HANDS Paratë Pema e faturat e Master Class

Author: | 2018/08/27

Video dhe foto punëtori në krijimin e suvenireve, rregulluara, kartat dhe stolitë për flokët në stilin kanzashi të saten, shirita reps, saten dhe byrynxhyk.

Art qethjeje të kaçubeve nga faturat me dorë. Master - klasë me hap pas hapi ...

Mjeshtëri me duart e tyre nga paratë, ndoshta kurrë nuk humbasin rëndësinë. Është kaq e bukur në prag të festave të Krishtlindjeve për të marrë një dhuratë nuk është një xhingël thjeshtë, dhe tani pema paratë e faturave që do të tërheqin energji në shtëpinë e pasurisë.

Art qethjeje të kaçubeve, kurora e cila është bërë e shënimeve të falsifikuara (shiten në dyqane shaka, apo të shtypura në një printer standart ngjyra) është shumë e lehtë.

Në qoftë se ju përdorni një standarde-sized faturat, të marrë një pemë shumë të madhe. Pra, ne duhet të armatosen me gërshërë - ne do të presim të holla "bosh". Për ta bërë këtë, të prerë faturën në gjysmë, dhe le t'i jepte formën e një Pentagonit në mënyrë që ajo mund të kthehet në një kulechek simetrik. Shembull i përgatitjes - në këndin e ulët e majtë e foto.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave të zotëruar klasë.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Formimin kulechek. Skajet janë mbajtur së bashku me zam nxehtë.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Kulechka buzë bends manualisht.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Numri i kërkuar kulechkov vështirë për të llogaritur paraprakisht. Për starters, ju mund të bëni rreth 70 copë, dhe, nëse është e nevojshme, shtoni të reja.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Pasi boshllëqet kulechki janë të gatshëm, ne kujdesemi për fuçi për art qethjeje të kaçubeve të holla. Ne kemi nevojë për një, shkop përbashkët qetë druri dhe fjongo dekorative. Ball, e cila do të jetë bazë për rregulluara, të blerë mallra në një dyqan për kafshët. Ai është shumë fleksibël, sepse Është bërë prej gome shkumë. Diametri i topit - rreth 2.5 cm.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Në qoftë se, si në këtë rast, përdorni metalizuar tejdukshëm artë shirit mbështjellës do të rrinë në 2 shtresa.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Një thikë përshkon topin, futet në të fuçi, për të siguruar të nxehtë ngjitës silikoni fix nga armë.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Më poshtë, në vendin ku rrjedhin bashkangjitur, të fillojnë të bashkëngjitni kulechki monetare. Kapem ato jo vetëm për topin, por edhe për fuçi.

Ajo do të jetë interesante:   QË Zhorik Revazova me një dorë

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

All kulechki fiksim pasuese mes bufi, mos harroni të aplikoni ngjitës dhe në pikën e lidhjes me topin kulechka.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Kurora duhet të bëhet me shumë kujdes - kjo do të jetë pjesa më e dukshme e rregulluara të parave.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Si rezultat, duhet të marrë këtu këtë top të holla në një shkop të artë.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Është koha për të marrë kujdesin e tenxhere në të cilën ne vendosur art qethjeje të kaçubeve të holla. Bëni vetë. Jar nga kos fëmijëve do të pikturuar me bojë akrilik.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Pas dries bojës, zadekoriruem rrjetit tenxhere dhe shirita. Decor është bashkangjitur me armë ngjitës. Në frontin e tenxhere "do të jetë i lidhur deri" një hark të artë.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Përzierje çimento me rërë, shtoni ujë në përzierje deri deri sa të arrijë konsistencën e krem ​​të trashë. Vendos përzierje në tenxhere përgatitur, të vendosur prapa art qethjeje të kaçubeve tonë të holla. Në kohën e tharjes një përzierje e pemë të mirë fix. Ne kemi vënë atë në mbështetje dhe krah të vogël të regjistruar për të rregulluara ishte i qetë dhe nuk bien.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Përzierje të thata në një tenxhere të mbuluar ngjitës transparente dhe zadekoriruem rërë të veçantë.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Kur përzierje dhe zam është e thatë, shtoni dekoratave. Në rastin tonë kjo fjongo, gjeth, dhe shënime.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Bills palosur dhe ngjitës në bazë të rregulluara.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Gjethet janë ngjitur në bagazhin e zam nxehtë.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Në anën e kundërt të tenxhere në ndërfaqen fjongo vend, shtoni një hark të vogël.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Edhe një herë straightened butësisht kurorën e tij.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Rastësisht "Kinema" rrip i hollë. Fix atë në disa vende.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Ready Topiary Sasi e vogël me llak transparent, vënë të thatë në dritaren e hapur.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Pas përfundimit të punës, kontrolloni stabilitetin e tenxhere. Për besueshmërinë më të madhe, të procesit skajet e tenxhere në lidhjen e parë të rrjetit që të përputhen me tenxhere të nxehtë zam.

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Ju gjithashtu mund të përdorni dekoratave tipike e Krishtlindjeve - balona, xhingël dhe rruaza, por ne kemi arritur të objekteve të rreptë për të dekoruar pemën e parave, në mënyrë që pema mund të ju lutemi pronari i saj gjatë gjithë vitit! Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tij gati.

Ajo do të jetë interesante:   mbeturinave të naftës BURNER HANDS VET vizatime Videos

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre
Art qethjeje të kaçubeve e faturave me duart e tyre

Elena Laktionova

Kur sfondi është i rëndësishëm: 25 funniest photo

Ceremonitë çuditshme dasmës në vende të ndryshme të botës: 20 foto

turistët Aventurë të çmendur. 5 fotografi më qesharake marshimi ...

13 kafshët më të shtrenjtë. Rreth tyre ëndrra e çdo ...

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *