Ku ju keni për të ndërtuar një shtëpi që të gjitha dritaret e saj të dal në veri

Author: | 2019/06/01


Ku duhet të shkojnë nga dritarja sipas Feng Shui © depositphotos.com

Nëse jeni të interesuar në pyetje përmirësim në shtëpi, në veçanti, ku nevoja për të dalë nga dritarja e Feng Shui, në mënyrë që shtëpia ishte e mbushur me paqe, rehati dhe të kuptuarit, ne shpresojmë se ju do të jenë të dobishme për artikullin tonë.

 • Ku ju duhet për të dalë nga dritarja e Feng Shui - busull

Ku duhet të shkoj jashtë nga dritarja e Feng Shui, ajo nuk është më pak e rëndësishme se sa dera, sepse dritarja është quajtur me të drejtë "sytë" e shtëpisë. Dhe në cilën anë "duket" shtëpi varet në përmbajtjen e saj të brendshëm të drejtën të energjisë, dhe, në përputhje me rrethanat, mirëqenien, shëndetin dhe mirëqenien e të gjithë banorëve të kësaj shtëpie. ndërtimi i duhur dhe vendndodhjen e dritareve është aq e rëndësishme sa, për shembull, zgjedhja e brendshme të banesës.

Në Kinë, vendlindja e mësimeve të Feng Shui, është konsideruar të jetë më e favorshme në qoftë se dritaret të përballet me lindje ose në jug, dhe siç duhet nëse - në perëndim. Kjo shpjegohet me faktin që shtëpia dhe banorët e tij duhet të plotësojë energjinë e diellit në rritje dhe ditët sapolindura. Por rrezet vdes e diellit nuk depërtojnë në shtëpi. Prandaj, në shtëpitë kineze nuk kanë as edhe dritaret të cilat përballet në perëndim.

Sipas Feng Shui, nuk ka ndonjë rëndësi të vogël është lloji që hapet nga dritaret. Në qoftë se dritaret janë duke kërkuar në pyll, park, kopsht, lumë, apo një oborr komod - një shenjë e mirë. Në këtë rast, dritare duhet të hapë sa më shpesh të jetë e mundur për fluksin e energjisë pozitive.

Në anën tjetër, pikëpamja e objekteve industriale, peizazhit fabrikë, kanaçe plehra, pista pista apo të ndërtimit jo-banesore do të shtojë shtëpinë tuaj të energjisë negative që nuk kontribuojnë në çdo shëndetit ose harmoni. Për të reduktuar këtë ndikim negativ, kjo energji mund të jetë në përpjekje për perde hije, për të ndaluar perde të ndritshme ose dritaret gotë.

Ku ju duhet të shkoni nga dritarja sipas Feng Shui
Ku duhet të shkojnë nga dritarja sipas Feng Shui © depositphotos.com

 • Ku duhet të shkoj jashtë nga dritarja e Feng Shui - raportin e dyerve dhe dritareve të brendshme

Përveç orientimit jashtme e dritareve duhet të i kushtoj vëmendje për vendndodhjen dhe vlerën e dritareve dhe dyerve brenda në shtëpi.

Raporti i dyerve dhe dritareve të ngjashme me marrëdhënien e prindërve dhe fëmijëve. Besohet se dritaret - fëmijët dyerve. Proporcioni optimal i numrit të dritareve dhe dyerve në dhomat të jetë 2: 1, e lejueshme - 3: 1. Në qoftë se dritaret janë shumë dhe ata janë shumë të mëdha në madhësi, në një familje të tillë, ekziston rreziku që fëmijët nuk do të binden prindërve.

Sipas sistemit të Feng Shui, vendosje dritare duhet të shmanget direkt përballë derës, veçanërisht të dhëna. Përndryshe, një pjesë e energjisë pozitive do të lëvizin shumë shpejt dhe jo të qëndrojnë në shtëpi. Për të ngadalësuar rrjedhën e saj, ju mund të përdorni një mashtrim të vogël: të ndarë hapësirën midis dritares dhe ekran dyer, vazo apo "muzikë e erës."

Ku ju duhet të shkoni nga dritarja sipas Feng Shui
Ku duhet të shkojnë nga dritarja sipas Feng Shui © depositphotos.com

 • Ku duhet të shkoj jashtë nga dritarja e Feng Shui - pamjen dhe gjendjen

Dritaret në Feng Shui duhet gjithmonë të mbahen të pastra, në mënyrë që ata mund të humbasë një shumë të diellit. Dirt në gotë pengon energji pozitive, por për shkak se dritaret në shtëpi duhet të lahen tërësisht të paktën dy herë në vit. Por në perde të errët të dritares duhet të jetë se shtëpia nuk kishte një tepricë të energjisë yin.

Lëkurë bojë në korniza duhet të hall dhe bluaj në frontin e pikturës së re. Besohet se në të çara akumulon energji negative. Për të njëjtën arsye, është e papranueshme që në dritare u plasaritur qelqi.

Windows-i nuk duhet të zareshechivat që të mos pengojnë lëvizjen e energjisë qi. Por në qoftë se pa këtë masë sigurie nuk mund të shmanget, është e nevojshme që të përpiqen për të bërë grilë më pak i dukshëm. Për shembull, për t'i bërë ato të hapur-punë dhe pikturuar në ngjyra të dritares.

Mos të mbrojtur një shtëpi nga rrezet e diellit, duke përdorur perde reflektive. Pas të gjitha, funksioni kryesor i dritareve është vetëm për të le shtëpinë e diellit, dhe të mos vonojë atë. Në rastin e krijimit të pengesave për të balancuar të energjisë botërore është i shqetësuar, disa prej të cilave do të pasqyrohet perde dhe jo të marrë në shtëpi. Dhe për shkak të kësaj, ndoshta shkatërrimin e harmonisë në mes të banorëve të kësaj shtëpie.

Ku ju duhet të shkoni nga dritarja sipas Feng Shui
Ku duhet të shkojnë nga dritarja sipas Feng Shui © depositphotos.com

Windowsills dritaret janë të vendosur mirë në nivelin e belit - kjo ndihmon për të krijuar një marrëdhënie harmonike me botën e jashtme. Dritaret e mëdha, sipas Feng Shui, ju mund të "rregulluar" duke bërë një vend të madh dritare ujdisje fushën me Wallpapers foto, lule apo akuariumi. sills dritare duhet të jenë të pastër dhe të lirë nga gjërat. Shumë të përshtatshme të vendosura mbi to lule.

Dritaret var perde të mirë, dhe kjo është më mirë të japë përparësi për materiale të lehta dhe tone të lehta, për shkak se perde të rënda, por pluhur, të tërhequr energji negative në shtëpi. Zgjedhja perde për blerjen, i kushtoj vëmendje, e cila duhet të vijë nga dritarja sipas Feng Shui, sepse kjo zonë ndikon ngjyra e perdeve:

 • Jug (element Fire) - të gjitha nuancat e kuqe;
 • Lindje dhe jug-lindje (element Wood) - të gjitha hije të gjelbër;
 • Në jug-perëndim dhe veri-lindje (elementi i Tokës) - të gjithë hije e verdhë;
 • North (element Water) - të gjithë hije e blu dhe e zezë;
 • West dhe në veri-perëndim (element metalik) - të gjithë hije e bardhë.

Regjistrohu për telegramit tonë
dhe të jetë i vetëdijshëm për të gjitha lajmet më interesante dhe të rëndësishme!

ОТВЕТЫ@MAIL.RU: Si për të ndërtuar një shtëpi që do të gjitha dritaret në të ...

Author:

LMV

14 janar 2017 08:00

Tags: Kërkesat vonuar humor  

76863


28

Menduar ndonjëherë se kërkesa juaj në sistemin e kërkimit të vendit? Thesari i pyetjeve moronic dhe përgjigje në listën për patate të skuqura kthej mendjen ty.

Të gjitha fotot në galeri

1. Një organizatë e hollë mendor

burimi:

2. Është koha për tregimet e ndyrë

burimi:

3. Edhe më pak

burimi:

4. Bob zgjuar

burimi:

5. Këshilla praktike

burimi:

6. Për të shitur diçka të panevojshme, duhet së pari të blerë ndonjë gjë të panevojshme

burimi:

7. Pyetni mom tuaj, kur mësimet e pastaj të plotë

burimi:

8. Dhe mos harroni të nxjerr video!

burimi:

9. Mos u pikëllo Galka

burimi:

10. D - mirëdashja

burimi:

11. Në të vërtetë, në të njëjtën punë në mëngjes

burimi:

12. histori shumë të shkurtër

burimi:

13. Tatiana, edhe ju Oracle, në fakt, duhet të dini

burimi:

14. Përmbajtja e nivelit rrezikshmërisht i ulët në kastravec ogranizm

burimi:

15. Mjekët, kini kujdes!

burimi:

16. Si. Këto. Pyetje. Në përgjithësi. Vijnë. Në kokën time.

burimi:

17. Çështja është zgjidhur tre vjet më parë

burimi:

18. Po, ju së pari duhet të kërkoni në internet

burimi:

19. Diku në mes të bardhë dhe e bardhë

burimi:

20. Gratë Fajësojnë

burimi:

21. Tani që ne e dimë se si të jetë brutal

burimi:

22. Palmists, ay!

burimi:

23. tre-litër domate

burimi:

24. unanimisht

burimi:

25. reale lojë - të holla të vërtetë

burimi:

26. Download në Eldorado

burimi:

27. Natalia, 35 vjeç, është ende duke pritur për një princ

burimi:

Të lidhura Lidhje:

 • Produktet e çmendur kineze që mund të dëmtojnë psikologjinë tuaj

 • Pusechka, të jetojnë, të lutem! : Historia bombë Zinovy ​​gerdt

 • 30 njerëz, të dhënat e pasaportës nga të cilat ju do të jetë i habitur

 • mësim i pazakontë i filozofisë nga seks më të drejtë

 • Si të gatuaj në rrjetet sociale nga e premtja, 13

Tags: Kërkesat vonuar humor  

Ashtu si këtë post? Chips Mbështetje, klikoni:


189
20

169

pëlqente

169

2

88

Lajme nga Partnerët

Si për të ndërtuar një shtëpi që do të të gjithë të dritaret e saj të përballet në veri?

tregimet e mia në lidhje me zonat e fjetur pajisjen dhe ndërtimin e shtëpive shkaktoi një reagim të fortë, kështu që vendosa të ndjek këtë temë - Unë do të ju tregojnë dhe të ju tregojnë se si për të porositur dhe për të ndërtuar një shtëpi në detajet e projektimit të planit dhe deri në shpërndarjen e blerësit në shtëpi. Ju mund të shikojnë ciklin e plotë të ndërtimit të shtëpisë, hap pas hapi.

Kjo është pjesa e parë e tregimit, sot ne do të flasim për atë që një lagje të re në Shtetet e Bashkuara dhe të kërkoni në planin e saj arkitektonike.

1. Unë do të fillojë me këto gjëra narrative Mohim:
I pari në këtë seri të tregimeve, unë nuk do të prekë mbi çështjen në financimin dhe blerjen në shtëpi proces. Kjo është një çështje më vete, ka tashmë kanë shkruar shumë histori dhe artikuj.
Së dyti, ne do të përqëndrohet në shtëpi në një çmim të kthehet $ 270-400.000. Kjo shtëpi mund të përballojë një familje me të ardhura të përgjithshme prej bashkëshortëve të më shumë se 100.000 $ në vit (pas tatimit), inxhinierë, personel mjekësor, juristë, ekonomistë, policët, etj
Së treti, unë nuk do të hyjë në detajet e zonave të përzgjedhjes, shkollat, rrugët e udhëtimit për dhe nga puna, etj, si Të gjitha këto pyetje janë shumë individuale nga vendi në vend, dhe në mendjen time të menduarit përmes këtyre pyetjeve padyshim blerjen e në shtëpi.
Së katërti, historia ime është e bazuar në Hjuston, në mënyrë që procesi i ndërtimit nuk është e pranueshme për vende të tjera me klimë më të rënda, si ftohtë kërkon përdorimin e materialeve të tjera. Pavarësisht nga kjo, ndërtimi i shtëpive në Kanada dhe veriore SHBA janë absolutisht identike në teknologji. Materialet e përdorura në ndërtim janë të pranueshme në kushte të ngrohtë, me një 10C lejuar të temperaturës dimrit. Po, për habinë e shumë, në Houston në dimër ajo është e ftohtë dhe bora bie.
E pra, edhe një herë, për të veçanërisht të zgjuar - Kjo histori është e bazuar në Hjuston, por në qoftë se ju ku diçka nuk është e drejtë, atëherë, mjerisht, ju duhet të fle me padrejtësi të tillë, sepse si kjo në Houston.

2. Pjesa më e madhe e banorëve të SHBA jetojnë në shtëpi private, ose siç quhen në Rusi - cottages. Sipas Vicki, 60-plus për qind e popullsisë jetojnë në shtëpi individuale. Në SHBA ekzistojnë dy lloje të ndërtimit të ri - rajonale dhe individuale.

3. Në fushën e ndërtimit zhvilluesi është i angazhuar në mobilimin zonën e tërë si një e tërë. Para fillimit të zonën e ndërtimit është një terren i thyer. Çdo gjë është duke u ndërtuar "nga e para", domethënë - të përcaktuara të gjitha komunikimet, rrugët, shkollat ​​e ndërtimit, lojrash, pishina, kopshte, dyqane, parqet, trotuaret, stadiumet dhe i gjithë territori është i fisnikëruar. E gjithe zona është bërë në të njëjtën paraqitjen arkitektonike dhe ngjyra të ngjashme, materiale, devijimi nga të cilat është e pamundur. dmth nëse zona ka një çati të gjelbër, dhe ju doni rozë, ose ju të ndryshojë mendjen tuaj, ose ju do të dërgohet në zonën, ku arkitekti miratuar kulmet rozë.

4. Për ata që duan të thirrura për rezervimin e plotë anonimitetit, zhvilluesi është kufijtë shumë të rrepta në lidhje me uniformitetin e fasadat e shtëpive dhe planeve arkitektonike, si dhe ngjyra. Lexoni më shumë për kufizimet unë do të diskutuar në pjesën tjetër të tregimit, e cila do të fokusohet në pamjen arkitektonike të zgjedhjes së shtëpisë. Për këtë arsye, shtëpia është vetëm e ngjashme në madhësi, skemë ngjyra dhe lloji i materialeve të përdorura, jo pamjen. Që janë të interesuar për të parë në fasadat e shtëpive, në tregimin e ëndrrës amerikane të një shumë të fotografive, të gjitha fotot janë marrë në të njëjtën zonë. Në halophytes mendimi brutal korniza ime arkitektonike më të mirë të ekipit, kur dikush ndërton si të dojë. Përveç kësaj, në të ardhmen, rendi në rrethin do të monitorojë shoqata e pronarëve të shtëpive, e cila rreptësisht ndalon çdo përpjekje për këdo që të devijojnë nga plani origjinal arkitektonike. Çdo ndryshim në lidhje me pamjen e shtëpisë duhet të jetë rënë dakord me Shoqatën, i cili, për shembull, nuk mund të ju lejojnë për të rilyej fasadë ose pure me një çati propozoj në metal. Shut off çati jush ndonjë ndalim, por në të njëjtën kohë si ajo ishte.

5. Ndërtesa individuale zhvillohen në zona shumë të shtrenjta dhe elitare të qytetit, ku çdo gjë është ndërtuar tashmë, dhe nuk ka tokë të lirë. Njerëzit blejnë tokë me një shtëpi të vjetër, demoluar atë dhe të ndërtuar një shtëpi të re përsëri. Më parë, natyrisht, plani për një shtëpi të re miratohet nga komuna, dhe për të marrë leje. Ndërtesa individuale me duart e tyre, në kuptimin ruse, kur ju bleni një komplot në fshat, dhe pastaj dhjetë vjet vetëm ngritur një pallat e ëndrrave të tyre, ashtu si ju pëlqen - mungon këtu. Kjo është për shkak të rregullave. Secila fazë e ndërtimit duhet të inspektohen për pajtueshmëri me kodet e ndërtimit, dhe do të kryejë punën mund të certifikuar vetëm kontraktori.

6. Kjo është bërë për sigurinë e ndërsjellë në mes të klientit, kontraktori dhe komunës. Në rastin e mëvonshëm pronarit defekt në shtëpi ka çdo të drejtë për të mbledhur nga ndërtimi i një ndëshkimi. Në rastin e gjendjes së jashtëzakonshme pa fajin e kontraktorit, kompania e ndërtimit ka prova: gjithë puna është kryer në bazë të standardit. Përveç kësaj të gjithë, komuna kërkon kopje të të gjitha dokumenteve të nevojshme për të vërtetuar kryerjen e punës dhe pajtueshmërinë me të gjitha të nevojshme, zjarri dhe rregullat sanitare dhe normat e ndërtimit të kapitalit të. Përveç kësaj të gjithë, kanë një numër të faqes së përjetshme të ndërtimit, pak njerëz duan, kështu që një leje ndërtimi lëshohet për një periudhë të caktuar.

7. Zhvilluesit kanë stafin e tyre të inspektorëve të certifikuar të cilët kontrollojnë shtëpinë në kohën e ndërtimit të tyre. Sa për idenë se inspektorët e saj mund të shkruani dhe gëlqere, pastaj unë nxitoj të ju siguroj të gjitha fazat e rëndësishme të ndërtimit të kontrollohen nga dy inspektorët, një nga kompania dhe një nga komuna lokale. Në rast të ndonjë defekti, ajo do të bëhet inspektimi, dhe të paraqitur një raport, dhe në qoftë se ndërtuesit e bëri një Linden, ajo mbetet vetëm për të uroj atyre fat të mirë në gjykatë. gabimet e ndërtimit janë ndalur shumë strikte, kështu që kompania është e vetëdijshme për veten e tyre dhe të monitorojnë me kujdes cilësinë, ai kursen një shumë të holla në procesit gjyqësor.

8. Shtëpia jonë do të jetë në një zonë të re. Disa fakte për këtë zonë:
- Sipërfaqja e përgjithshme e rrethit të ri është 1500 hektarë
- Zona ka sistem artificial liqene, në sipërfaqe prej 120 hektarë
- sipërfaqe e gjelbër e Qarkut në 283 hektarë
- një e treta e shtëpive të zonës kanë një pamje e liqenit
- në zonën e përcaktuar korsi për biçikleta dhe gjurmët për të ecur dhe drejtimin e një gjatësi totale prej 35 kilometrash
- i infrastrukturës do të ndërtohet për këtë zonë, e cila ka gjashtë shkolla, dy kompleks spital me një vlerë totale prej 150 milion $, 20.000 metra katrore. metra, me një gamë të plotë të shërbimeve mjekësore, tre qendra urgjente kujdes mjekësor për spital të kafshëve, një qendër tregtare me të gjitha dyqane dhe restorante, një kopsht, një numër i hoteleve, stacionit të policisë, stacioni zjarri, golfit, dhe disa kishave.

9.
- Përveç kësaj, e gjithë zona do të ndahet në lagje, secila prej të cilave do të ketë një pishinë të përbashkët (të hapur me banorët e lagjes), terreneve sportive, tenis dhe gjykatat basketboll, futboll dhe fushë bejsbolli.
- Numri i përgjithshëm i shtëpive në zonën - 13 000
- Çmimi shtëpitë jashtë nga $ 180,000 në $ 1 milion.
- Zona është ndërtuar në disa kompanitë e ndërtimit që është duke ndërtuar një gamë të plotë të ndërtesave, nga buxheti për luks.
- Zona e minimale e gjallë e 167 metra katrorë. m, maksimale - 455
- Në rajonin nuk ka apartamente.
- Vlefshmëria e zonës së ndërtimit - 20 vjeç, në momentin zona është përfunduar me rreth 80%.
Shembuj të zonave të ndërtuar-up mund të gjenden këtu, një kohë dhe dy-dy.
Ajo duket si pishinë lagje, dhe shesh lojërash për fëmijë, një plan i përgjithshëm në foto më sipër.

10. Infrastruktura rrugore është e organizuar si më poshtë: Zona është e lidhur me rrugët e qytetit, e cila është në të gjithë rrugët pingul kryq. Për të marrë në rrugë, ju mund të lënë autostradën në dublant e tij. infrastruktura është ndërtuar përgjatë rrugët, shkollat, dyqane, spitalet, stacionet e gazit, hotele, etj

11. rrugët pingule shtruar rrugë, duke e kthyer në Avenue ju të merrni në zonën e fjetur. Avenue pingul kaluar rrugën në të cilën shtëpi. Nga ana tjetër, shtëpia janë të vendosura "në xhepat e vdekur-fund." Dead fund xhepi është një rrugë pak, të cilat, si rregull, nuk kanë qasje kudo. Kjo është bërë në mënyrë për të hequr trafikun tranzit të mjeteve drejtpërdrejt në rrugët fjetur të rrethit. Banorët e kësaj të qetë, dhe fëmijët mund të luajnë në mënyrë të sigurtë në rrugë, por e tyre janë askush nuk shkon.
Fotografia është një i vdekur-fund xhepi tipike të ndërtesës.

12. Këtu është Avenue, rruga nga katër korsi (majtas) fqinj pingul me rrugën - ". Xhepat" rrugë që çon në dhomën e gjumit

13. Pra, duke marrë për të zhvilluesi i saj, gjëja e parë që ju duhet të zgjidhni një lagje. Lagjet kanë kufij të ndryshme të çmimeve. Në këtë rast, zona me pamje nga liqeni - më të shtrenjtë, ata kanë një zonë shumë të madhe dhe ata do të jenë të vendosura shtëpitë shumë të mëdha dhe të shtrenjta.

14. çmimin më të ulët për komplote - lidhur (dmth, shtëpia juaj do të jetë një shtëpi tjetër) dhe ju do të keni fqinjët në të dy anët dhe specifikimet (p.sh., pjesa e pasme e shtëpisë tuaj është që të jetë një linjë e telave të tensionit të lartë). Mesatare për seksionet e çmimeve janë gjetur në mënyrë tipike në qoshet dhe në qoshe të ngushtë (si në foto 6). Vendosni për një buxhet, ju do të tregohet një hartë të vendeve të lira. Pas kësaj, ju shkoni në faqen për inspektim. Nëse nuk ka ankesa, atëherë zgjedhjen e një plani në shtëpi pas zgjedhjes site.

15. Për shumicën e njerëzve - kjo është faza më e vështirë, në këtë fazë shumë të ndjeshme ne diskutojmë në pjesën tjetër të tregimit.

Regjistrohu për të Flickr , ku fotot janë publikuar çdo ditë në rezolucion të lartë dhe para botimit në Fletoren.

Si për të ndërtuar shtëpi në shtetet qendrore të SHBA-ve?
Si për të ndërtuar një shtëpi në Shtetet e Bashkuara jugore?
Si të marrësh me qira shtëpi për blerësit?
Si funksionon komuniteti amerikan gjumi?
Historia e "ëndrrës amerikane",
si për të ndërtuar rrugët amerikane?
Historia e sistemit rrugor të SHBA

Imazhet për KPK ku ju keni për të ndërtuar një shtëpi që të gjitha dritaret e saj të dal në veri

 • Qëllimi dhe të përgjithshme kërkesat
 • Që ju lejon për të trajtuar
 • Instalimi dhe konfigurimi fillestar
 • Një shpjegim i shkurtër i strukturës menu dhe qëllimin
 • përfundim

Qëllimi dhe të përgjithshme kërkesat

Duke punuar me pajisje Hikvision kërkon organizim dhe menaxhim. Jo të gjitha pajisjet kanë web-bazuar ndërfaqe, firmware, apo kontrolle të tjera. Hikvision për të gjitha pajisjet që kanë aftësinë për të lidhur në një rrjet ose kompjuter, duke përfshirë:

 • kamera survejimi IP,
 • Regjistruesit (DVR, HVR, NVR),
 • intercoms IP dhe paneli jashtë,
 • Kontrollorët dhe terminalet SHDSH,
 • Kontrollorët dhe muret decoders video,
 • Kontrolli dhe monitorimi i trafikut dhe parkimit,
 • panel të ri të sigurisë,
 • Tjetër zhvillimi hardware Hikvision

Kompania Hikvision ka zhvilluar një sistem të unifikuar të menaxhimit në formë të softuerit të lirë iVMS-4200, të cilat mund të instalohet në një PC me Windows apo Mac. Fillimisht ajo është projektuar vetëm për mbikëqyrje, e cila i dha atij titullin e video Management Software.

iVMS-4200 - një mjet i fuqishëm (Video Management System) për të konfiguruar dhe monitoruar një sistem survejimi video dhe shihni video të jetojnë dhe arkivin e videos.

iVMS-4200 ju lejon të:

 1. Aktivizoni pajisjeve;
 2. rregulloje:
 • Parametrat pajisje rrjeti;
 • Detajet e imazheve kamera;
 • Qasja në pajisjet;
 • Sistemi i kontrollit të qasjes (njerëzit kartat, pikat e hyrjes, karakteristika të tjera të pikave të kalimit të kohës ndjekja, etj ...);
 • Doorphone (panel Ring, dera monitoron ndërtuar në Intercom funksionit ACS dhe t. D.)
 • alarmi sigurisë PYRONIX (qasje nëpërmjet një shërbim cloud PyronixCloud, pajisjet e kontrollit alarm)
 1. Cakto sistemit të menaxhimit video me një server magazinimit video dhe server transmetimit
 2. Të marrë informacion në lidhje me ngjarjet që ndodhën në objektet (duke përfshirë në formën e e-card)

Nga 2018 ka pasur një të plotë analog iVMS-4200 me ndërfaqe të ngjashme kaltërosh HiLook Vizioni, kryerjes të njëjtat funksione, por deri tani vetëm për pajisjet e vëzhgimit, por në të ardhmen ky kufizim ka të ngjarë të zhduken.

Kërkesat e sistemit:

PC

mushama

Operimit të Sistemit : Microsoft Windows 7 / Windows 8.1 / Windows 10 (32-bit or 64-bit), Microsoft Windows XP SP3 (32-bit), Microsoft Windows 2008 R2 / Windows Server 2012 (64-bit).

CPU : Intel Pentium IV 3.0 GHz ose më e lartë

Memory : 2GB ose më e lartë

Card Video : Radeon X700 Series ose më e lartë

Graphics processor 256 MB ose më e lartë

Operimit të Sistemit : Mac OS X 10,9-10,12

CPU : 3.00 GHz Intel Dual-Core ose më e lartë

Memory : 1GB ose më e lartë

Card Video : NVIDIA GeForce 9400 ose më e lartë

Graphics processor 256 MB ose më e lartë

iVMS-4200 / HiLook Vision është një software i gjithanshëm për menaxhimin video regjistruesit digjital (DVR), rrjetit Video Regjistrues (NVR), IP-kamera, encoders, decoders, pajisjet VCA, panele ndërhyrje, pajisjet Video Intercom dhe të tjera. Ajo siguron një shumë të funksionalitetit, duke përfshirë shikimin në kohë reale, video incizim, kërko largët dhe rishikim, fotografi rezervë, për të marrë alarme, etj për të pajisjeve të lidhura, për të përmbushur nevojat e monitorimit. Për shkak të strukturës fleksibël shpërndarë dhe lehtësinë e menaxhimit, software klienti është përdorur gjerësisht për projektet e mbikqyrjes video e shkallë të vogla dhe të mesme.

Që ju lejon për të trajtuar?

iVMS-4200

 Instalimi dhe konfigurimi fillestar

instalimin iVMS-4200 standarde, siç tregohet më poshtë:

iVMS-4200

iVMS-4200

Installer Windows për HiLook Vision duken të ngjashme. Megjithatë, ajo është në paketë e saj nuk përfshijnë ruajtjen Server, kryen funksionet e një regjistrimi thjeshtuar DVR në një kompjuter, dhe Stream Media Server, duke siguruar lidhje të shumta për video streams. Në shumicën e rasteve, ata ende nuk janë vënë klientët dhe këtu ne nuk do të marrë parasysh. Tani ne jemi të interesuar vetëm në të klientit, dmth programin aktual të menaxhimit të pajisjes.

iVMS-4200

iVMS-4200

iVMS-4200

iVMS-4200

Pasi që ne gjejmë në shkurtore desktop në programin e sapo instaluar dhe drejtuar atë.

iVMS-4200

Tjetra, ne e konsiderojmë konfigurimin fillestar, duke ilustruar paralele screenshots e dy programeve.

iVMS-4200

iVMS-4200

Ajo së pari do të kërkohet për të vendosur një fjalëkalim për hyrjen në program.
Nëse ju jeni vetëm përdoruesi në këtë kompjuter, atëherë ju mund të vënë një tik-tak "Enable login automatike". Në këtë rast, një input më tej do të ndodhë automatikisht pa kërkuar fjalëkalimin çdo herë programi është drejtuar.
Nëse ju dëshironi qasje në programin e largët shikimin është mbrojtur, zogu nuk është vendosur.

Vetëm mos harroni të shkruajnë, kjo është fjalëkalimi juaj, dhe ju do të duhet të instalosh programin përsëri.

Pas fillimit modul iVMS-4200 në hap Kontrollit Panel (Control Panel) gjeni icon Përzgjedhja Modulet (modulet e përzgjedhjes) dhe shtypni.

iVMS-4200

Në dritaren që hapet, vini re të gjitha modulet e funksionale, e cila do të jetë e nevojshme, megjithatë, për të zgjedhur modulet e saktë dhe të fshehin të panevojshme, ne mund në çdo kohë.

iVMS-4200

Përbërja dhe numri i moduleve në këtë dritare varet versionin dhe për të ndërtuar të shkarkuar iVMS-4200.

Për disa versione të iVMS-4200 mund të instalohet gjuhën ruse Interface:

iVMS-4200

iVMS-4200           iVMS-4200

Pas nisni një Klienti përkatës - të shkoni në panelin e kontrollit (Control Panel) dhe shtytje menaxhimin e pajisje ( Device Menaxhimit ) .

 

iVMS-4200 

iVMS-4200

Në dritaren që hapet, klikoni Shto (Add) dhe të hyjë në:
Alias ( Pseudonimi) - çdo emër
adresë ( adresën) - një adresë të përhershme IP të pajisjes në rrjetin tuaj lokal ose adresën e vërtetë të internetit, e cila ju dha ofruesin (për para, natyrisht), kur pajisja është në pjesën publike të internetit (rrjeti WAN)
port ( Port) - rezervë 8000
User ( Përdoruesi Emri) - admin
fjalëkalimin ( password) - fjalëkalimin tuaj në kamera apo regjistrues që është futur gjatë aktivizimit fillestar të pajisjes.

iVMS-4200

iVMS-4200

  iVMS-4200

iVMS-4200 

IP / domain: duke shtuar një pajisje me IP-adresën ose emrin e domain. Kërkon port (8000 by default).
IP-segmente: duke shtuar pajisjet e një IP-segment. numrin e portit, emri i përdoruesit dhe fjalëkalimi duhet të jetë i njëjtë për të gjitha pajisjet.
IP-Server: adresa e IP-server dhe pajisje ID (numrin serial dhe emrin e pajisjes).
Hik-lidhur: shtoni llogari shtuar përmes Hik-lidhur (P2P Cloud).
Batch shtesë: Export fotografi CSV, dhe të plotësojë informacionin e pajisjes, atëherë importon një fotografi për të shtuar pajisje.

Pas kësaj, të shkojnë prapa në Control Panel dhe klikoni pamjen kryesore ( Main Shiko Merrni )

iVMS-4200

iVMS-4200

 

Kliko në butonin e treguar nga shigjetat (për herë të parë në fund dhe më pas në krye), dhe ne kemi, nëse bëhet si duhet, është duke filluar të tregojnë kamera në kohë reale.

iVMS-4200

iVMS-4200

iVMS-4200

1) Vendndodhja e kontrolleve dritareve, ruani dhe thirrje lloji.
2) Të gjitha grupet shtohet klientit iVMS.
3) panel kontrolli PTZ.
4) standarde Mënyra Dritarja / të plotë-ekran.
5) aparat menu perzgjedhur

Context menu e pamjen kryesore (Main View):

iVMS-4200

Dhe për të parë të dhënat, është e nevojshme në Control Panel, klikoni Remote rishikim ( Remote rishikim ) .

iVMS-4200

iVMS-4200

 

Zgjidhni datën e dëshiruar dhe klikoni dy herë mbi kamera e dëshiruar.

iVMS-4200

iVMS-4200

iVMS-4200

iVMS-4200

Mbyllur programi mund të jetë, si zakonisht, kryqi në këndin e sipërm të djathtë.

Një shpjegim i shkurtër i strukturës menu dhe qëllimin

Mirëmbajtja dhe menaxhimi:

 • Pamja kryesore - Shiko video playback dhe funksionimin.
 • Remote playback - kërkoni për fotografi të regjistruara dhe të luajnë ata prapa.
 • kartë elektronike - duke shtuar, ndryshuar, fshirjes, dhe funksionimin themelor të E-kartë.

Mirëmbajtja dhe menaxhimi:

 • Pajisja e kontrollit të - dhe një grup i pajisjeve të kontrollit - duke shtuar, hequr dhe konfigurimit të burimeve.
 • Configuring ngjarje - konfigurimit alarm Parametrat shkeljet dhe komunikimi i ngjarjeve në server.
 • Regjistrimi Programi - vendosur orarin regjistrimin dhe parametrat përkatëse.
 • Menaxhimi i llogarisë - duke shtuar, ndryshuar, fshirjes përdoruesit të largëta të klientit.
 • Magazine - Kërko Shiko dhe shkrimet backup lokale dhe të largëta.
 • Konfigurimi i Sistemit - përcaktimin e parametrave të përgjithshme.

Moduli Menu "view kryesor"

Shiko panel
mund të zgjedhin një opsion për të parë numrin e qelizave kvadratera.

Panel Kamera
Këtu në ekran të gjitha grupet e pajisjes duke lëvizur kursorin në qelizë dhe terhiq atë për shikuesit mund të shikojnë video.

 iVMS-4200

Control Panel (Cont.) The PTZ
kamera PTZ kontrollit PTZ.

Menu "Menaxhimi Device" modul

Ka dy tabs: "Server" dhe "Grupi". Në "grupin" kartela ne të menaxhuar grupet e pajisje.

Në tab " Server " ka dy dritare:

 • pajisjet e kontrollit - është e gatshme për menaxhimin e pajisje, shtohet klientit.
 • Devices Online  - tregon pajisje të lidhura në LAN (në rrjetin në të cilin do të jenë të PC tuaj).

Butonat e kontrollit në një dritare për menaxhimin e pajisjeve 

 • Add pajisje - shtoni një pajisje të klientit, ju mund të shtoni pajisje për të kontrolluar në një klient që po kandidon në rrjetin tuaj duke futur IP adresën e tyre dhe fjalëkalimin login.
 • Ndrysho - Change settings përgjithshme (domain, port, alias)
 • Fshije - fshin pajisjen.
 • Hequr. config settings Kamera - - ekziston settings pothuajse të gjitha e nevojshme

Detaje rreth disa nga cilësimet në konfigurimin e largët:

sistem

informacione:

 • lloj pajisje
 • Numri i kanaleve
 • Numri i HDD
 • Numri i inputeve të alarmit
 • Numri i prodhimit të alarmit
 • Numri serial i pajisjes
 • Informacion në lidhje me versionin e firmware

të përbashkët:

 • emri i pajisjes
 • № pajisje

koha:

 • Aktivizo NTP - vendosjen kohën e saktë
 • Aktivizo Ruajtja Daylight Koha

Maintanence -SHËRBIMI:

 • reboot
 • parametrat e fabrikës - për të hedhur në parametrat e fabrikës
 • Fotografi të importit (settings kamera)
 • fotografi eksportit (settings kamera)
 • Remote Update - Update kamera firmware (shih firmware për kamera Hikvision )

RS232:

 • BPS
 • bit dhënat
 • ndaluar bit
 • ndarje
 • kontrollin e rrjedhjes
 • modeli i punës

rrjet

të përbashkët:

 • shkruani NIC
 • IP adresa
 • subnet mask
 • adresa MAC
 • MTU (bajt)
 • port pajisje
 • Shirokovesch. adresë
 • port HTTP
 • Port duke u quajtur. RTSP

Storage:

 • General - tregon makinë për video incizim në mënyrë që të mbajë një rekord në një bartës
 • NAS
 • File - të dhënat kërkoni dhe shfletoni

Event:

 • detektor Motion - vendosjen detektor lëvizje kamera
 • DET. ngacmohem. settings alarmi nga humbja / video pengesë - Video
 • humbja hyrje
 • E-mail - postë konfigurimit
 • përjashtime
 • Shedule - Orari

 video

settings:

 • shkëlqim
 • kontrast
 • ngopje
 • chromaticity
 • qartësi
 • forcim
 • Reset parazgjedhur

Balanca e bardhë:

 • auto-bilancit
 • bilanci i bllokuar

korrigjim:

 • korrigjimi
 • lloji diafragma

WDR  - Wide Dynamic Range mënyrë dinamike të bardhë:

 • rregulluar nivelin

kalimi Day / Night:

 • auto-kalimi
 • ditë
 • natë
 • vendosjen e një filtër kohë

Zhurma Reduktimi (Reduktimi DNR-Zhurma) parametrat e zvogëlimin e zhurmës

Kompensimi Backlight - modes kompensimit backlight:

 • nga lart
 • nga poshtë
 • majtas
 • e drejtë
 • mesatare

cilësimet e tjera:

 • Power line frekuencave (60Hz, 50Hz)
 • një pasqyrë (me aftësi të kufizuara, majtas / djathtas, lart / poshtë, Center)
 • qitje (shtëpie, në natyrë) Modaliteti

cilësia Video (image vendosjen cilësia e):

 • lumë kryesore (HD720p, HD1080P, 2048 × 1536) (shqyrtim leje IP-dhomat )
 • Cilësimet shtesë:
   1. lloji i rrjedhjes
   2. lloj bit rate (DC / AC)
   3. bitrate (vlerat në Kbps)
   4. Frekuenca vizuale e ekranit (frame plotë - 25fps, 12½ fps, vlerat e tjera)
   5. lloj kornizë
   6. interval frame
   7. type kodimin

Parametrat:

 • shkëlqim
 • kontrast
 • ngopje
 • chromaticity

ekran Video - rregullon vlerat shfaqet në ekran me imazhin e kamerës:

 • aktivizimi i videove maskë
 • Emri ekranit
 • date ekran
 • shfaqje e javës
 • text (shtoni tekstin e shfaqur - 4 opsione, të tilla si reklama tekst, ose një mesazh / përkujtesë për një roje)
 • Emri kamera
 • date format
 • format kohë (24/12 orë)
 • OSD atribut

Butonat e kontrollit në dritaren Devices Online

 • Shto klient  - shton pajisjen për klientin për të menaxhuar ato.
 • Shto të gjithë
 • Ndryshimi Net  - ju lejon të ndryshoni cilësimet e rrjetit kamera.
 • Rivendosja fjalëkalimin e parazgjedhur  - kryesisht për regjistruesve - shume procese komplekse me dërgimin e kërkesave për shërim fjalëkalimin në numrin serial.

Tab " Grupi " lejon kontrollin e pajisjeve në grupe.

përfundim

Ajo duhet të theksohet në fund se programi Mundësitë iVMS-4200 është shumë më e gjerë se sa vetëm kamera e largët shikimin. Përshkrim i detajuar i setup dhe operimit, shih "Përdoruesi Guide iVMS-4200" ose në Ndihmë programin HiLook Vision.

Komenti im i vetëm është se ajo gjithashtu ju lejon për të vendosur parametrat e ndryshme të kamerave IP dhe regjistruesit (në qoftë se ju e dini fjalëkalimin për kontributin e pajisjes), dhe gjithashtu punon me panele të sigurisë dhe të hyrjes.

Unë gjithashtu dua të shtoj se përveç iVMS-4200 dhe HiLook Vizioni mbi PC ofron një duzinë mjete të ndryshme, duke e bërë të mundur për të llogaritur vëllimin e sistemeve dhe të monitorimit me shpejtësi dhe shumë karakteristika të tjera. Pjesa më e madhe e më e dobishme është përshkruar në artikullin " Utilities Hikvision ».

Siç mund ta shikoni, çdo gjë është e lehtë. Gjëja kryesore - mos harroni fjalëkalimet e programeve dhe hyrje të regjistrues (kamera) dhe çdo gjë do të jetë mirë.

PS Unë gjithashtu dua të theksohet se Hikvision disa aplikacione për pajisje të lëvizshme, të cilat janë përshkruar në artikullin " Puna me e aplikacioneve mobile Hikvision »

Lexo më shumë:   duke lëvizur në Republikën Çeke për të përhershëm NGA RUSIA

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *