SI TË BËRË PAPER zog i ri

Author: | 2018/08/23

Mërzitje mund të jetë, duke luajtur TIC-TAC-shputë apo betejë detare, dhe ju mund të krijoni tuaj duar lodër me "fonogram". Të mjaftueshme për të mësuar ngatërresë tani duartrokas mrekullinë e një fletë të thjeshtë fletore.

Si mund të fishekzjarr e letrës në shtëpi?

A doni të mësoni se si të bëjnë fishekzjarre letër dhe të bëhet një "guru" për miqtë? Pastaj të marrë fletë A4 ose një copë e thjeshtë e letrës në kuti dhe të shohim se si të bëjnë një fishekzjarr e letrës.

si për të bërë letër nga fishekzjarr në shtëpi
Për duart e tyre për të bërë një firecracker me zë të lartë, ju do të duhet një copë letër dhe 2 minuta kohë!

Nga fishekzjarre ju jeni vetëm një proces i 7-hapi:

 • Hapi 1: Leaf shtoni deri pikërisht në gjysmë, dhe pastaj përsëri të ndahen.

Foto se si të bëjnë një fishekzjarr letre në shtëpi

 • Hapi 2: Në qendër të fletës, e cila përshkruante aq linjë, bëj çdo cep.

si të bëjnë një fishekzjarr letër me duart e veta me foto

 • Hapi 3: bëj fletë në gjysmë në mënyrë që qoshet lakuar ishin brenda.

fishekzjarre skemë

 • Hapi 4: Përgatitja e një kthesë trapezoid gjysmë dhe pastaj shpjegoj përsëri.

fishekzjarre skemë

 • Hapi 5: Për një linjë dele të bëj qoshet në mënyrë që pala e tyre është e lidhur pikërisht në këtë linjë.

krisur me skemë fotot

 • Hapi 6: Përsëri, shpjegoj qoshet dhe palosjen bosh përgjatë linjave të njëjta, të cilat shërbyen në paragrafin e mëparshëm, një aks reference.
 • Hapi 7: Dele qoshet e linjat e palosura në dispozicion në mënyrë që të marrë një trekëndësh dhe poppers gati!

Si për të bërë një firecracker "të shëndoshë" nga letra?

lodër pakomplikuar duket pafajshëm të mjaftueshme, derisa kjo e bën një tingull. Pak e dinë si të bëjnë një firecracker letër, duhet të dinë se si për të filluar atë në veprim. Për ta bërë këtë, të marrë "trekëndësh" e qoshet dhe mblodhi së bashku, duke mbajtur vetëm për ta, bëri një gjest dramatik, një hov.

Ajo do të jetë interesante:   NFC në telefonat ÇFARË ËSHTË SI TË PËRDORET

si për të bërë duart vetë cracker tyre
Paper fishekzjarr - një mjet i sigurt për të larguar mërzinë!

Një zhurmë me zë të lartë - dhe mërzia është zhdukur. Tani të gjithë miqtë tuaj dhe të familjes mund të demonstrohet në pafundësi, si për të bërë një firecracker letër. Zgjohen imagjinatën e një lodër shtëpi, ju nuk mund të zinin vend mbi dafinat tanë dhe të vazhdojë të krijojë gjëra të jashtëzakonshme nga letra në teknikë origami.

si për të bërë një fishekzjarr në shtëpi
A fishekzjarr nën këtë skemë të lehtë se kurrë!

Për të rregulluar tekstin dhe foto-udhëzime në kujtesë, është e këshillueshme për të parë videon tonë mësimore.

Si të Bëni një fishekzjarre letër? | Mjeshtëri prej letre!

Si për të bërë një fishekzjarr letër - Udhëzimi Video.

Versioni i plotë tekst është në dispozicion në "MegaText" - http: //megatexts.ru/80-kak-sdelat-hlo ...

SI TË zog i ri (PAPER) - YouTube

SI TË Fishekzjarret nga letra. Si për të bërë një fishekzjarr e letrës me duart origami tuaj. letër Dual firecracker. Si për të bërë një letër të dyfishtë firecracker.

Si të bëjnë një fishekzjarre letre duart faza: SKEMËS ...

Faqja argëtuese Pesha: ju mund të luajnë tombol, "Battleship", "krokodil", për të treguar off, për të organizuar një performancë të improvizuar teatrale apo të guessing njëri-tjetrin maskaradë. Kur ai bëhet i mërzitshëm, ju mund të bëni vetë tuaj letër duart firecracker. Fotografitë, diagramet dhe video të ofruara më poshtë do të ndihmojë për të kuptuar këtë version të thjeshtë të origami. E thjeshtë, por fun letër firecracker bërë pak argëtim, dhe krijimi i tij dhe merr fëmijët dhe të rriturit të cilët do të jenë të lumtur për të zhytet në lojë e fëmijërisë së tij.

Skemat e fishekzjarre letër

Për duart e tyre për të bërë një fishekzjarr e letrës, ju duhet të përdorni diagramet vizuale. Duke u bazuar në to, do të jetë në gjendje për të kryer hap pas hapi montimin e produkteve nga një fletë letre, të bëjë një Popping me zë të lartë. Gjëja kryesore - për të ndjekur në mënyrë rigoroze bën, dhe atëherë me siguri të ketë sukses.

Marrja e krisur nga një letër me duart e veta

Pra, si për të bërë një fishekzjarr e letrës? Të gjitha shumë e thjeshtë. Me detyrën edhe të trajtuar një fëmijë i cili është duke zhvilluar një lodër të ngjashme për herë të parë.

 1. Për të filluar është për të përgatitur materialin. Për të krijuar fishekzjarre duhet të përdorni një fletë letre të A4 ose të rregullt fletë ushtrim libër.
 2. Merrni një fletë të zakonshëm të letrës e çdo ngjyrë dhe madhësi. Nga rruga, produkti do të jetë shumë origjinale, në qoftë se ju përdorni letër të ndritshme ose një fletë me një të shtypura të pazakontë. Dele atë në gjysmë, dhe pastaj të zgjeruar. Kjo do të krijojë një dele.
  Më tej, duke treguar drejt në drejtim të qendrës së fletë, në vendin ku ai ka marrë një linjë të dele, dele gjitha qoshet.
 3. Të flappers paraformoj speakerphone dele në gjysmë. Në këtë rast, të gjitha këndet e para me çdo kusht duhet të jetë brenda produktit.
 4. Tani duke rezultuar forma i ngjan skicë e një trapezoid, paloseni më dysh përsëri. Pas fletë të bardhë letre nevojë për të zgjeruar prapa. Kjo do të formojë linjat e nevojshme dele.
  Pastaj dele qoshet e fishekzjarre të ardhmen në mënyrë që konturet e tyre të respektohen pikërisht në vijën që rezultojnë.
 5. Tani ne kemi nevojë për të shpjegoj qoshet përsëri. Kur kjo palosur fishekzjarr letër përmes linjës që është përdorur hapin e mëparshme, si boshtin e udhëzues. Është e rëndësishme për të hedhur poshtë qoshet e linjave të formuar tashmë të mbetura pas folds. një lloj i trekëndëshit - Si rezultat i kësaj, një figurë e thjeshtë duhet të merrni. Të gjitha qarqet duhet të përpunohen me dorë.

Siç mund të shihet fare thjesht, një mjeshtër i trashanik e letrës me duart tuaja. Por kjo është shumë e rëndësishme për të udhëhequr një fishekzjarr, e krijuar në bazë të një fletë të zakonshëm të letrës në vend. Është e mjaftueshme për të marrë formën rezulton e këshilla të mprehta, marr workpiece, mbi kokën e tij dhe papritmas yanked ulët atë poshtë. Clapper kështu lëshon një përplasje kumbues. Tërheqja e tillë një lodra të vetë-bërë është se ajo mund të bëjë të dy fëmijët dhe të rriturit. Përveç kësaj, përdorni fishekzjarr qesharake mund të jetë një numër të pakufizuar të kohës.

Ajo do të jetë interesante:   kontakte DYJA VATSAPE bllokuara

Video: Si për të bërë vetë letër tuaj fishekzjarr

Tani që ju e dini se si të bëjnë një firecracker letër. Një vështrim në procesin e prodhimit të saj në mënyrë më të detajuar mund të jenë në video më poshtë.

SI TË Fishekzjarret Letër: DUART vet, origami, NGA ...

Video se si për të bërë një fishekzjarr letër me duart origami tuaj.

Kjo nuk është sigurisht një super duper trashanik, por ai punon, dhe ju mund të bëni atë në dy minuta. Në qoftë se ajo është e mirë për të fshirë ajo do të japë zërin edhe më shumë. Merrni atë nga gazetat, sepse ka një letër të hollë.

Përveç krisur nga një letër në kanalin tonë ka ende shumë zanate interesante nga letër, DIY dhe origami.

Regjistrohu për kanalin dhe të shikojnë video të re.

https: //www.youtube.com/channel/UCw6B ...

Video se si të bëjnë një fishekzjarr letër me duart origami tuaj.

Kjo nuk është sigurisht një super duper trashanik, por ai punon, dhe për të bërë të mundur që dy minuta. Në qoftë se ajo është e mirë për të fshirë ajo do të japë zërin edhe më shumë. Merrni atë jashtë gazetës, sepse ka gazeta është e hollë.

Përveç fishekzjarre letër në kanalin tonë ka një shumë të letrës interesante artizanale, DIY dhe origami.

Regjistrohu për kanalin dhe të shikojnë video të re.

https: //www.youtube.com/channel/UCw6B ...

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *