AS Shto në listën e zezë në Android

Author: | 30/12/2018

pic1_calls

Telefonatat janë tani në dispozicion në mënyrë që ne mund të flasim për ditë në telefon. Prandaj, smartphones tona janë thyer çdo ditë nga numri i madh i thirrjeve hyrëse, dhe jo çdo thirrje është tashmë një gëzim. Disa biseda të duan të humbasë, dhe disa thirrje kurrë nuk duan të dëgjojnë. Përfitimi i Android smartphones të na japë mundësi për të bllokuar numrin e telefonit dhe nuk dëgjojnë thirrjet hyrëse me të. Ne do të flasim rreth asaj se si për ta bërë atë të pronarëve të ndryshme smartphone.

Sigurisht, për Android smartphones aq shumë sa që është e pamundur për të folur rreth asaj se si për të bllokuar telefonatat hyrëse mbi secilin prej tyre. Do të duhet të zgjedhin. Mënyra më e lehtë për të bërë këtë është pronarët markë e Nexus smartphones dhe pajisje të ulet poshtë Android. Ata vetëm duhet të bëjë një shtyp të gjatë mbi numrin në listën e telefonatave dhe zgjidhni opsionin e kyçit. Në mënyrë të ngjashme, funksioni zbatohet në smartphones HTC. Megjithatë, prodhuesit e tjerë të smartfonëve me një predhë të pronarit ndryshe të sigurojë qasje në këtë funksion.

Samsung

Në mesin e lexuesve tanë një shumë e përdoruesve të smartphones nga Samsung, kompania e Koresë së Jugut është prodhuesi më i madh i smartphones. Nëse ju keni një pajisje nga Samsung dhe ju doni për të bllokuar një nga numrat, ndiqni këto udhëzime:

 • Hapni aplikacionin Phone.
 • Në listën e telefonatave, zgjidhni numrin që dëshironi për të bllokuar.
 • menu hapur i funksioneve shtesë dhe përzgjidhni funksioni "Shto në listën e zezë".

Për të fshirë një numër nga lista e zezë, të shkojnë në parametrat. Zgjidhni Cilësimet e telefonatës, dhe në to do të gjeni pika "refuzojnë thirrjen", i cili është kryer dhe menaxhimin e zezë.

LG

Për pronarët e smartphone tjetër procedurë Kompania e Koresë së Jugut është shumë e ngjashme.

 • Hapni aplikacionin Phone.
 • Klikoni mbi tre pika në këndin e sipërm të djathtë të menu pop-up, zgjidhni "Settings Call".
 • Në "General" ju do të gjeni opsionin "thirrje refuzim". Zgjidhni "refuzojë thirrjet nga" dhe të shtoni një numër në listë.
Lexo më shumë:   Si të instaloj GTA 5 për kompjuterin

Sigurisht, lexuesit tanë kanë jo vetëm pronarët e smartphones Nexus, HTC, Samsung dhe LG. Në shumë veçori të tjera smartphones është zbatuar në mënyrë të ngjashme, por në qoftë se ju papritmas nuk mund të gjeni atë, ju mund të merrni ndihmë nga aplikacionet e palës së tretë, të aftë për të bllokuar telefonatat hyrëse, të tilla si Z. Numri, Call Blocker dhe zezë.

Bazuar në materialet AndroidAuthority

BLACK LIST VTELEFONE ANDROID

lista e zezë në Android

Disa nga pronarët e smartphones Fluturojnë dhe prodhues të tjerë janë përballur ndonjëherë me një situatë shumë të pakëndshme, kur ata vijnë, thirrjet e pakërkuara ose ndërhyrëse të pakëndshme.

Rastet e tilla prishin disponimin, dhe ndonjëherë edhe e frikshme. Të shpëtoj veten nga sherr, thjesht shtoni numrin e padëshiruar në listën e zezë në Android. Në këtë rast, abonenti do të bllokohet, thirrjet e tij do të jetë e fshehur në mënyrë automatike, dhe mesazhe - nuk do të arrijë.

smartphones të tjera Fly
të gjitha modelet e telefonave Fly mund të gjenden ne dyqanin ton online.

Si për të shtuar një numër në listën e zezë të Android?

Ka disa mënyra në listën e zezë të menaxhimit. Dhe ne do të thoni në lidhje me të gjithë ata.

Si për të shtuar në listën e zezë në Android nëpërmjet menu thirrjes

Të shkruani numrin në listën e zezë:

 • shkoni modalitetit "Sfida" (kliko në butonin me një tub);

  cilësimet e telefonatës

 • shkoni në menynë kontaktit;

  kontakt menu

 • klikoni mbi "Block";

  kontakt bllok

 • Tani ju nuk do të merrni nga thirrjet e kontaktit dhe mesazhe, ndërsa në të njëjtën mënyrë nuk e hap atë.

Android listë e zezë e numrave dhe Menaxhimit

Jo vetëm ju mund të shtoni numra të panjohur në listën e zezë, por edhe për të menaxhuar atë:

 • në shenjë "e quan" në parametrat e thirrjes (shtyp normale apo të gjatë në një smartphone apo settings opsionet butonin butonin në ekran);

  Mënyra Challenge

 • në "Settings" shkoni në "listën e zezë";

  menu thirrje

 • Në këtë seksion, ju do të gjeni shumë mundësi për ngritjen e zezë (të mundësuar / disable bllokuar thirrjet e padëshiruar dhe mesazhe edhe në fjalë kyçe, një listë të numrave, etj);

  Cilësimet listën e zezë

 • për të shtuar në listën e zezë kontaktin nga librin e telefonit, të hyjë në seksionin "Non listë të zezë";

  blacklist Non

 • kliko tek "Shto" button;

  Zgjidhni një kontakt

 • zgjidhni "Zgjidhni kontakt", atëherë ju do të merren në librin e telefonit, ku ju mund të zgjidhni një numër për të bllokuar, të vënë një shënoni në frontin e tij.
Lexo më shumë:   çizme PA thembra e çfarë duhet të veshin

I kushtoj vëmendje! Këto algoritme nuk punojnë për të gjitha versionet e Android OS. Në disa modele, vendndodhjen dhe emrat mund të jenë të ndryshme, por procedura është pothuajse i njëjtë. Dhe ne jemi të bindur se udhëheqësi ynë do të ju ndihmojë të lundruar pajisjen tuaj.

Krijimi i një listë të zezë, duke përdorur aplikacionet e palës së tretë

Krijimi i një listë të zezë, duke përdorur aplikacionet e palës së tretë

Google Luaj Tregu ofron një shumëllojshmëri të programeve të hartuara për t'ju ndihmuar të krijoni një listë të zezë të kontakteve dhe menaxhimin e tyre. Vetëm shkarkuar atë, e cila është më e përshtatshme për ju. Në mënyrë tipike, këto zbatime janë intuitive, lehtë për t'u përdorur, dhe nganjëherë madje edhe i shoqëruar nga këshilla.

Megjithatë, ndërtuar në listën e zezë është në të gjitha telefonat - të dyja modeleve anije, dhe në smartphone buxhetor.

Nëse jeni të interesuar, ju mund të lexoni artikullin, ku kemi diskutuar se çfarë të bëni në qoftë se telefoni zhurma ishte zhdukur.

Yak Shto NOMERVCHORNIYSPISOKKIЇVSTAR tuaj

Të gjithë të njohur me situatën kur ju bërë thirrje asaj që numri dhe as të heshtur, ose në një tub që mbart një absurditet të thuhet coarser dhe këto shifra kanë nevojë për të hyrë në listë të zezë. Sepse ky është një standard telefon tipar, ose një numër i madh i aplikacioneve që ju mund të shkarkoni dhe të instaloni në smartphone tuaj. Por ka 2 disavantazhet e të gjitha aplikacioneve, përkatësisht:

1. Të gjitha aplikacionet që kalojnë thirrjen e parë, pastaj pas përcaktimit të numrave të dhënë një komandë rivendosur. Dhe në fund abonentit që ju thirri, unë e kuptoj se ju kanë sjellë numrin e saj në listën e zezë.
2. Dhe e dyta është që ju nuk keni për telefonin tuaj ende mbetet një thirrje të humbura, e cila ndonjëherë është shumë i bezdisshëm. Lloji dhe numri në listën e zezë të gjitha Njoftimi vjen gjithsesi.
3. Edhe pse unë kam qenë më parë, tha se mungesat 2, por ka ende një mënyrë për të thënë - defekt. Për të zbatuar nevojën për të instaluar aplikacionin, dhe kjo është pjesë e burimit të smartphone tuaj Android.

Për të hequr qafe të këtyre mangësive, ka zgjidhje për smartphones Android.

Si për të bllokuar numrin, ose shtoni në një listë të zezë pa të bashkëngjitni skedarë.

Sistemi operativ Android është një funksion - "Shto një kontakt për të shprehur mail", siç mund të quhet një zëri ose lock drejtpërdrejtë. Në versione të ndryshme të Android në mënyra të ndryshme. Por thelbi është i njëjtë. Çdo kontakt nga librin e telefonit, ju mund të shënoni - "menjëhershëm ..." dhe ky numër do të marrë beeps zënë. Për disa sisteme, të themi për atë që nuk mundet, sepse nuk ka qenë një version android në operacion është e mundur me ndihmën e komentet tuaja do të jetë e mundur për të thënë më saktësisht. Instalimi në një numër telefoni jo-ekzistente, mail zë abonenti do të shkojë sinjal - ky numër nuk është në shërbim dhe është mënyra më efektive për t'u marrë me "***".

Lexo më shumë:   shkaqet vanitet dhe trajtim në të rriturit

Natyrisht kjo është vetëm nëse ju nuk e përdorni postën zanore. Nëse ekziston një nevojë e tillë, ajo është më mirë për të instaluar një program shtesë që shqyrton dhe lidhjet, të cilat mund të gjenden në bum Android.

Përmbledhje e aplikacioneve - "listën e zezë" për android.

 1. Le të fillojmë me shqyrtimin, ndoshta jo në listën e zezë, dhe me kërkesë të tillë të quajtur autoanswer, kjo kërkesë mund të ndihmojë njerëzit të cilët janë shumë të nadokuchayut. Sidomos në qoftë se ajo ndodh gjatë natës. Nëse ju shikoni një numër që ju merrni lodhur (sidomos me operatorin ngjitur) e quan të gjithë aplikimit gjithnjë e më shumë fillon dhe të vazhdojë të fle në mënyrë paqësore. Dhe telefoni do të bëjë autoraising tub sa më shpejt që të marrë ndonjë telefonatë. Nga ana tjetër mund të mendoni se ju jeni vazhdimisht të vini ta merrni, dhe ai në mënyrë të veçantë do të thërrasë gjithnjë e më shumë. Por ju diçka duke fjetur gjumë çlodhës. Gjëja kryesore në mëngjes mos harroni të ngarkoni programin shembull.
 2. Dhe tani të drejtpërdrejtë në lidhje me aplikimet. Shkarko fund është se të gjitha aplikimet që janë shkarkuara nga Google Play dhe të instaluar në smartphone kur shërbimi aktivizohet zëri nuk mund të përdoret. Për shkak se ata punojnë në parimin e cila është përshkruar më herët në këtë artikull.

Nëse gjeni një kërkesë ku ju mund të shtoni një numër në listën e zezë kur aktivizohet shërbimin e postës zanore. Ju lutemi të jetë i sigurt për të shkruar në lidhje me këtë kërkesë në komente.

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *