HANDS Hedgehog vet e kernelit

Author: | 2018/08/27

Në këtë video ju do të mësojnë se si të bëjnë vepra artizanale materiale në dispozicion të fëmijëve me duart e tyre. Mjeshtëri nga fara ndihmojnë fëmijën zhvillojnë aftësitë motorike gjobë. Shikoni dhe të mësojnë se si të bëni vetë - https://youtu.be/yWgZwur5W8k

Regjistrohu për kanalin "të bërë në shtëpi Mjeshtëri TV", dhe komentoni mbi Huskies stavte! - https://goo.gl/PR0Wxf

Grupi VKontakte - //vk.com/club117284013

Në Odnoklassniki - https://ok.ru/group/53349172117568

Lidhu programin AIR Filialin dhe të fitojnë të holla nga videot tuaja - //join.air.io/podelkisamodelki

Kushdo që lidhet në lidhjen time me programin Filialin e ajrit, të merrni larg prej meje këshilla në optimizmin dhe përmirësimin e kanalit tuaj (ju lutem na kontaktoni me e-mail kur i lidhur dhe një lidhje me kanalin)

APLIKIMI: Hedgehog nga kokrrat - Crafts me fëmijë | DETKIPODELKI ...

ndihmuar fëmijët
Ad Unit 4

Ad Unit 6

hack iriq për fëmijët

Mirëdita. Në këtë artikull do të gjeni një thesar të madh të ideve për zanate Hedgehog. Këtu ju mund të gjeni ide që janë të përshtatshme për fëmijët në kopshtin e fëmijëve dhe në shkollë. Ne do të punojmë me duart e tyre në një shumëllojshmëri të teknikave. Hedgehogs ngjitës, letër, karton, të bëjë zanatet iriq bërë nga materiale natyrore. Unë do të tregoj aplikacionet më të bukur me një prerje të ekuipazhit në disa teknika. Ne do të qep hedgehogs bërë nga ndjerë dhe budalla e ndjerë. Qëndis hedgehogs kryq. Thur me grep hedgehogs dhe më shumë. Dhe unë gjithashtu kanë një artikull me hedgehogs ushqimeve të preferuara - mollë dhe kërpudha. Ju mund të bëni për iriq tuaj edhe vepra artizanale mollë ose applique-Mushroom.

Këtu është ajo që ju do të gjeni në këtë artikull.

Mjeshtëri hedgehogs

fëmijët e vegjël

(vite Mosha 3-4).

Në grupin e ri të fëmijëve të kopshteve vetëm të mësojnë teknikën e aplikimit të letrës. Kids 3 vjeç ende nuk mund të përdorin gërshërë - dhe detyra e tyre është thjesht të rrinë ngjitës të gatshme, gdhendur duart edukator, detajet e aplikimit në vendet e drejtë. Dhe kjo është mjaft e një punë e vështirë, punë e çuditshme që është dhënë për fëmijët e vegjël nuk është e lehtë. Menaxhuar furçë ngathët, do të përpiqen për të në mënyrë të barabartë të shpërndarë zam ngjitet në pjesën letër. Dhe paste të gjitha pjesët në vendin e duhur, nuk gabim dhe duke e kthyer me kokë poshtë.

Këtu është një aplikim i dobishëm për fëmijët 3-4 vjet të vjetra. Simple Cute fëmijë topolak Hedgehog - në foto më poshtë. E saj të thjeshtë dhe të lehtë për të bërë me duart tuaja. Së pari ne fërkimit gjemba, atëherë ata vënë në detaje të barkut dhe të përhapur këmbët dhe veshët. Vetëm 15 minuta - shumë mësim të fundit në një kopsht në grupin e 2 më të re.

Hedgehog letër fëmijët

Por kjo dorë bërë Artikulli më poshtë jep fëmijëve mbrapa Hedgehog nga kartoni. Dhe konturet letër të kokës, këmbët. Vajzat gjithashtu mund të ofrojnë hark. Shto djalë mollë në anën e pasme. Syve dhe gojës është më e mirë që do të të nxjerrë në vetë një edukator (një laps në duart e fëmijëve do të vjellë lagur me letër ngjitëse dhe stilolaps mund të bien në një zam pellg-PVA dhe të ndaluar shkrimin) fytyrë paraprakisht.

Hedgehog nga kartoni për fëmijët

Këtu është një tjetër detyrë fëmijët realizueshme hack-iriq. Këtu në beben e kartoni ngjitur mbrapa me gjemba, atëherë në krye të tashmë lidh gojën, pastaj sytë e saj, faqet, hunda. Ajo duket si një kollë e thatë kompleks - por thjeshtë dhe të arritshme për fëmijët 3-4 vjet të vjetra.

hack fëmijët iriq

Por ende hack poshtë - ku hugs iriq mollë. Fëmijët me të vërtetë më pëlqen fakti OBYATIYA. Shënim i rëndësishëm - nuk e le fëmijët të trajtojë iriq paraprakisht. Ata të nxitojnë dhe zam ato në bark para një mollë - dhe zi që ato të mos përqafuar mollë iriq.

Së pari, le mollë ngjitur me tum iriq, dhe ata që përballen le stilolapsa Hedgehog.

hack iriq me duart e veta

Por problemi është tashmë në gjysmën e dytë të grupit të ri . Këtu është e rëndësishme që të rrinë në një spines iriq trekëndëshat - kështu që një kënd akut shihet në drejtim të kundërt nga surrat e një iriq. Klyuchko mund të prerë jo vetëm nga letër të zakonshme me ngjyrë. prerë shumë të mirë të ferrave mbulon nga letër me ngjyrë - në mënyrë që ata do të ngjyrosura me splashes të ndritshme të modelit. Dhe për të ruajtur letër, dhe të mbuluar nuk është lëshuar. Dhe iriq kthehet festive.

hack iriq për kopshtin e fëmijëve
hack Hedgehog

Për grupin e mesme të kopshtit

Moshës 4-5 vjet.

Në grupin e mesme të fëmijëve të kopshteve tashmë kanë filluar për të marrë një palë gërshërë . Ata mësojnë për të mbajtur ato siç duhet dhe të bëjë të ajrit Chik-Chik, pa lodhje gishtat (të jenë të kujdesshëm që në procesin e prerë-prerje gishtat fëmijë kërrabë e stresit). Le të mësojnë për të bërë këtë lëvizje të relaksuar.

Detyra e parë e prerjes gërshërë për fëmijët - më e thjeshtë. Si rregull është prerja bar, flokë. Në këtë teknikë, prerja e flokë mund të bëhen vepra artizanale në formën e një iriq. Ne u japim fëmijës një ovale të gjerë (drejtkëndësh me rounded edges). Dhe detyra e fëmijës: a nachikat rrethi në këtë shkurtimet ovale (siç tregohet më poshtë). Është e mundur për të përparuar në çdo laps ovale të tërheqë një vijë të shkurtimeve të ardhshme. Kështu fëmija do të ketë një të qartë aplikime qethje objektiv.

hack Hedgehog Shkolla Supplies

Kushtoj vëmendje të veçantë për fëmijët që kur kemi ngjitur një iriq gjilpërë në një sfond letër, ne shpifjeve zam vetëm mes të një back - prerë thekë nuk ndot Ngjitjes në të gjitha. Pas ngjitje thekë mashtrojnë në një laps - ose armëve janë lart prirje.

Në përgatitje për mësim, silueta iriq e trupit mund të nxirren me një shënues të zezë mbi një copë letër - dhe kjo fletë për të përhapur në copier . silhouettes Cut hedgehogs trupit të nevojshme në mënyrë që të mos obrazet linjat shënues. Detyra fëmijë do të jetë që të bëj stilolapsa Hedgehog dhe kokën përpara. Një iriq që veshët fërkimit jashtë në krye të linjës dele e kokës Hedgehog - ata nuk duhet të harrojnë para-prerje.

Ajo do të jetë interesante:   tërheq AS bark gjatë menstruacioneve

Dhe këtu është një tjetër Objekti në teknikën e thekë (prerjes pres me gërshërë) - për fëmijët në grupin e mesme të kopshtit = në formën e një iriq.

Fëmijët më të vegjël dhënë tashmë përfunduar trupin lakuar bazë të një iriq . Fëmijët më të rritur vetë rrip të gjerë të letrës palosur në formën e pikat.

hack fëmijët Hedgehog letër

Atëherë ju do të duhet për të mësuar fëmijët të menaxhuar mirë me gërshërë: për të mbajtur një dorë me gërshërë të drejtë - të ndryshuar drejtimin e prerjes pa kthyer duart me nozhnitsaai dhe duke e kthyer një fletë letre (kjo është teknika e duhur e prerjes)

E kur fëmijët do të zotëruar këtë teknikë - ju mund të jepni atyre një detyrë për të prerë siluetë zigzag e pallto gjembaç iriq (si foto më poshtë). Kjo është detyra e gjysmës së dytë të grupit mes të kopshtit.

të thjeshta fëmijët hack Hedgehog
Ju mund të ofrojë vepra artizanale për fëmijë iriq tillë (si foto më poshtë).

Në një fletë të bumgi ngjyrë të nxjerrë një siluetë të madhe të një iriq. Kjo e bën një teh paradhënie prerje (fëmijët shkurtime të tilla të brendshme nuk e bëjnë një palë gërshërë). Dhe detyra e fëmijës do të jetë prerë të gjitha pikturuar në iriq kartoni në një kontur dhe bëj gishtat e prerje.

hack iriq aplikimit për fëmijët
KOLEKTIVE

zanate me hedgehogs

në kopshtin e fëmijëve.

Kur fëmijët janë të kënaqur me prerja nga kontur, ju mund të jepni atyre një kartat kartoni në të cilën janë pikturuar konturet e frutave (dardha dhe mollë). Dhe disa fëmijë mund të merrni konturet e pelts gjilpërë iriq.

Dhe pastaj ne mund të kemi bërë të tillë një iriq kolektive hack me fruta në klasë në kopshtin e fëmijëve. Çdo fëmijë merr pjesë, shkurton pjesën e saj të zanateve - dhe pastaj në fund të seancës të gjitha detajet së bashku me fëmijët tutor mblidhen në zejtari.

hack iriq për fëmijët
Në mënyrë të ngjashme, ju mund të jepni fëmijëve kartat me pikturuar mbi ta lak e gjethet në vjeshtë (panje, lisi). Pas prerjes gjethet në vjeshtë mbledhë në kurorë e cila mban iriq, prerë nga kartoni.

applique Hedgehog për fëmijët
Fëmijët hack Hedgehog

Nga gazeta dhe zam.

Ju mund të prerë iriq e materialit të pazakontë - laminuara bordit të gazetës. Merrni një letër të bardhë diskreditimi saj me ngjitës të bardhë - dhe shpejt derisa zam ka tharë, dekompozuar në saj copa të gazetës Narwhal . Përsëri ne shpifjeve në krye të fletës me zam - dhe përsëri tretem copa gazetave në zonat e pambuluara nga gazeta. Sushim kjo gazetë shtresa kartoni. Ky është mësimi i parë për fëmijët. Mjeshtëri vazhdoi Mësimi i dytë.

Pas tharjes të gjitha shtresave vënë në krye të siluetë template iriq - gjetjen marekerom zi. Dhe ne kemi marrë një bosh për klasat dytë për fëmijët. Në atë që ata do të duhet për të shkurtuar siluetë pikturuar e një iriq. Pastaj, në një copë letër - ngjitës - të nxjerr gjethet vdekur. Dhe në krye të rrinë siluetë iriq. Në scraps e kartoni gazete (i mbetur pas prerjes iriq) dhe të nxjerrë një fletë mollë. Bojë ato me bojëra uji kuqe dhe të gjelbër. Thatë e tyre. Cut. Dhe pasting mollë në pjesën e prapme të një iriq.

hack iriq nga gazeta për fëmijët
hack Hedgehog

për fëmijët grupin më të vjetër

në artin tifoz.

fletë letre me ngjyrë të shtoni deri në një fizarmonikë (si një tifoz). Në dy skajet e palosur gjyryk të bëjë një prerje të pjerrët me gërshërë (në mënyrë që tifozët do të ketë pjekura avantazh).

Tani ne shkojnë shumë fizarmonikë në gjysmë në mes - shtojmë atë. Dhe të shpjegoj blades me gjysmën e fizarmonikë dhe gjysmën tjetër të harmonikë. Dhe tani ajo mbetet fërkimit iriq surrat. Hedgehog hack thjeshtë për fëmijët grup të vjetër të kopshtit.

Fëmijëve artikull bërë me dorë nga një iriq letër
Mjeshtëri, varur në dritare

Në formën e një iriq.

Nga kartoni prerë nga konturet e një iriq me një slotted brenda një vrimë të madhe. Në anën e kundërt për të kapem një copë të kasetë të një film polietileni. Dhe kjo duhet të jetë hedhur në PVA zam të thatë Autumn Leaves. Mjeshtëri rri në dritare - dritë i bukur shkëlqen nëpër gjethe, dhe e lë në diell shkëlqejnë si drita e vjeshtës. Ky hack fëmijët iriq si më të mirë - ata e duan për të punuar me materiale natyrore. Dhe më vonë në këtë artikull unë do të ketë një shumë të hedgehogs nga materiale natyrore.

hack letër Hedgehog dhe gjethet

Dhe në një kornizë në formën e iriq mund të rrinë copat e letër mëndafshi me një model ngjyra . Pecetë do të shkëlqejë në diell, kur ju rri zanatet e fëmijëve në këtë kuti.

hack iriq për kopshtin e fëmijëve

Nëse skajet e kornizës karton në formën e një iriq të mbushur me vrima (duke përdorur shënoj vrima), është e mundur për të bërë vepra artizanale me gajtan. Pas thurje dantella si rruaza stringing, ose lë letër. Fëmijët Ky hack kostum iriq moshuar - nxënësit, sepse rastin dantella për kohë të gjatë.

hack bërë iriq prej kartoni
Hedgehog me duart e veta

në teknikën e "pëllëmbë"

Këtu janë disa zanate që përdorin shenjat e gishtave të duarve ose e silhouettes fëmijëve. Për fëmijët më të rinj të përshtaten është një kollë e thatë e tillë, ku për të nxjerrë skicë e iriq tashmë duhet të aplikoni printon të duarve kafe - disa herë.

hack fëmijët Hedgehog bojë
Ju gjithashtu mund të ndajë artizanale nga 2 klasa në kopshtin e fëmijëve. Në mësimin e parë, fëmija bën 3-4 shtypura shumëngjyrësh palme në një letër të bardhë. Në seancën e dytë ai kishte këto kopje të prerë dhe ngjitur në anën e pasme e iriq kartoni gdhendur.

fëmijët Hedgehog me duart e tyre

Ju mund të bëni një vepra artizanale të përbashkët kolektive në kopshtin e fëmijëve, ku çdo fëmijë nuk bën shkurtime dhe pastaj vulën duart e saj dhe pastaj të gjitha printime janë ngjit rreth iriq jashtë letër me ngjyrë - formon spines e saj.

hack iriq për kopshtin e fëmijëve
Ju mund të bëni pa ngjyra. Vetëm gjurmë laps palme e fëmijës në letër me ngjyrë. Pastaj prerë dhe të bëjë appliqué pjesa më e madhe me një konveks hundë-kon letër iriq (si foto më poshtë). hack Simple kolektive për kopshtin e fëmijëve.

hack iriq për fëmijët
aplikacionet Hedgehog

Letër me ngjyrë.

Këtu janë disa ide të thjeshta Appliques bukura prej letre mbi iriq subjektit. Në kopshtin e fëmijëve, ju mund ta bëni këtë me duart applique tuaj, në qoftë se para-prerë të paktën gjysmën e detajeve. Fëmija për një seancë (20 minuta të gjatë) do të jetë e vështirë për të prerë dhe kërpudhave dhe gjethet dhe iriq. Le disa nga detajet që ai do të marrë të gatshme.

applique Hedgehog për fëmijët

applique Hedgehog për fëmijët

Por hack aplikimit në bazë të targave të letrës e disponueshme. Mos kini frikë se ju nuk keni targa. Ju mund të marrë një fletë të zakonshëm kartoni të bardhë për të vënë në pjatë e tij, rrethi. Pritini kruglyashi. Dhe në një gjysmë kruglyasha nxjerrë dhëmbët-hala.

Detyra e fëmijës është e thjeshtë - për të prerë nga kontur e dhëmbëve. Kruglyash dekoroj dy ngjyra - rrethi dhëmbëzuar gjysmë për të bërë kafe, gjysmë të rrumbullakët për të pikturuar gjelbër. Pastaj zam fytyrën dhe putrat, kërpudha dhe gjethe.

Applique me fëmijën iriq

Por kam gjetur një kartë shumë të bukur me një prerje të ekuipazhit, të bëra me duart e veta. Kjo është gjithashtu një ide e mirë për aplikimet multi-shtresa. Këtu gjemba iriq mbrapa përbëhet nga katër shirita dhëmbëzuar e kartoni. Në të cilën ju duhet të bëj dhëmbët dhe të rrinë jashtë nga nivelet me njëri-tjetrin, duke filluar në pjesën e prapme të hedgehogs. Mjeshtëri të dekoroj gjethet dhe manaferrat.

Vëllimi Aplikimi për fëmijë

Dhe këtu është një tjetër kërkesë iriq fëmijët. Këtu pallto iriq është palosur në rrotat e gjysmë me buzë të dhëmbëzuar. Sa më shumë që të përdorni valvulave në aplikime - më të përpunuar do iriq tuaj. I njëjti parim mund të bëhet rrethojnë kërpudhat dhe re. Por, për kopshtin e fëmijëve - kjo është shumë. Prandaj, e mjaftueshme për një Voxel në blades artit.

Ajo do të jetë interesante:   SI trajtuar brenda QV me vajzën

applique Hedgehog për fëmijët
Mjeshtëri Vëllimi, hedgehogs

Nga kartoni.

paketimi corrugated karton - material mirë dhe të lirë për zejtari e fëmijëve. Nëse detajet e bordit për të bërë gërshërë Slots - ju mund të veshin pjesë, një nga një. Dhe ne kemi marrë një zejtari tre-dimensionale.

hack vëllimin iriq kartoni

Këtu unë kam tërhequr në atë vend për të bërë shkurtime në detajet që duhet të mblidhen ato në një iriq bukur kartoni. fëmijë të bukur hack. Është e nevojshme për të marrë parasysh se kartoni ka një trashësi prerje për të bërë në mënyrë të gjerë - si një prerje. Atëherë të dhënat në heshtje vënë në njëri-tjetrin.

Mjeshtëri skemë iriq
Dhe, ju mund të zgjeruar kufijtë e imagjinatës së tyre dhe për të krijuar një më komplekse Mjeshtëri-iriq i bordit paketimit. Një pjesë e materialit bordit të pikturuar në bojë të zezë.

Hedgehog nga kartoni të mëdha

Një dy fletët e kartoni mund të jetë bërë një pjesa më e madhe-vepra artizanale llambë në formën e iriq. Në shkurtimet silhouettes kartoni bëra trekëndësh - formojnë hala. Bashkojë dy silueta në zonën gufim dhe e pasme e iriq mbrapa. Të japin ngjitëse të thatë dhe pastaj shtyjnë në qendër në anët e silhouettes të - futur në një enë qelqi me një qirinjve-tabletë brenda. Qiri në pjesën e poshtme të mund të qetë dritë gjatë spageti makarona - ajo është e ndriçuar mirë dhe në mënyrë të qartë saktësisht se sa kohë ndeshja.

hack llambë iriq për fëmijët
Kartoni mund të përdoret jo vetëm fletët, por edhe familje, ai që ne zakonisht e hedhin larg - kartoni mëngë të letër higjienike, steka vezëve.

Hack fëmijët Hedgehog - nga një listë e letër higjienike.

Nëse keni një letër me dy-njëanshëm ngjyra është kafe dhe një listë e letër higjienike, ju mund të bëni me fëmijët e shpejtë dhe zejtari të lehtë në formën e një iriq.

Fëmijët Hedgehog hack në kopsht

Në një fletë letre vizatoni një pallto me gjemba iriq. Një listë e letër higjienike vetëm ukarachivaem gërshërë lartësinë që ajo ishte më e ulët. Duke u mbështetur në sytë, hundën, gojën dhe putrat e saj iriq. Pjesa e sipërme e rrotull rrafshim dhe ne të rregullojmë një stapler. Back roll shpifjeve ngjitës dhe ngjitës pallto me gjemba të letër me ngjyrë. Kreu i pallto bends përpara - kthehet overhanging thekë iriq.

masterclass iriq hack
Hedgehog me duart e tyre nga kutia e vezëve - një master klasë në fotot

.

Duke përdorur gërshërë të ndarë qelizat nga secila kuti të tjera, çdo prerë edhe në lobes. Ajo do të jetë një spines iriq. Një qelizë rezervoj një tërësi - ajo do ia lidh iriq.

Trim mbetur dhe kapaku i paketës derdh ujë të valë. Ne u japim stand-bymehet është wrung duart dhe skalit nga kjo lirshme trekëndësh kon masiv - themelet e trupit të një iriq. Ne u japim këtë ditë bosh në diell të thatë. Apo të thatë e tyre në furrë.

Dhe pastaj ne mbledhim iriq në zam - si tregohet në foto më poshtë.

iriq Master kartoni

Rastësisht, në këtë artikull, Bookmarks për libra (25 vepra artizanale me duart e tyre), ju do të gjeni një master klasë në krijimin e këtu është një bookmark për libra në formën e një iriq. Thjeshtë hack për fëmijët e çdo moshe.

hack letër iriq
Hedgehog me duart e veta

në inxhinieri

origami modulare.

Nëse jeni të dua e zanateve nga modulet letër, këtu ju keni dy ide se si për të bërë këtë teknikë një rrethojnë iriq bukur.

Nëse pajisja ju nuk jeni të njohur, atëherë ka shumë të videos në YouTube, ku në 5 minuta ju do të mësoni nga sheshi i letrës palosur modul trekëndësh. Dhe të gjithë hack - si Lego konstruktor - mbledhur nga module të tilla. Thjesht dhe shpejt - fëmijët 5 vjeç të lumtur për të rafte module dhe të mbledhur objekte. Ju lehtë mund të infektojnë të gjitha ato familje dhe gjyshërit për mbrëmje do të përfundojë trekëndëshat letër që mbesa arritur të mbledhë ekspozitë iriq vjeshtës në shkollë.

Hack fëmijët iriq

në teknikat quilling.

strips gjarpërues e letër - është kthyer prej kohësh në një hobi krijuese e shumë fëmijëve dhe të rriturve. Këtu janë disa ide se si të bëjnë iriq në këtë teknikë të bukur me duart e veta.

Kjo është më e shpejtë dhe më e lehtë fëmijët iriq. Në anën e pasme të modulit 4, 5 më shumë njësi në pjesë të tjera iriq, gjarpërues mollë rrumbullakët dhe një linjë të thyer e barit.

Ne mund të ketë bërë të tillë një iriq me dy shtresa me duart e tij.

Ju mund të dalë me origjinale iriq tyre pallto design - twists të të gjitha ngjyrave, ose ngjyra, i shtrembëruar, gjithashtu, në teknikat quilling.

hack letër iriq për fëmijët
Ju mund të bëni një kartë ose një foto të një iriq në teknikat quilling. Fëmijët mund të ndihmojë skurchivat moduleve, dhe pastaj ngjiti ato. Megjithatë ju mund ta bëjë këtë.

Hedgehog applique fëmijë
Dhe ju mund të bëni një teknikë simulim-quilling të prerë në listën e rrotullon letër higjienike.

iriq applique

Aplikacione hedgehogs fëmijë

bërë nga materiale natyrore.

Ju mund të bëjë pjesën e prapme të një iriq nga gjethet në vjeshtë e thatë. Së pari të prerë trupin iriq kartoni. Pastaj e paketimit crumpled prerë letër me gjemba pallto iriq. Dhe në krye të zanateve të dekoroj gjethet në vjeshtë.

fëmijët applique iriq

Ju mund të thahen në librin e petals lule (bozhure ose Aster) - dhe dekoroj këto petale mbrapa iriq kartoni. Fëmijët janë shumë të interesuar që të rrinë petals - gjëja kryesore është që të i kushtoj vëmendje të tyre, që petals janë ngjitur prapa nga buzë e surrat e një iriq.

hack iriq për fëmijët me duart e tyre
Dhe në qoftë se ju keni një shumë të materialeve natyrore, ju mund të plotësoni në të gjitha iriq mbrapa gjethe të bukura dhe lule të thata.

applique hedgehog nga një material natyral

Dhe këtu është një kollë e thatë e thjeshtë iriq fëmijëve grupin më të ri të kopshtit - prerë letër iriq. Dhe zam PVA derdh oriz dhe hikërror. Është e rëndësishme për të shpjeguar për fëmijët që Hack është bërë në dy faza. Së pari, zam lyhet vetëm pjesa tjetër (pa fytyra) dhe hikërror përleshje. Është e rëndësishme për të përhapur të gjitha vendet - në mënyrë që iriq nuk ishte vende tullac. Kujtojuni fëmijëve se imët guri duhet të jepet për qëndrojnë ende për 2 minuta (mos thes atë me gishtin tuaj dhe nuk palme hekuri, përndryshe ngjitës nuk ka marrë) dhe të mesme pastaj butësisht strahnut panevojshme e tabelës (dhe të ngadalshëm dhe të qetë lëvizje palme në një tas).

Pastaj u përhap ngjitës vetëm surrat e një iriq - dhe ky është vendi për të pour oriz. Dërgo shtrihem dhe të shkundur në një tas.

hack pjesa më e madhe iriq të drithërave
Mund t'i bashkëngjitet materialit pjesa më e madhe nuk është ngjitës, dhe balta. Së pari shpifjeve pjesën e prapme të një stuko iriq plastelinë. Pastaj të shtyjë në jo drithëra, fasule ose fasule kafeje (si në foto më poshtë zanatet iriq).

hack fëmijët iriq
Është e mundur për të kombinuar një material natyror, përhapjen modelet e saj të bukur - për të zam nxehtë apo balta.

hack iriq nga materialet natyrore

Nozzles-krahë Samaras - fara panje - një material të shkëlqyer dekorativ. Fëmijët Hedgehog nga fara panje nuk është e lehtë. Por, ju mund të vazhdojë të ushtrojë pas fëmijëve të marr një sy gjumë të cilët kanë punuar laboriously dhe ngadalë.

hack fëmijët Hedgehog farë
Për fëmijët Grupi i ri do të takohet me detyrë më të lehtë. Hedgehogs por madhësia edhe më të vogla dhe fara nuk janë shumë - kapem ato në balta.

fëmija iriq hack

fëmija iriq hack

hedgehogs volumetrike

bërë nga materiale natyrore.

Nga materiale natyrore mund të bëhet zanatet dhe pjesa më e madhe në formën e një iriq. Si bazë ne mund të marrë një bandë e sanë apo kashtë. Merrni një të mirë pako trashë hay - bëj gjysmën, ritëm fije liri, në mënyrë që bari nuk është e thyen, dhe jo një fije bari fërkimit jashtë në të gjitha drejtimet. Kjo do të jetë organi.

Tani ne thyejnë frytet e Physalis. Thread një gjilpërë dhe qep kuti fruta në një bandë e sanë. Vetëm thes me fije e tyre poshtë dhe filetim me një shtresë të trashë të sanë. Physalis fillojë qepje nga mesi i pasme dhe gradualisht duke shkuar poshtë në anët.

artifact hedgehog nga një material natyral

Por ende shumë iriq bukur bërë nga materiale natyrore . Baza e trupit të tij - plastelinë. Si një edukator, unë nuk e hedhin zanatet e fëmijëve pleqve nga balta, dhe i vë ata në një topi të lirë. Atëherë kjo gungë assort në ngjyra. Çdo skrap ngjyrë plastelinë ngjyhet në ujë të nxehtë dhe effortlessly duart lëngshme-tul - të marrë një tortë të freskët plastelinë - pastër si të reja.

Ajo do të jetë interesante:   si për të trajtuar FACE nate

Këto zejtarisë plastelinë, të cilat nuk mund të ndahen nga ngjyra, unë jam në ujë të nxehtë janë të përziera në një masë të vetme - nga përzierja të gjitha ngjyrat në një, ajo kthehet kafe. Dhe kështu që unë kam qenë gjithmonë një shumë prej balte kafe. Kështu që ai shkon për prodhimin e një iriq.

hack iriq nga twigs fëmijët
Merrni një jaki madh i balte kafe - formimin prej saj një formë kon (të ngjashme me një rënie) - ass shëndoshet dhe të rrumbullakët nga hunda prapa dhe vuri në para.

Tani të marrë një të hollë degët drejt - këto janë ndër shkurre shelg ose në një kadifeje gjethe (të cilat ne rubbed faqet e tij me njëri-tjetrin në fëmijëri, në mënyrë që ata injektuan pakëndshme) - Unë nuk e mbaj mend emrin, ata kanë bare të qetë dhe të errët të kuqe. Prerë këto degë në gjatesite e shkurtër - me një prerje të zhdrejtë. Twigs mbërthyer në shpinë Hedgehog në mënyrë që feta shikuar përpara.

Plasticine iriq surrat shumë, dekoroj, fibra nga misri (por ju ndoshta nuk e keni këtë material natyror). Prandaj unë jap opsione Druk surrat dekor.

Për shembull, të marrë dhe bollgur dot tërë surrat, duke i shtyre drithëra në balta dhe pastaj pikturuar në ngjyrë kafe.

Ose të marrë një copë fashë , të përfundojë fashë surrat iriq, bojë gouaches e tij e leu me ngjitës të bardhë (fashë thahet pastaj në një kore të vështirë).

Ju gjithashtu mund të shpifjeve fytyrën plastelinë me ngjitës të bardhë, të vendosë scraps e letër mëndafshi, ngjitës përsëri, fshij përsëri - të thatë - një shtresë e papier-mache . pikturuar e tij në ngjyrë kafe dhe gri.

Dhe këtu është një iriq thjeshtë hack nga materiale natyrore dhe duart e tyre. Këtu, gjithashtu, trupi Hedgehog është formohem nga balta, dhe pjesa e prapme e shfarosja luledielli.

fëmijët Hedgehog
Këtu hedgehogs bërë nga shishe, kone ngjit. Kone janë të bashkangjitur në një armë të nxehtë zam.

hack iriq
Një hack më e thjeshtë për fëmijët në kopshtin e fëmijëve - një plastelinë iriq jashtë për të zbuluar një kon pishe. Përplasem hapi shkallët e saj është e nevojshme për të mbajtur atë në një furrë ose në një radiator të nxehtë.

hack iriq nga gunga
Këto janë ide të bukura me hedgehogs vepra artizanale për fëmijët.

Tani ju mund të zgjidhni vepra artizanale tuaj në formën e një iriq. Dhe për t'i dhënë fëmijëve një eksperiencë emocionuese.

Dhe ne do të vazhdojmë. Dhe unë ju ftojnë për pjesën e dytë të këtij neni, ku ne do të qëndis hedgehogs fije, qep ato nga ndjerë, palosur në formën e një mozaiku të materialeve të ndryshme.

Ju mund të gëzojnë artikujt tonë janë:

Suksesshëm ju artizanale.

Olga Klishevskaya posaçërisht për këtë faqe interneti "Family Pesë"

Lexoni artikuj të reja në faqen tonë:

Sculpting nga iriq balta dhe kernelit DUART vet ... - PULMIX.RU

Print Faleminderit për një mësim të madh 37

Small hedgehog kafshë pylli është shumë e ashpër. Kjo predator nate, e cila tregton në minj dhe brejtësve të tjera të vogla. Por në përgjithësi, iriq është shumë e bukur, sidomos kur ai është përshkruar në karikaturat ose libra për fëmijë. Hedgehog, ne kemi qenë prej kohësh në gjendje për të me ju për të myk nga plastelinë. Punojnë Kjo thjeshtë, por detaje të vogla mund të kryejnë fëmijët më të vjetër se 5 vjet. Sot ne do të ju tregojë një mënyrë tjetër e krijimit vepra artizanale - plastelinë iriq modelimit dhe fara. zanate të tilla me të drejtë mund të konsiderohet vjeshtë. Pas të gjitha, ajo është bërë jo vetëm nga balta, por edhe nga materiale natyrore - fara, e cila na jep vjeshtë. Farërat na duhet në mënyrë që të stimulohet spines, kështu që edhe fëmijët mund të kryejë një proces të tillë.

Nëse ju nuk keni fara, mos u bëni merak për ju, ne gjithashtu kemi një mësim si një iriq verbër nga balta me duart e tyre

Përgatitja për të krijuar Hedgehog fara të zeza luledielli, dritë balta ngjyrë kafe ose ngjyrë bezhë rafte ngjyrë. Këtu, ndoshta, dhe të gjithë - është një listë të plotë të aksesorëve.

Si verbër iriq nga balta dhe farë faza - Hapi 1
Pure përsosur balta pak kafe në duart e tij, të formojnë një top.

Si verbër iriq nga balta dhe farë faza - Hapi 2
Tërheq harkun e një iriq. Trupi i panevojshëm mund të largohet raundin, sepse ajo shpesh kthehet në një top gjembaç, duke u fshehur nga armiqtë.

Si verbër iriq nga balta dhe farë faza - Hapi 3
Në majë shumë të hundës bashkëngjitni pikëz kafe. Shto sytë të vogla me nxënësit.

Si verbër iriq nga balta dhe farë faza - Hapi 4

Dhe pastaj - më interesante për trajtimin e fëmijëve. Filloni për të rregulluar fara në vend të ferrave. Futur ato në pjesën e prapme të balta dhe shtypni poshtë me gishtat tuaj. Në shumë koka të rrinë në rreshtin e parë të përafërt-fara.

Si verbër iriq nga balta dhe farë faza - Hapi 5
Pastaj shtoni një shtresë të dytë, që ka boshllëqe në mes fara në shtresën e parë, plotësisht të plotësuar hapësirën e zbrazët.

Si verbër iriq nga balta dhe farë faza - Hapi 6
Shape spikes në pjesën e prapme të një iriq, fara plotësuar hapësirën e zbrazët në plastelinë.

Si verbër iriq nga balta dhe farë faza - Hapi 7

Kjo është e gjitha. Snorting druvar gati. spines të tilla të mundshme bashkangjitur mirë ndonjë dhuratat e vjeshtës për iriq, si kërpudha, manaferrat apo mollë, të cilat ne jemi në gjendje të ketë myk.

Si verbër iriq nga balta dhe farë faza - Hapi 8

Hedgehog OF kernelit. MASTER CLASS | amvisë

Kollitem vjeshtë Hedgehog nga farave

Mjeshtëri Vjeshtë nga kernelit "Hedgehog» - WOMANADVICE.RU

iriq nga fara vjeshtës hack

Me fillimin e vjeshtës në çdo Kujdesi për fëmijët mbajtur parada dhe konkurse zanateve, të krijuar nga nxënësit e tij. Shpesh e përdorur për prodhimin e materialeve natyrore, të tilla si fara luledielli. Në veçanti, këto fara pak ju mund të bëni me duart tuaja bien zanateve në formën e një iriq, i cili mund të jetë ose banesë apo vëllimit.

Si për të bërë një hap pas hapi zanateve Hedgehog nga fara?

një artefakt i tillë nga një material natyror të tilla si iriq i farave mund të kryhet në mënyra të ndryshme. Në veçanti, për fëmijët më të vegjël teknikë në dispozicion aplikimit, nëpërmjet të cilave rezulton një muraleve të ndritshme dhe origjinale, e cila mund të përdoret për dekorimin dhe dekorimin e brendshëm.

Run si appliqué do të ju ndihmojë të ardhshëm Master Klasa:

 1. Fillimisht vepra artizanale me fara nevojë për të nxjerrë një foto të një iriq në letër të bardhë. Kjo foto ju doni të prerë dhe pastaj ngjitur në një fletë kartoni.
 2. hedgehog nga farat vjeshtë podelka1
 3. Përveç kësaj, ju do të duhet mjete të tjera dhe materiale - argjila, shell arre, fara kungulli, fara luledielli dhe shalqi, gjethe të thata, zam PVA dhe gërshërë.
 4. hedgehog nga farat vjeshtë podelka2
 5. Në çdo farë, bashkangjitni një pjesë të vogël të plastelinë në majë të saj të trasha, dhe pastaj vendin e tyre në rrugën e iriq kartoni.
 6. hedgehog nga farat vjeshtë podelka3
  hedgehog nga farat vjeshtë podelka4
  hedgehog nga farat vjeshtë podelka5
 7. Gradualisht të mbushur të gjithë imazhin.
 8. hedgehog nga farat vjeshtë podelka6
  hedgehog nga farat vjeshtë podelka7
  hedgehog nga farat vjeshtë podelka8
 9. E kungull fara të bëjë një gjilpërë iriq.
 10. hedgehog nga farat vjeshtë podelka9
  Fara shalqi është përdorur për bërjen e këmbëve.
  hedgehog nga farat vjeshtë podelka10
 11. shell arre dhe plastelinë të verdhë të bërë kërpudha dhe vendin e tyre në anën e pasme të një iriq.
 12. hedgehog nga farat vjeshtë podelka11
  Modës një plastelinë mollë të kuqe dhe vendin e saj në të njëjtin vend.
  hedgehog nga farat vjeshtë podelka12
 13. Përgjatë perimetrit të foto të bërë një kornizë nga fara dhe do të mbushin hapësirën e zbrazët me gjethe të thata. Një aplikim i mrekullueshëm, i cili mund të japë një të ngushtë, gati!
 14. hedgehog nga farat vjeshtë podelka13

Incrementally kryer vepra artizanale pjesa më e madhe në formën e një iriq nga balta dhe fara do të ndihmojë deklaratën e mëposhtme:

 1. Trupi White balta roll iriq. Maja e një prej anët e saj të bëjë një vuri pak.
 2. hedgehog nga farat vjeshtë podelka14
 3. Gradualisht futur fara në plastelinë majë të mprehtë në mënyrë që të plotësoni të gjithë shifrën.
 4. hedgehog nga farat vjeshtë podelka15
  hedgehog nga farat vjeshtë podelka16
  hedgehog nga farat vjeshtë podelka17
 5. plastelinë Black bëjë sytë dhe hundën. Shifra qesharake do të duan të rriturit dhe fëmijët!
 6. hedgehog nga farat vjeshtë podelka18

Për më tepër, për të kryer vepra artizanale në formë të iriq mundemi fara dhe shishe plastike, material pasting në substrate duke përdorur PVA ngjitës. Së fundi, ka mënyra të tjera, disa prej të cilave janë të përfaqësuara në galerinë tonë.

hedgehog nga farat vjeshtë podelka19
hedgehog nga farat vjeshtë podelka20
hedgehog nga farat vjeshtë podelka21
hedgehog nga farat vjeshtë podelka22
hedgehog nga farat vjeshtë podelka23
hedgehog nga farat vjeshtë podelka24
hedgehog nga farat vjeshtë podelka25
hedgehog nga farat vjeshtë podelka26
hedgehog nga farat vjeshtë podelka27

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *