Ajo që është e rëndësishme për të dashur apo të dashur

Author: | 30/12/2018

Avantazhet dhe disavantazhet
Më parë, vajzat sidomos, askush nuk e pyeti nëse ata e duan atë të bindë këta fëmijë! Apo jo - në kohën më të shqetësuar me gjëra të tjera. Për shembull, sa dhëndëri lopët, derrat, zemrat plot me të holla (në fakt, dhëndëri e menduar të njëjtën gjë në lidhje me të nuses). Tani, sigurisht, ajo është gjithashtu nuk është e pazakontë martohen arkat me të holla (lopë tashmë nuk kanë rëndësi), por ajo është - një bisedë të veçantë. Sot ne po flasim për diçka tjetër, në lidhje me atë që është më e rëndësishme - nëse kjo është e mjaftueshme dashuria pashpërblyerë (kur dikush e do dhe tjetri vetëm lejon veten për dashuri, kur një puthje, dhe zëvendësuesit e tjerë vetëm Cheek) për martesë. Le të shikojmë në të mirat dhe të këqijat e një bashkimi të tillë.

Për të qenë i sinqertë, ne gratë vetëm hije kur ne e dimë se nuk është dikush që na do. Dhe edhe në qoftë se dikush nuk kujdeset për ne, ajo është ende e bukur - vetë-respekt, ajo rrit! Ajo rezulton, ju keni asgjë, pavarësisht disa kg ekstra, murmuritje durimin dhe natyrisht që nuk photomodelling pamjen. Prania e një numri të kalorës, edhe tullac, yndyrë dhe të vjetër, që jetonte në një apartament të përbashkët me nënën e tij, por kjo është e pashpresë në dashuri dhe të gatshëm për të përmbushur çdo tekë tuaj, çdo dëshirë, ju lejon të ndihen urrejtur Beautiful Lady. Ai sjell lule, të çon në teatër, dhe nganjëherë - në qoftë se ju jeni me fat - dhe kushton vargje. Ai është në thirrjen e parë dhe shikon në ju me sytë e robërve, që kërkon asgjë në këmbim. E pra, më thoni, i cili nuk është si ajo? Pra, ne vendosim condescendingly, se për një besnik të tillë dhe i dashur nuk është një mëkat dhe për të shkuar poshtë rresht - megjithëse në dorë për të daljes në pension është (përveç nëse, natyrisht, nuk e kishte lodh). Por, e çuditshme sa duket në shikim të parë, gjithçka që pëlqente zgjedhur një para dasmës, pas një kohë, fillon të irritojë. Dhe avantazhet janë kthyer gradualisht në disavantazhet.

Lexo më shumë:   Si për të pastruar veshët cat NË SHTËPI

E dija nga përvoja se duke i lejuar vetes për dashuri pa iu përgjigjur në natyrë - është torturë e padurueshme. Ne jetojmë me burrin e saj për shtatë vjet tani, ne kemi dy fëmijë, jashtë çdo gjë duket e mrekullueshme. Por kurrë nuk kam ndjerë për atë pasion të vërtetë - vetëm simpati. Ndërsa ai ishte më parë, dhe tani fjalë për fjalë duke i marrë, kur kemi lënë, madje edhe për një gjysmë dite, kujdeset për mua si një fëmijë i vogël, thotë një shumë e fjalëve të buta. Miqtë e saj thonë se unë jam i çmendur dhe ajo nuk e kupton lumturinë e vet, dhe sinqerisht xheloz për mua, për shkak të "gjysma" e tyre dhe nuk është urrejtës për të pirë, dhe të shkojnë në të majtë, dhe disa prej tyre mund të ngrejë një dorë. Dhe miniera, në çfarëdo anë ju shikoni, të gjithë në mënyrë pozitive që vetëm një model. Por pse, pastaj mua dhe kjo dhemb! Unë e dija se ai meriton më shumë - dashurinë e vërtetë, jo mirënjohje për dashurinë!

Dhe në një situatë të tillë nuk është e qartë se kush duhet të fitojnë përkrahje ndër më shumë se: një burrë apo një grua. Një gjë është e qartë -nesladko dy llogaritë. Gruaja e kupton se kjo është më e rëndësishme të jenë të dashur, por kështu i referohet konsumit-partner, dhe kjo shpesh shkakton ndjenjat e saj të fajit para se bashkëshorti është në gjendje, nga rruga, dhe të sjellë një neurozë të rëndë. Njeriu është Bending gjatë prapa, duke u përpjekur për të fituar dashurinë e zonjë të tij, por në përgjigje mori vetëm i paqartë "faleminderit" në vend të pasionit të zjarrtë. Kjo zvogëlon atë, dhe të zëvendësohet gradualisht duan atë ditë në rritje nga dita në ditë, acarim dhe agresion ndaj partnerit të tij: "Unë dhe kështu të bëj çmos për të kënaqur e saj, dhe ajo ishte e gjitha e mjaftueshme! Atë që ajo dëshiron?! "Prandaj, në familje të tilla janë të pashmangshme përleshjet e vazhdueshme dhe grindjet, pakënaqësi reciproke dhe lodhje nga njëri-tjetri.

Lexo më shumë:   SI të bashkohen në një këngë

Duroni - slyubitsya?

Sipas psikologëve, "slyubitsya" nuk është gjithmonë e mundur. Dhe për të qenë të saktë - e \ çfarë ndodh në raste shumë të rralla. Ngjarjet më të zakonshme janë zhvilluar në skenarë të tjerë. Në një rast (të keq) disassembly ndërsjellë gjenerojnë pothuajse urrejtje ndaj njëri-tjetrit. Dhe për të jetuar me një njeri që ju dekurajon, - testi nuk është një detyrë e lehtë. Në një rast tjetër, të dyja, në fund, të japë dorëheqjen veten për faktin që e duan reciprokisht nuk ndodh, dhe të përpiqemi për të ndërtuar një marrëdhënie të paktën në baza miqësore. Kjo është më shumë si një kontratë në mes të dy njerëzve të matur të cilët kanë vendosur që interesat e fëmijëve janë të dorës, dhe për këtë arsye nuk ka asgjë për të thyer familjen. Ndoshta, në këtë rast fëmijët nuk vuajnë si një divorc (edhe pse ende një pyetje e madhe, për shkak se një fëmijë mund të kopjoni modelin e marrëdhënieve prindërore në jetën e saj të rritur), por është quajtur një familje harmonike dhe të lumtur?

Gjithashtu - mos harroni Freud - mos harroni në lidhje me seksin, një komponent i rëndësishëm i lumturisë familjare. Në familjet ku partnerët e duan njëri-tjetrin, ajo shkon pa thënë se në anën e seksit të papranueshme apo të padëshirueshëm. Dhe në qoftë se jeni një i martuar e do dhe të tjera - nuk ka, respektivisht, dhe çështja e "ndryshimit ose jo për të ndryshuar" zgjidhur shumë më të lehtë. Zonja, e cila jeton me burrin e padashur mund të papritmas bie në dashuri me njëri-tjetrin dhe të çojë për vite një jetë të dyfishtë. Për të edukuar fëmijët dhe të bëni pazar me gjysmën e tij legjitime, dhe dashuria dhe ëndrra për diçka tjetër. Dhe burri, një vështrim të lodhur për dashuri dhe butësi e një gruaje, mund të shkojnë në anën, duke u përpjekur për të marrë ngushëllim në krahët e të parë mori bukuri. Dhe në qoftë se në fillim ajo duket një kompromis të mirë - dhe ujq janë ushqyer dhe delet janë të sigurta, - që pastaj të vjen të kuptuarit se një dozë të dyfishtë të lumturisë të rrëmbejë dështon. Për më tepër - harmonia nuk punon ose në anë ose në familje. Pas të gjitha, pavarësisht nga fakti se thjesht arithmetically dy gjysmat dhe të shtoni deri në një tërësi, jeta e dikton ligjet e veta. Dhe, sipas psikologëve, njerëzit mund të kalojnë një jetë të tërë në mes të dëshiruar me pasion dhe ndërtuar është e nevojshme, që vuajnë nga dualitetin e tij. Derisa ai më në fund e kupton atë që ai me të vërtetë dëshiron, dhe nuk e bën zgjedhjen e duhur.

Lexo më shumë:   Si për turshi trangujve mënyra më e shpejtë në tigan

PËRMBLEDHJE

Prandaj, "Gjyshja" një recetë për lumturinë e familjes - të lejojë veten për dashuri, nuk e duan veten - është e pashpresë vjetëruar. Nëse ju nuk më pëlqen, para së gjithash, plaçkitjen veten. Pas të gjitha, dashuria - një shtet të veçantë të mendjes që mund të kthehet ndonjë vajzë të thjeshtë në bukurinë searing pa ndonjë beauticians ndihmë dhe artistëve kozmetikë. Duke qenë në eufori dashuri, një person merr superfuqive: të gjitha shkon mirë, punon çdo gjë. A me mirësi edhe të atij të fillojnë për të trajtuar njerëzit rreth tyre, si nga një njeri në dashuri burojnë impulset mahnitshme pozitive. Pas të gjitha, madje edhe E.From vërejtur me të drejtë se "ai që e do me të vërtetë çdo një person e do të gjithë botën."

Dhe para se të ju jap një dorë (të hesht rreth zemrës) njeriu padashur vlen njëqind herë për të menduar dhe të peshojnë pro dhe kundër. Edhe në qoftë se mosha vjen në këmbë, dhe nëna ime do t'ju thotë: "Mos e humbisni këtë, kjo është shansi juaj i fundit," Ndoshta është më mirë të prisni derisa ajo po vinte ndjenja e vërtetë, dhe ju do të kuptojë se është e rëndësishme për të dashur apo të dashur në mënyrë të barabartë. Sigurisht, dashuria e ndërsjellë në vetvete, gjithashtu, nuk garanton një marrëdhënie të forta familjare, por ju do të bien dakord, kjo është diçka. Kjo - themeli. Dhe këtu është ajo që ju do të ndërtojë atë, do të varet vetëm nga ju të dy.

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *