maksimale, ne nuk do të garantojë për të, ajo duhet të jetë e mundur për të gjetur dhe më të shtrenjtë, për shembull, në një taksi, të cilat specializohen në VIP-transportit. Por më të lirë se sa ne të ju tregojnë tarifën standarde (pa kartat e zbritje, aksione, etj). Ju mund të vështirë të gjeni. Ne mori lirë taksi në qytet. Emri do të le të dini nëse ju kërkoni përmes reagime në "Kontakt", nuk do të ketë pikë, pasi që kompania jonë nuk është një reklamues.

Sa kushton një taksi në aeroport Pulkovo dhe nga Pulkovo

Pulkovo të dhe nga Pulkovo për:

North 980 - 1410 rubla
Jugut 525 - 630 rubla.
Qendër 605 - 770 rubla.
West 810 - 970 rubla.
East 730 - 900 rubla.
Stacioni Ladoga 745 - 1070 rubla.
Lenexpo 765 - 910 rubla.
Të Moscow Metro 370 - 460 rubla.
Sport dhe Koncert Complex (SKK) 460 -500 rubla.
Instituti i Kujdesit Emergjent. Dzhanelidze 500 - 630 rubla.
Sports Complex "Jubilee" 695 - 800 rubla.
Petrovsky Stadium 740 - 890 rubla.
Ice Palace 760 - 920 rubla.
Station Detare * 755 - 910 rubla.

* Station Detare - stacioni në lavdinë Detare Sheshi 1, e cila niset linjën traget St. PeterLine në Helsinki. Për të mos ngatërrohet me fasadë Detare, i cili ndodhet edhe në Vasilyevsky Island.

Sa kushton një taksi nga qendra e qytetit (duke përfshirë stacionin e Moskës) Petersburg

Nga zona e mëposhtme të qytetit në qendër të Shën Petersburg:
Veri 450 - 620 rubla.
South 470 - 650 rubla.
East 375 - 550 rubla.
West 320 - 440 rubla.
Pulkovo 605 - 770 rubla.
stacion Ladoga 255 - 430 rubla.
Finland Station 220 - 320 rubla.
Station Detare 270 - 380 rubla.
Lenexpo 275 - 380 rubla.
Instituti i Kujdesit Emergjent. Dzhanelidze 325 - 450 rubla.
Sports Complex "Jubilee" 220 -330 rubla.
Petrovsky Stadium 235 - 370 rubla.
Ice Palace 335 - 520 rubla.
SCC (CCM) 320 - 450 rubla.
Mariinsky Theatre * 220 - 320 rubla.

* Po, ne e dimë se Teatri Mariinsky në qendër, dhe turistët gjithashtu e di. Por shumë njerëz shkojnë atje me taksi, sepse është më e lehtë, veçanërisht nëse ju jeni në një fustan mbrëmje apo smoking.

taksi të lirë
 

Sa kushton një taksi në qytetin Shën Petersburg

Veri - jug 670 - 1030 rubla
West - East 560 - 665 rubla.
North - West 530 - 650 rubla.
Veri - Lindje 520 - 600 rubla.
East - Jug 705 - 875 rubla.
West - Jug 645 - 725 rubla.

Sa kushton një taksi nga qendra e qytetit në periferi dhe qytetet fqinje

Nga qendra:
Kronstadt 1115 - 1590 rubla.
Peterhof 1010 - 1150 rubla.
Pushkin 785 - 1010 rubla.
Pavlovsk 905 - 1180 rubla.
Gatchina 1150 - 1390 rubla.
Viborg 4000 - 4700 rubla.
Shlisselburg 1335 - 1520 rubla.
Lomonosov 1015 - 1590 rubla.
n Sand 820 -. 840 fshirje.
Kolpino 1010 - 1075 rubla.
Vsevolozhsk 670 - 830 rubla.

Edhe një herë duhet theksuar se të gjitha çmimeve të indikative. Shumë varet nga koha e aktivitetit ditor, konkurrent, një rrugë të veçantë, kushtet e rrugëve dhe madje edhe kohë të vitit.

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *