ÇFARË SD card në telefonin tuaj

Author: | 2019/07/01

Sasia e memories në shumë smartphones sotme të arrijë 64 gigabajt. Por edhe të tilla një dyqan mbresëlënëse mund të shpejt të fshehur dosjet. Muzikë, filma në cilësi HD, qindra fotografi dhe dokumente - e gjithë kjo masë e përdoruesit hedh në smartphone deri në momentin më të pakohë, sistemi nuk sinjal që kujtesa nuk është e mjaftueshme.

Prandaj, çdo smartphone është e pajisur me një slot për kartë memorie të jashtme, përmes të cilit ju mund të rrisë kapacitetin e ruajtjes e më shumë se 100 GB. Megjithatë, ndonjëherë ka raste kur edhe të tillë një të thjeshtë dhe të besueshme dhe detaje kërkon ndërhyrjen e përdoruesit. Gjegjësisht formatimit SD-card.

Kjo nevojë nuk lindin shumë shpesh. Si rregull, ju keni nevojë për format SD-kartën për Android ndodh në situatat e mëposhtme:

 • gabime kritike e sistemit fotografi

 • "Glitches" aplikacionet në SD-card dhe fotografi të regjistruara në mënyrë të paligjshme

 • Reduktimi i kartës së përgjithshme për shkak të një gabimi në seksione

 • Akumulimin e dosjeve të panevojshme

 • Transferimi i kartës së kujtesës në një pajisje tjetër

Në këtë artikull ne konsiderojmë mënyrat themelore të pastër kartën e kujtesës. Në çdo rast, kjo procedurë nuk duhet të shkaktojë vështirësi edhe për përdoruesit e papërvojë.

Shih gjithashtu: Si për të zgjeruar kujtesën e telefonit.

Është e rëndësishme të kujtojmë se përpara formatimit të kartës, është e dëshirueshme për të bërë një kopje rezervë të të gjitha të dhënave në telefon, ose zgjidhni dosjet më të përshtatshme për shkak se formatimi fshin të gjitha informacionet mbi SD do të jetë e humbur përgjithmonë.

Si për format SD-kartë në Android në parametrat e sistemit

Mënyra më e lehtë për të pastruar kartën e kujtesës - përmes parametrat e sistemit Android. Për ta bërë këtë, të kryejnë një algoritmi të thjeshtë:

 1. Shkoni tek Settings

 2. Zgjidhni Storage pika dhe USB drives

 3. Kliko në hartë ikonën në këndin e majtë të ulët

 4. Hapni drop-down menu

 5. Zgjidhni cilësimet

 6. Kliko në komandën "Format"

Pas disa sekondash, sistemi është krejt i pastër jashtë tuaj microSD-kartelë për përdorim në të ardhmen.

Si për të formatin kartën SD në Android nëpërmjet një PC ose laptop

Për të fshirë të gjitha dosjet nga një memorie të jashtme, ju mund të përdorni një kompjuter desktop apo laptop. Parakusht për këtë procedurë - prania e lexuesit brendshme apo të jashtme të kartës.

 • Vendos SD-kartën në lexues letrash me bira

 • Hapni File Manager ose Explorer

 • Gjej disk të jashtëm

 • right click

 • Zgjidhni "format" e komandës

 • Dritarja Procesi klikoni OK

Nga rruga, kur kjo metodë është më e përshtatshme për të kopje fotografi të rëndësishme në kartën para formatimit atë.

Formatimit SD-kartën përmes app

Dyqan digital Google Play, ju mund ta shkarkoni aplikacionin e lirë, me të cilin është i formatuar kartën SD-në smartphone tuaj. Ata zakonisht ndryshojnë vetëm në interface, dhe të tilla shërbimet funksionalitet themelore është i ngjashëm me njëri-tjetrin.

Programi i thjeshtë mund të konsiderohet card Erase SD. Ky aplikacion ka një meny mjaft minimalist. Në fakt, përdoruesit vepron mjeti me anë të dy butona:

 • Specifikoni shtegun në hartë

 • fshihet hartën

Për më tepër, të mbështetet plotësisht në rezultatin e formatimit, është e mundur për të skanoni aplikacionin SD-card për trajtim të veçantë të mbeturinave, për shembull, Master Clean. Shërbimeve do të kontrollojë kartën për fotografi mundshme mbetur, copa të kodit dhe të tjera "bishtin", dhe do të kryejë të fundit kartën e kujtesës të përpunimit.

Në çfarë telefoni është më mirë për të ruajtur fotografi

Siç u përmend më lart, me nevojën për të formatuar kartën e kujtesës përdoruesi është përballur rrallë. Rasti më i zakonshëm - të futur kartën në një smartphone të ri dhe transformimin e një kartë memorie të jashtme deri në ndarjen e sistemit. Pastaj në SD-kartë, ju nuk mund vetëm kopje fotografi, por edhe për të instaluar aplikacione.

Megjithatë, në qoftë se përdoruesi ka nevojë që vazhdimisht të mbajtur në pajisjen tuaj celular, një sasi të madhe të të dhënave, më të besueshme për të marr një telefon që ka edhe një sasi solide të memories të brendshme, dhe lejohet të zgjerohet magazinimit për disa dhjetëra gigabajt për shkak të SD-card.

Një faktor i rëndësishëm është disponueshmëria e telefonit. Nëse një vegël që mund të ruajë një sasi mbresëlënëse e dosjeve pa lidhje, shitur për pak para - të bëhet një avantazh shtesë e rëndësishme kur blejnë.

Në këtë kuptim, ne rekomandojmë duke i kushtuar vëmendje të kompanisë britanike Fly, prodhimet e të cilit që nga viti 2003 i plotëson kërkesat më të larta të konsumatorëve. Çdo smartphone dhe celularin markë kombinon besueshmërinë, performancë të lartë, i mrekullueshëm dizajn dhe çmim të mirë.

Ndër risitë e 2017, sidomos LTE-smartphone Fly Cirrus 13, i cili thjesht e krijuar në mënyrë për të ruajtur atë në fotografi më të vlefshme. Pas të gjitha, memorie të brendshme e vegël është 16 gigabajt mund të rritet me SD-card deri në 64 GB.

designers smartphone kujdes të veçantë për sigurinë e të dhënave të përdoruesit. Së pari, në një pajisje running versionin e fundit të Android OS 7 nuga. Kjo "aks" jo vetëm që do të sigurojë një mbrojtje të besueshme multi-të dhënave, por edhe minimizon nevojën Për të formatuar kartën për shkak të gabimeve për shkak të optimizimin e saj kompetente. Së dyti, qasja në dosjet mbrohet gjithashtu nga një skaner gjurmë gishtash.

Shumë përdorues janë përballur shpesh me një situatë ku për shkak të sasi të madhe të të dhënave në smartphone tuaj, procesor fillon të "mbyten" dhe ngadalësojnë. Kompania Fly dhënë këtë faktor. Fly Cirrus 13 të pajisur me një procesor të fuqishëm 4-core në 1,5 GHz, i cili do të sigurojë një operacion të qëndrueshme dhe të qetë të të gjitha programeve edhe në ngarkesa maksimale.

Backup dhe transferimit fotot dhe videot në rezolucion FullHD mund të marrë përdoruesit një shumë kohë, sidomos kur bëhet fjalë për transferimin e të dhënave në "re". Në këtë rast, ju mund të mbështeteni në një vëllimshëm Li-Polymer bateri 2400 mAh smartphone. Pasi plotësisht e ngarkuar, ajo do të lejojë deri në 4 orë për të kryer backup kur 4G-Internet ose Wi-Fi.

Në përfundim, vlen të përmendet se kemi thënë të gjitha mënyrat se si për të formatin e SD-kartë në Android versionin 6. Fakti se ky funksion është i ngjashëm në pothuajse të gjitha versionet e sistemit operativ. Do të jetë vetëm tituj pak të ndryshme seksion, të tilla si "Memory Card". Pjesa tjetër e algoritmit formatimin mund të aplikohet për një versionet e mëparshme apo të mëvonshme të Android.

POMILKA kartë SD

Mirëdita. Vlasniki smartfonіv e sistemit operatsіynoyu tsіkavlyatsya Android, Chomu telefoni bachit microSD card pam'yatі? Tacke traplyaєtsya rrallë, i Mauger Buti viklikano faktorë rіznimi. I zіbrav në tsіy stattі OAO All mozhlivі Arsyeja është rіshennya. Materіal vazhky i obov'yazkovo çështje dopomozhe pozbutisya od e "padukshme» Nuk SD tіlki në Gadgets mobіlnih, ale i Kamera, kamera i іnshih bashkëngjitni karrierës mundin slot rozshirennya pam'yatі.

ZMІST STATTІ:

 • Chomu Tse kritike?
 • procedurat standarde
 • format e gabuar SD
 • MicroSD nerobocha, viyshla e harmonisë
 • nesumіsnіst banal
 • Komp'yuter ter bachit SD-card
 • Jo "kontachit"!
 • Phone pushim bachiti hartë pam'yatі: zbіy në rіvnі software
 • Korisnі vіdeo
 • Power-vіdpovіd
 • Visnovki

Chomu Tse kritike?

Në bіlshostі vipadkіv në telefonі Je Vlasnyi nakopichuvach vnutrіshnіy dhe obsyagu "skhovischa" vikoristovuєtsya zovnіshnya "kartka" për zbіlshennya. Uyavіt karrierës shkollore E në nalashtuvannyah aparata vkazali në yakostі Georeferencing zberezhennya imazhi kryesor, vіdeo, nosіy dodatkіv storonnіy. Ale vіn raptovo perestaє korektno pratsyuvati, sistemi nuk bachit yogo, i OAO All danі vіdpravlyayutsya në іntegrovanu pam'yat. Dhe në qoftë se vіlnogo Georeferencing stavati nedostatno, naychastіshe vegël pochinaє "glyuchiti".

Pripustimo, virіshili vityagti card dëmtuar i zamіniti її në Nova. Problemi Ale Mauger zniknuti. Kjo nuk wee ochіkuvali, vіrno? Podіbnі rechі zdatnі zmusiti vlasnikіv devaysіv neabiyak ponervuvati. Mendoj teorії vistachit i simmered, është koha për të krokіv veçantë perehoditi. Їh Buda Bagato në OAO All vipadki ZHITTYA.

procedurat standarde

Spochatku rozglyanemo skicë bazovі e nespravnostі usunennya dhe Dali në stattі rozpovіm vzhe detajuar i vsіh arsye mozhlivih, metodat vipravlennya.

Yakscho chomus telefon nuk bachit harta pam'yatі slіd:

 • Vikonati zvichaynu perezavantazhennya (vimknuti / vvіmknuti). Tse іnodі dopomagaє pozbutisya od software zboїv. Jo dopomoglo? Perehodimo rіshennya në vijim;
 • Vіdklyuchaєmo smartphone znіmaєmo rear Krischke, znіmaєmo Bateritë i chekaєmo hvilin çift. Potіm povertaєmo gjitha në Georeferencing svoї i perevіryaєmo microSD pratsezdatnіst:

Chomu telefoni bachit kartën SD pamyatі abo microSD

 • Rapti poperednіy varіant nuk spratsyuvav, probuєmo otrimuvati "kartka" perevіryaєmo tsіlіsnіst kontaktіv unë representable më parë schіlno:

Chomu telefoni bachit kartën SD pamyatі abo microSD

Yak tіlki Vie Zroby vischeopisanі manіpulyatsії unë nuk otrimaєte Efekt pozitiv, shkoni në pereglyadu nizhchenavedenih sposobіv.

format e gabuar SD

Yakscho harta telefon bachit pam'yatі - tsіlkom ymovіrno karrierës Won Got nevіrny faylіv format tablitsі abo pra Won poshkodzhena.

Arsyet Mozhlivі:

 • Zbіy rozmіtki pam'yatі;
 • Koristuvachem Bulo zrobleno formatuvannya s nalashtuvannyami gabuar;
 • MicroSD ranіshe pratsyuvala e nevіdomoї sistemit fotografi vegël mori spetsifіchnu rozmіtku, jak nuk spriymaє Androїd.

metoda usunennya:

Bіlshіst Suchasnyj flash nakopichuvachіv e ob'єmom bіlshe 32GB rozmіchenі në exFAT formatі, Yaky "Bacha" nuk OOO gjithë telefonat (osoblivo zastarіlі modelі). Për më tepër, Yakscho zovnіshnya juaj pam'yat Got Taki rozmіr, i Varto poperedno skopіyuvati vazhlivі danі në komp'yuter, vstaviti kartka në smartphone / tablet, të shkojnë në Vіdnovlennya mënyrë vibrato dіyu «fshij particionin cache» për formatuvannya i stvorennya tablitsі faylіv llojit FAT32 . spriymaєtsya fitoi usіma bashkëngjitni pa probleme.

Chomu telefoni bachit kartën SD pamyatі abo microSD

Podіbnі dії ruajtur rrjedhën e sipërme profesіonalam dovіriti, Yakscho në tsіy spravі Wee Newbie. Іnakshe mozhna vipadkovo vibrato rozdіl gabuar i vtratiti OAO gjithë telefon danі Samsung Lenіv T i. E.

Ale Unë thjesht do rekomenduvav bіlsh i nadіyny varіant - vikoristannya dodatka SD formatter, jak vstanovlyuєtsya në një kompjuter portativ. Znadobitisya nayavnіst kartrіdera. Unë rekomandoj shikimet e këmbimit mëposhtme vіdeo karrierës robot s PROGRAMEVE procedures poyasnyuє:

Chomu telefoni bachit kartën SD pamyatі abo microSD
Zavantazhiti: SDFormatter
Utilіta formatuvannya znіmnih nosіїv
Downloads: 1668 rozmіr: 5.9 MB, date: 22.Lis.2016

Procedura mund të kryhet i vbudovanimi zasobami Windows. I vzhe rozpovіdav rreth tyre në stattі për posilannyam. Infeksionet Ale çarë përsëritet përsëri.

 • Mozhna z'єdnati Relief telefoni i kabllo kompjuterike, ale unë do Radivoje për pastërtinë eksperimentu zastosovuvati kardrіder. Pіdіyde nëse Yaky. I mene, napriklad, aks Taki:

Chomu telefoni bachit kartën SD pamyatі abo microSD

 • Vstavlyaєmo në hartë Demba bezposeredno abo përmes perehіdnik (od depozitave nayavnostі chi qetë іnshih slotіv në zchituvalnomu pristosuvannі):

Chomu telefoni bachit kartën SD pamyatі abo microSD

 • Nëse priєdnayte të zaydіt PC në "Provіdnik" (Miy komp'yuter) kam marrë atje z'yavitisya Novi makinë. Klіkaєte në nyoma të djathtë mban i vibrato item "Formatuvati".
 • Vіdkriєtsya vіkno de vkazuєmo sistemi fotografi FAT (exFAT). opsion INSHI nuk është zmіnyuєmo, vіdrazu kіlkoma mbi procedurat knoptsі kalli.

Chomu telefoni bachit kartën SD pamyatі abo microSD

Wkra rіdko dopomagaє Inshyj varіant - vibiraєmo tipit FS - NTFS. Deyakі aparata mozhut prej tyre pratsyuvati. Varto sprobuvati, Yakscho nіchogo іnshogo nuk dopomoglo.

Deyakі guru në forume Radya vdatisya të nizkorіvnevomu formatuvannya, ale Varto Buti oberezhnimi tsimi e fjalimeve nuk OOO All oskіlki Carty pam'yatі sumіsnі Zi spetsіalnim software zabezpechennyam.

Karrierës Robit, Yakscho Mungon komp'yutera mbyllur nga? Mozhna skoristatisya vbudovanimi іnstrumentami Android. Ale nuk ka vsіh versіyah Je podіbny funktsіonal. Neobhіdno shkojnë në "Nalashtuvannya" i në rozdіlі "Pam'yat" rresht vіdshukati "Formatuvati SD» (çarë Mauger nazivatisya "Ochistiti SD»):

Chomu telefoni bachit kartën SD pamyatі abo microSD

Jo zabuvayte karrierës tsomu në OAO All danі do të bëjnë të pamundurën povnіstyu vidalenі e mіnіmalnoyu ymovіrnіstyu vіdnovlennya larg. Zvernіt uwagi, karrierës shkollore në menynë zaznachenomu Je çarë unë butonin për Bezpieczne vityagannya. Tse asnjë aksident - të tilla neobhіdno vdavatisya lëkure herë muzg, në qoftë se dëshiron kartë vityagnuti microSD. Pra wee nuk janë keq zberіgaєtsya Informácie karrierës në nosії, i prodovzhite termіn Yogo ekspluatatsії. Ale, në Bagato vjen keq hto Zvíkov vikoristovuvati "garjachego vityag" e drejtë në robots protsesі. Tse nuk zovsіm korektno kam Mauger shkaktojnë zboїv.

MicroSD nerobocha, viyshla e harmonisë

Ymovіrna arsye:

Tse Mauger Buti, jak mehanіchne poshkodzhennya nosіya kështu që unë termik (i fortë) peregrіvu vnaslіdok chogo kartën SD nuk pratsyuvati tіlki në planshetі, ale unë nëse A Paratë іnshomu pristosuvannі.

Yak vipraviti:

Në një keqardhje të tillë vipadkah priynyato govorito: "bezsila Mjekësia ...". Zrobiti nіchogo vzhe nuk viyde, krіm jak pridbati Novi nakopichuvach. Në vjen keq vryatuvati vtrachenі danі Ter vdastsya. aks Chomu Unë rekomandoj zavzhdi Robit rezervnі kopії vazhlivoї Informácie - në "hmarі" në komp'yutera zhorstkomu disk. Jak pokazuє praktikë, "Vallet e dajre" marnі këtu. Jo vitrachayte orë svіy "ryatuvalnogo Cola" Poshuk. ZHITTYA Suvorov ...

Yakscho kupuvali flash drive të magazinі I në neї çarë poshiryuyutsya garantіynі zobov'yazannya virobnika, ju mund të sprobuvati її obmіnyati në Nova. Ale të Tsogo potrіbno Nadachi një faturë, mallrat nuk janë për të fajësuar për nënën vіzualnih poshkodzhen.

nesumіsnіst banal

Chomu telefoni bachit card microSD pam'yatі? Buvaє karrierës nakopichuvach ri nuk pokolіnnya pіdtrimuєtsya deyakimi smartfonіv modele. Abo pra Yogo obsyag perevischuє dopustimі pokazniki vegël. Napriklad, Samsung modelі j120 «miqtë» e zovnіshnіmi nosіyami Informácie deri në 64 GB, dhe Bu pridbali rrinë 128 GB. Aksi ju kam shkaku i problemit. Potrіbno poperedno utochnyuvati podіbnі banorët moment nuk potіm potrapiti në Halep.

Komp'yuter ter bachit SD-card

Situatsіya: pіdklyuchili Telefoni vegël celular në PC tuaj mbi Ndihmës dantella USB në telefonin ekranі vіdobrazhaєtsya vibіr rezhimіv z'єdnannya, vkazali në «Mass Storage» (danih transmetimit) ale në noutbutsі Nove "skhovische" nuk vіdobrazilosya.

Rіshennya thjeshtë: dosit vіd'єdnati pajisje potіm i znovu kabëll vtiknuti në laptop, ale Teper potrіbno vibirati «Media Device» mënyrën (MTP).

Chomu telefoni bachit kartën SD pamyatі abo microSD

Jo "kontachit"!

Yakscho htos "krivorukі" (jo Vi) namagavsya vstaviti card slot nuk është tієyu partitë me një napoleglivіst nadmіrnu pastaj roz'єm mіg poshkoditisya - kontaktit vіdіyshli. Abo pra në samіy oksideve microSD dorіzhki / reinstall.

Treba uvazhno shikoni OAO All opisanі Vische ob'єkti. Mozhlivo Varto vetëm vityagnuti nakopichuvach i vstaviti yogo saktë. Rapti kontaktet problemi їh mozhna zamіniti, ale Z tsієyu probleme zvernutisya mbajtura në rrjedhën e sipërme në qendër të servіsny fahіvtsіv.

Chomu telefoni bachit kartën SD pamyatі abo microSD

Phone pushim bachiti hartë pam'yatі: zbіy në rіvnі software

Dіagnoz: Pevnyi dodatok Androїd nuk rozpіznaє zovnіshnє skhovische dhe INSHI roblyat Tse pa probleme - Të dhënat vіdtvorennya vіdbuvaєtsya nalezhnim gradë.

Karrierës Robit? Nayіmovіrnіshe në mjedise utilіti zaznacheno shumë të tjera Vendndodhja zberezhennya danih (vnutrіshnіy "disk"). Dosit vіdkriti parametrike i bëjnë zmіni neobhіdnі. Podіbna povedіnka nerіdko dopomagaє usunuti defekte në softі standarde "Camera" i "Galeria".

Korisnі vіdeo

Іnstruktsіya: jak perevіriti kartë SD në pomilki:

Power-vіdpovіd

Dali Bude korisna іnformatsіya paraqitur në vіdpovіdey formatі në zapitannya chitachіv rіznih gjitha forumet i tematichnost resursіv. I zіbrav naybіlsh rekomendatsії tsіnnі. Mozhlivo, Seredi ato znaydetsya rіshennya i për ju.

Pridbala Nova pam'yatі kartë SD për Samsung J320, futet në telefon unë përmes "Provіdnik" foto peremіstila usі, vіdeo e vnutrіshnogo skhovischa në zovnіshnє. Hotіla, banorët novі znіmki e Cameri avtomatichnі zberіgalisya në microSD. Ale Tsogo nuk e bëri - në foto pomіschayutsya pam'yat Samsung, jak i ranіshe.
Shvidshe për të gjithë "Kamera" dodatok potrіbno perenalashtuvati, vkazavshi parametrat zberezhennya znіmkіv i vіdeo në nosіy zovnіshnіy. Well Yakscho nuk spratsyuє, vimknіt vegël viymіt kartka, futur në її znovu i zavantazhitesya në novіy.

nuk karta SD është viznachaєtsya tіlki smartfonі në Lenovo A560 - dhe bachit komp'yuter përmes kardrіder, telefon Te tjera Lenovo - TER. Kohli vënë sobі іnshu USB flash drive - nuk ka probleme pratsyuє. Pіdkazhіt në problemin Chomu?
Prestigio ndalur bachiti pam'yatі kartë SD. Yak gjithë ishin: Graves në një Slither.io, atëherë podzvonili Meni. Rozmovlyav hvilin dhjetë. Nëse zakіnchiv - rreshtin e napis povіdomlen - "Bezpieczne viluchennya ...". Glancing në nalashtuvannyah de zaznachayutsya OAO All dostupnі nakopichuvachі. Në rozdіlі "Zovnіshnіy ..." vіdobrazhaєtsya Dvi optsії (zamіst obsyagu): pіdklyuchiti i ochistiti SD. Spochatku natisnuv të gudulis disa sekonda vіdobrazhalasya napis "broadband internet ..." potіm "Poshuk pomilok" i sopatë. Perezavantazhuvavsya, vityaguvav - Efekt njëjtë. Në I іnshih smartphone analogіchna problem. Dopomozhіt, nëse nuselalë!
Në Windows Phone DS 535 neschodavno ndalur viznachatisya microSD. Në INSHI pristosuvannya vënë - pratsyuє (fotoaparat, tabletë). Tse telefoni defekt vihodit?
A Me Fly. Vchora pam'yat pastër përmes optimіzator 360 Total Security i pіslya Tsogo kartka bachit telefon. Duke u bërë Nova - se w bіda vetvete. Pіdozryuyu karrierës programa "ra" fotografi vazhlivі sistemit. Takeo Mauger Buti?
Për vsіh pererahovanih Vische situatsіy Aktit të arsyeshme të urdhërojë në vijim: spochatku viznachaєmo, chi bachit kartë PC pam'yatі - vikoristovuєmo kardrіder për tsієї methylation. Yakscho viznachaє, vazhlivі danі kopіyuєmo në disk zhorstky i pristupaєmo për formatuvannya. Znadobitisya utilіta SDFormatter (rreth neї yshlosya Vische në stattі). Rapti nuk dopomozhe, thotë poshkodzheny nosіy mbetur i potrіbna zamіna në Novi.
Chomu telefoni bachit kartën SD pamyatі abo microSD
Zavantazhiti: SDFormatter
Utilіta formatuvannya znіmnih nosіїv
Downloads: 1668 rozmіr: 5.9 MB, date: 22.Lis.2016

materіali Korisnі:

 • Hal sensor në telefonі - karrierës shkollore Tse?
 • TOP 7 Jeta e thatë për Google Luaj, jo pa yakih obіytisya!
 • KLO Bugreport: karrierës Tse për programa, jak vidaliti?
 • Android Sistemi WebView - karrierës Tse për programa mund vidaliti?
 • YAK vstanoviti app Luaj Store në Maisie (Meizu)

Pіslya vіdnovlennya photo i Ndihmës odnієї të utilіt, pomіstilisya Imazhet në dosje Programet, Ale në Galereї nuk їh dukshme.
Problemi këtu nuk është "karttsі". Slіd shkojnë në nëse skedar Yaky (abo nëpërmjet PC) i lëvizin katalogun vіdnovlenі znіmki s për programin në direktorіyu DCIM. Todі erë e keqe povinnі bëhen të dukshme në aneks.

Potrіbno Bulo perestaviti card timchasovo i telefonit për tabletë tuaj, i pіslya Tsikh manіpulyatsіy danі në misroSD znikli. Smartphone bachite e ale Fituar Niby bosh.
Shvidshe për të gjithë riorganizim pid ore Wee gabimisht futur SD. Sprobuyte vityagnuti i vstaviti përsëri, poperedno vimknuvshi vegël.

Tіlki bleu mіkrosd Qumo 2GB, ale miy Samsung Geleksі A5 chomus nuk іdentifіkuє її. Probuvala nëpërmjet një kabllo në një kompjuter portativ, ale Vіndovs TER bachit. Mauger nuk schos Roble, pіdkazhіt?
Odrazu zaznachu pra, karrierës Got Produkciya kompanії nuk Qumo vіdguki naykraschі. Rekomenduєmo pіdklyuchiti bezposeredno kartë për një PC për lehtësim kartrіdera. Yakscho në Won unë nuk tsomu vipadku zapratsyuє, pastaj rrotullohen Varto її Pokey në dyqan nuk e minuv termіn obmіnu vіdpovіdno të zakonodavstva (14 dnіv). ALE, në të fshehtë kompі gjithë vіdmіnno pastaj sprobuyte vіdformatuvati utilіtoyu SDformatter.

Duke blerë jo shumë kohë më parë telefonit Galaxy S5, unë fjalë për fjalë në pushuar mіsyats vіn viznachati zovnіshnі nakopichuvachі (rіznі probuvav). Dhe іnshih kartën time SD pa funktsіonuє narіkan. Chomu Android në Samsung nuk bachit USB flash drive, ju mund të vipraviti Tse?
Tsіlkom ymovіrno karrierës negativisht povedіnka në danomu vipadku viklikano faktorët në vijim - për smartfonі vіdklyuchena USB nalagodzhennya (sprobuyte vklyuchiti) nakopichuvach Got format faylovoї tablitsі, vegël Yaky nezrozumіly. Sprobuyte vikonati formatuvannya, lloji VIBRAT exFAT.

Tablet ka drejtuar në pіdlogu, unë pіslya Tsogo s Galereї znikli OAO të gjitha fotot. Në hartën e skedës menedzherі tregon Je dosjet në nіy. Imazhet vіdsutnі Ale.
Kur mehanіchnih poshkodzhennyah marre traplyaєtsya. Shvidshe për të gjitha lojëra elektronike me kartë zmіstilasya vseredinі - slіd virіvnyati її. Yakscho nuk dopomozhe - probuєmo vstaviti її në kartrіder që pіdklyuchaєmo për komp'yutera. Rapti i nuk ka pobachite photo, PC e Raja utilіtu - CardRecovery për vіdnovlennya danih.

Tse Mauger Artikuj në nagodі:

 • Skype nuk është bachit webcam: OAO Të gjitha mozhlivі arsye th rіshennya
 • Jak perevіriti telefon në vіrusi përmes komp'yuter abo internet
 • Vіdnovlyuєmo poshkodzhene skhovische Komponentet Connection
 • NFC në telefonі - Tse karrierës, jak i për pratsyuє chogo potrіben
 • Karrierës Takeo Hard Reset në Android i s treguar Yogo їdyat?

Aksi tilla nepriєmnіst shteg - sapoardhur pridbav Samsung J7 i hotіv vikonati emigruar deyakih tsіnnih danih Zi Smarta vjetër (TER Samsung). Nachebto gjitha proyshlo probleme nіyakih pomilok jo Bulo.

Ale përmes Tyzhden pomіtiv karrierës perenesenі Shkarko dokumentin znikli. Vіdkriv provіdnik - OAO gjitha dosjet në mіstsі, ale erë e keqe pustі. Dhe atje, de іnformatsіya zalishilasya - kur sprobі vіdtvorennya vidaє pomilku. Naydivnіshe kartka karrierës tucked në vegël e vjetër - çdo gjë i vіdkrivaєtsya vіdobrazhaєtsya pa probleme. Para rechі, pіslya perezavantazhennya іnodі problemi znikaє, ale nuk zavzhdi. Defekti në telefonі? Robit karrierës meni, poradte.
Unë do të porekomenduvav zberegti OAO All danі vazhlivі në nakopichuvach zovnіshnіy (zhorstky drive, "Khmara"). Potіm card microSD vіdformatuyte në yndyrë (vikoristovuyte CD formatter - posilannya Vische në stattі), dhe telefonі vikonayte Skidanov për zavodskih nalashtuvan. Sche një pikë - Perche nіzh perehoditi të nastіlki rrënjësisht zahodіv - sprobuyte povidalyati nepotrіbny software i perevіriti nayavnіst bëjë përditësime. Tsіlkom іmovіrno, karrierës Tse problemi i firmware. Todі znadobitisya uvіyti menu rekaverі për vіdnovlennya.

Vzhe gjitha pereprobuvav rilexuar Kupu të gjitha forumet. Ju do të qëndroni në Nadiya. I mene kitayska (neorigіnalny) Geleksі 5. W nedavnіh pіr bachit tіlki vnutrіshnіy nakopichuvach dhe mіkrosd nuk viyavlyaє.
Ushqimi nuk janë zovsіm specifike. Yakscho kartka іdentifіkuєtsya nuk kanë dodatkah specifike, problemi Mauger Buti sama ato. këmbimit Sprobuyte shikimet software instalimit, perevstanoviti Yogo. Sam nakopichuvach rekomandojmë perevіriti në іnshomu pristroї abo priєdnati për PC. Tsіlkom іmovіrno, karrierës Tse nuk ka dhënë një rezultat pozitiv, todі Varto marrë zavіdomo robochem nosіy unë protestuvati robot prej tyre.

paradoks Vzagalі. Spochatku ndalur normale pam'yatі kartë pratsyuvati. I rikonfiguruar zberezhennya e dodatkіv në vnutrіshnyu. Potіm vzagalі Povny ATAS - jak tіlki vіdklyuchayu zovnіshnіy nakopichuvach, i vbudovany perestaє viznachatisya. Phone yogo nuk bachit, Niby vzagalі vіdsutnya skhovische. Hoca Androїd pratsyuє, de-hekurudhor zberіgayutsya Yogo Shkarko dokumentin.
Nayіmovіrnіshe, Zbilje paraqesë hartë tryezë. Jo viklyuchayu i mozhlivіst vіrusnogo infeksionit. Obov'yazkovo vityagnіt її i telefonit për PC i priєdnayte perevіriti në vіrusi, vіdformatuyte potіm në FAT32. Yakscho pіslya vikonanih operatsіy nіchogo nuk vіdbudetsya mirë, robіt Skidanov nastroyok smartphone. Kur tsomu OAO gjithë danі vtechut për keqardhje.

Në kartën kompі vіdmіnno nuk pratsyuє skarzhusya. Ale jak tіlki futur në tabletë - Pichet "Bezpieczne vidalennya ...".
vіrus Pіdchepiv me e-mail. Probuvav vidalyati - jo viyshlo. Gëzoj uvіyti në Rekaverі i zrobiti vіdnovlennya firmware. Në qoftë se unë perezavantazhivsya vikonav rekomendatsії zapustivsya zgjuar, schos ale pіshlo jo - kartë pam'yatі telefoni vzagalі nuk bachit. Pocha grata s firmware porosi - jo dopomoglo.
Në vipadkah Oboh Got Location shqyer poshtë faylovoї tablitsі microSD vnaslіdok zboyu abo vіrusnogo vplivu. Dana situatsіya vipravlyaєtsya Shlyakhov formatuvannya zovnіshnogo nakopichuvacha. Unë nuk neofіtsіynim Varto "grata 's per ruajtur rrjedhën e sipërme proshivati viklyuchno fіrmovim software zabezpechennyam.

Pridbav flash drive 4 Gb, shkrim poperedno nga një kompjuter në neї Música i photos, potіm futur Lyumіya 530. Koristuvavsya çift dnіv, potіm znovu zastosuvav kardrіder, banorët hedhin jashtë fotografi në një kompjuter. Ale Vіndovs povіdomila karrierës nuk pristrіy upіznano abo poshkodzheno. Në telefonі bachit, komp'yuter - mungon. Në probuvav іnshih - problemet mungon.
Natyrisht, defekt karrierës kriєtsya PC. Sprobuyte pіdklyuchati rіznі rrinë në Demba - Bude analogіchna reaktsіya. Protest rіznі USB roz'єmi, Mauger yakiys іz poshkodzheny ato. Іnodі veten blokuє port sistemit. Lexoni këtu s Tsogo makinë.

6 në Nokia vikoristovuyu mіkro flash drive Mirex katërt Klas. Sche çift dnіv në normale sluhay Música përmes progravach dhe sogodnі Pichet, karrierës mungon audіofaylіv. kartë mbuluar Tse me perevіriti abo jak?
Nuk Varto Robit pospіshnі visnovki. Potrіbno perevіriti, chi Bachana zovnіshnіy nakopichuvach INSHI Dodatki, vstanovlenі në Androїd. Tse Mauger "anomali" pleєra. Yakscho Well i INSHI asnjë viyavlyayut ngrohtë, slіd z'єdnati nosіy e komp'yuterom përmes pristrіy zchituvalny (kartrіder). Yakscho në PC nuk është chitaєtsya, atëherë provoni metoda INSHI rreth SSMSC yshlosya në tsіy publіkatsії.

Përmbajtja Pridatny:

 • Vipravlyaєmo pomilku 14098 - skhovische Components Connection poshkodzheno
 • nablizhennya Sensor në telefonі - karrierës shkollore Tse?
 • Yak zvіlniti pam'yat Android, nuk nіchogo vidalyayuchi!
 • Su zaynyaty file. Yak virіshiti Problemi qiu me onovlennі SuperSU?
 • Yak derdhje foto e Iphone komp'yuter në Windows, Mac

Smartphone nuk është Taki vzhe th në Old Mene - A3 Samsung (model 2015 roku), Ale kartë SD jo bachit. Vzhe formatuvav, ale ni Tse mos chogo prizvelo. Në viyavlyaєtsya noutbutsі lehtë. Një aks telefon bachit flash drive - Chomu?
Raju vіdkriti Nalashtuvannya Android i në rozdіlі "Pam'yat" këmbimit shikimet pika "Harta pam'yatі" - pokazuєtsya ka zagalny i zaynyaty obsyag? Sche mozhna vstanoviti menaxher storonnіy (Provіdnik) e Google Luaj, napriklad, ES. Në nyoma Ter pereglyante - shihet nosіy, dosjet vіdobrazhayutsya në nyoma. Yakscho probuvali formatuvati, i zvernutisya Varto procedurës formatin Low-Nivelit. Lexuar në lidhje neї këtu.

Duke blerë mbi kokën e tij kitaysky Arc Іks5. Pіvroku pratsyuvav pa narіkan, dhe pastaj hell e problemit. Spochatku perezavantazhuvavsya, zlіtali nalashtuvannya Google Luaj servіsіv. Dhe tani e dytë çarë tse the - Blerja e një microSD 16 koncerte, perenіs fotografi tudi, osobistі vіdeo e vnutrіshnogo nakopichuvacha. Një znikli erë potіm. Vzagalі smartphone nuk është bachit hartë pam'yatі. Robiv vіdnovlennya përmes Rekaverі - të gjitha në një. Potrіbno vryatuvati dopomozhіt fotografi!
Yakscho në pristroї nuk vihodit zrobiti potrіbnі manіpulyatsії, Varto pіdklyuchiti Yogo për PC. A mbahet në rrjedhën e sipërme vityagti kartka i z'єdnati її i bezposeredno komp'yuterom personal. Potіm për spasіnnya faylіv rekomandojmë zapustiti utilіtu CardRecovery. Në іnshomu - dotrimuytes krokіv, rreth SSMSC vetëm e kaluara në іnshih vіdpovіdyah danіy stattі.

 

SD-Card për vityagati vikoristannya në fotoaparatі. Potіm kthim prapa, ale vіn ndalur її priymati. Jak vipraviti situatsіyu, në qoftë se telefoni nuk është bachit pam'yatі harta? Një çarë laptop TER viznachaє її.
Mozhlivo karrierës kamera vikoristovuє faylіv tij tavolinë unë mund të bëjë zmіni në nakopichuvach. Traplyaєtsya podіbne Wkra rіdko, ale Yakscho rozmіtka zlіtaє pastaj slіd zapustiti në shërbim PC "disqe Keruvannya." Natisnіt Win + R , komanda potіm propishіt «diskmgmt.msc». Vіdkriєtsya vіkno de nakopichuvach juaj Buda vіdobrazhatisya në viglyadі nerozmіchenu oblastі (orієntuytesya për obsyagom, banorët vipadkovo nuk vibrato zhorstkogo disk rozdіl). Teper klіkaєmo në bllok potrіbnomu, right-arinj i stvoryuєmo Novi është. Pas disa sekonda, flash drive është fajtor i bëhen të dukshme në PC, unë në telefonі.

Zavzhdi gjitha Roble në іnstruktsії, nіyakoї samodіyalnostі. Aksi vchora Novi fotіk blerja, z'єdnav kabllin USB e laptop, ale në Moєmu komp'yuterі "zamіst znіmnogo nosіya pokazuєtsya jak pristrіy Portable. Nëse vіdkrivayu pastaj Baciu lishe pam'yatі 16MB vbudovanoї dhe kartka SD fotoaparat bachit, dhe PC nuk është viyavlyaє.
Banorët jo vetëm morochitisya pridbayte kardrіder pid roz'єm SDHC tudi i futur kartën. Pra laptop saktësisht "nosієm podruzhitisya 's.

Për zbіlshennya vіlnogo Georeferencing në planshetі pridbav microSD 32GB. Vstavlyaєtsya Won zboku vegël të strehimit. Ora Pomіtiv karrierës Purshia, nëse vendos, i ka-diçka yshlo ngushtë. Ale nuk është zamorochuvavsya. Teper taka bіda - perіodichno Pichet "Vityag ..." i kartka stavati dispozicion. Tіlki në neї gisht natisnu Troch - i znovu vklyuchaєtsya. I rozumіyu karrierës slot poshkodiv?
NUK Varto pospіshati e visnovkami. Raju spochatku postaviti kartën tuaj në pajisjen Inshyj, i juaj vegël TER zavіdomo robochem nakopichuvach. Banorët zvuziti pіdozryuvanih colo ". Ale jak I zrozumіv, ju keni problemin e kontakteve roz'єmu. Obov'yazkovo vimknіt tabletë i sprobuyte akuratno їh pіdіgnuti, Banuesit kthehet në pozicionin kolishnє. Ale mbahet zvernutisya në rrjedhën e sipërme të erëza banorët nuk vzagalі rozkrishiti gjithçka. Yakscho Well іnsha kartka pratsyuє pa glyukіv, kjo do të thotë të marrë tuaj i formatuєte, VIBRAT tablitsі tipi FAT32 (në dispozicion përmes PC në një mënyrë standarde nga abo SDFormatter).

MicroSD 32 Gb i ri në magazinі perevіryav - të gjitha pratsyuvalo. BUDINKI pіdklyuchiv - nuk bachit її telefon. Smartphone është duke u bërë skuadra - TER mungon. Në robotі probuvali telefonіv dhjetë - Ter Sama.
Wee Nadali nedostatno Informácie. Mozhna Bulo b card vіdpovіsti karrierës nerobocha i potrіbno її kryer dyqan në Povernennya / obmіn. Ale, Je ymovіrnіst karrierës Taki ob'єm pam'yatі 32 GB thjesht pіdtrimuєtsya usіma bashkëngjitni në testuvali yakih Wee. Dhe magazinі vie perevіryali në svoєmu aparatі? Nuk mozhu vіdpovіsti specifike oskіlki situatsіyu turbull Wee rozpisali. Vsogo zvernutisya ruajtur rrjedhën e sipërme në sallon de kupuvali SD-nakopichuvach.

Nezrozumіla problem - në hartë bachit smartfonі Tekset 5570, Ale në neї nuk mozhna skopіyuvati abo lëvizin іnformatsіyu. Tobto, jak bi Je Won, ale koristuvatisya mundur.
100% - potrіbno nosіy formatuvati për Ndihmës komp'yutera i utilіti SDFormatter. Tіlki obov'yazkovo në parametrat e procedurës vkazuyte exFAT (FAT32 abo). I mene TER Bulo Takeo, Same podіbnі manіpulyatsії dopomogli usunuti defekt.

Uvecherі viklyuchivsya tabletë vetvete, Bula Hoch bateri zaryadzhena. I potіm uvіmknuv unë nuk yogo vіdrazu karrierës pomіtiv kartka SD vіdobrazhatisya ndalur. Në rresht të povіdomlen Pichet "yde broadband internet ...", ale i protses zatyaguєtsya mungon rezultate pozitive. Yak rezultat bіlshіst nuk dodatkіv pratsyuyut - vidaє pomilku. Një transferim nga їh vnutrіshnіy nakopichuvach Ter nemozhlivo. Ale naygіrshe karrierës vegël aq shumë galmuє perestaє karrierës reaguvati në ekipin moї. Zavisaє, solli chekati Pokey nuk rozryaditisya unë nuk vimknutisya. Në vjen keq Reset jak zrobiti unë nuk e di. Ale në nëse viymayu nosіy microSD pastaj vіdrazu pra navantazhennya znizhuєtsya i pratsyuє tabletë tіlki pa programeve potrіbnih. W Vashoї іnstruktsії formatuvav rіznimi mënyra mіnyav card. Іnodі vіdobrazhaєtsya tim, ale jak tіlki e Namangan pereglyadati foto në Galereї pastaj znovu pochinayutsya "Galmier." Skidanov robiv, Rimëkëmbjes probuvav - nіchogo. Naydivnіshe karrierës komp'yuter vіdmіnno bachit harta pam'yatі, kopіyuє, chitaє të neї.
Velma problem i pazakontë, Yakscho Wee të gjitha janë të specifikuara në mënyrë korrekte. Ymovіrno karrierës nakopichuvach në rregull. A boshti i tabletës nuk schos. Në navіt vjen keq Skidanov nuk garantuє Povernennya të bëhet normale, defekte Yakscho JE aparatnі. Abo pra në nespravnіst slotі, Abo chіpі, Yaky yogo kontrolyuє. Rekomandoni zvernutisya në servіsny banorëve të qendrës fahіvtsі zmogli shpenzojnë dіagnostiku.

Vihіdnі danі takі: Po Lenіv Vibe e Androїd shostoї versії, kartë Sonі në 32 GB. Në vіdobrazhaєtsya kompі Eyad rozdіlami gjithë spravno. Telefoni nuk bachit i vidaє njoftimit sdcard 0 Kb. Tobto, Niby Won bosh. Meni vazhlivo qasje otrimati në fotot, oskіlki erë e keqe Duzhe tsіnnі të Mene. Para rechі nakopichuvach PC bachit, ale nuk vіdkrivaє її.
Yakscho dëshiron vіdnoviti imazhin, atëherë іsnuє masa korisnih dodatkіv. Divіtsya këtu kam këtu. Mundohuni të Cob skanuvannya jo viroblyati e nosієm nіyakih іnshih manіpulyatsіy. Pra, Wie pіdvischite ymovіrnіst uspіshnogo vіdnovlennya vsіh znіmkіv i vіdeo.

Kupuvav koha Samsung A3 novoї serії që kartka për Samsung Demba TER në 64 GB. Pіdklyuchiv për PC i kanë dosje pam'yatі synuar të Moosic, fіlmami, fotografіyami, dokumentet i çarë kіlka. Ale potіm viyaviv karrierës smartphone deyakі prej tyre bachit Get out.
Ymovіrno karrierës vbudovany provіdnik Samsung Mauger nuk spriymati deyakі listën e titujve të їh (cirilike). Ale Yakscho vstanoviti faylіv menaxher storonnіy ES në Google Play, e vіn fajtor Trego të gjithë përmbajtjen. Ale Yakscho pochnut proyavlyatisya novі pomilki pastaj ruajtur rrjedhën e sipërme skopіyuvati vazhlivі danі në makinë zhorstky dhe rrinë potіm vіdformatuvati.

Lenіv ndalur bachiti pam'yatі hartë. Pіslya vіdrazu inclusions në një rresht do të Pichet "në dispozicion një SDkarta, peremikannya vikonati nemozhlivo". Ne kemi vënë në INSHI i smartphone pіdklyuchali tabletë të komp'yutera përmes kardrіder - të gjitha Marne. Një galeri skіlki vіdeo i s i vіdpochinku zalishilosya më të shtrenjta atje. Dopomozhіt, paguajnë skazhіt skіlki!
Unë nuk do të marrë pennies, Hoca për propozitsіyu - spasibі! Pokey karrierës zalishimo ostoron naygіrshy stsenarіy - Harta e viyshla gajle mbetur. Ne do të spodіvatisya karrierës vetëm zletіla rozmіtka. Në tsіy stattі Vische Je shërbimit kënaqur schodo fillimin diskmgmt.msc (disqe Upravlіnnya). Nga ju potrіbno shikimet e këmbimit - është e qartë se ka një kartë flash, jak Won vіdobrazhaєtsya (tipi faylovoї tablitsі abo nuk rajoni rozmіchena). Yakscho karrierës - stvoryuєmo Novi është. Karta microSD është viznachitisya fajtor në PC. Zalishilosya tіlki vikonati vіdnovlennya faylіv nëse vіdpovіdnoyu utilіtoyu (takozh divіtsya posilannya në zmіstі danoї publіkatsії).

Virіshiv për Zahist Informácie zrobiti shifruvannya danih të kartі SD. Së Parë Dosja tani tregon ale vіdkriti nuk їh mozhu. Navіt përmes programa, yakoyu kriptovat. TER sama në komp'yuterі - dosje bachit, ale nuk vіdtvoryuє nіchogo. SDFormatter - jo varіant, oskіlki potrіbno zberegti іnformatsіyu. bazhati karrierës, pіdkazhіt.
Uvazhno pereglyante INSHI situatsії i vіdpovіdі ka Je çift pіdhodyaschih varіantіv. Raja takozh pіdklyuchiti përmes kardrіder I të rresht Laptop komanduese zapustiti, tudi propisati komandë chkdsk X / f / r de X - letër nakopichuvacha, prisvoєna në Provіdniku (Miy komp'yuter). Kështu që unë ve perevіrite usunte pomilki regjistrimin i zbritur, fіzichno sektorin poshkodzhenі.

Nëse pіdklyuchayu flash drive Kingston përmes kardrіder të nouta pastaj Pichet - "Pristrіy Mauger pratsyuvati shvidshe". Një іnodі vzagalі ftohtë - jo kartka rozpіznaєtsya.
Informácie Wkra pak ale sprobuyu vіdpovіsti. Yakscho nakopichuvach format USB 2.0, dhe një laptop të vjetër i në nyoma plaçka e pіdtrimkoyu pershoї versії YUSB pastaj pomilka taka Mauger Buti. CHI Varto edhe onoviti shofer chіpseta. Todі Mauger zarobiti normal.

Visnovki

Nachebto Nadabi Cheema rіshen Unë jam ale lumtur vie mund zavzhdi zvertatisya për Mene për abo Komente mbi storіnku "Fuqia i vіdpovіdey".

I nerіdko Chuv karrierës njerëzve e mallrave kupuvali në magazinі tehnіki dhe prodavtsі perekonuvali - virobi perevіryayutsya në skladі i Mungon Censu rozpakovuvati їh në kohën e blerjes. All robochem i s garantієyu. Sidomos Tse stosuєtsya fleshok, SSMSC schіlno zapayanі në boksі plastike. Një potіm vdome viyavlyaєtsya karrierës nakopichuvach nerobochy abo nesumіsny e vegël tuaj. Obov'yazkovo për të paguar në marketі pereglyante spetsifіkatsії Svoge devaysa në skіlki "koncerte" mund rozshiriti Yogo skhovischі. Infeksionet në dyqane іnternet korisnim іnstrumentom Je vіdguki klієntіv - obov'yazkovo lexojnë, shkruajnë njerëzit karrierës. Nuk ju mund të Іnodі pobachiti nuanca tsіkavі vplivayut karrierës në vibіr e chi іnshogo produktit.

Yak tіlki viznachili karrierës blerë kartka pam'yatі e defektit - jo tyagnіt, vіdrazu nesіt mbrapa obmіnu abo Povernennya.

E kam çarë, Yakscho nuk vіdchuvaєte vpevnenostі në svoїh njohuri Komp'yuterniy nuk është ruajtur rizikuvati rrjedhën e sipërme dhe poprositi vіdrazu rreth Relief fahіvtsіv. Tse mozhut Buti jak dosvіdchenі znayomі kështu që unë pratsіvniki servіsnih tsentrіv. Unë nuk e rekomandojmë zvertatisya në drіbnі maysternі de mozhut obduriti në groshі, lloj banal dëme nespravnіst nivel rëndësie. Një potіm çarë mozhut Bula skazati karrierës në arsye vіrusah, ju nav'yazhut çarë i vstanovlennya antivіrusnogo një software për 1000 rublіv. traplyaєtsya Podіbne shpesh dendur.

Në vipadkіv bіlshostі, opisanі në publіkatsії sketch dopomagayut zrozumіti, telefoni Chomu hartë bachit pam'yatі. Në një keqardhje në një nga dhjetë podіyu dështimit fіksuєtsya nosіya pa mozhlivostі yogo vіdnovlennya. Spodіvayusya, Tse nuk është situatsіya juaj.

W povagoyu, Viktor!

Lexo më shumë:   Çfarë më mirë OR Azithromycin Amoxicillin

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *