Ju mund të bëni me kungull

Author: | 2019/03/01

Enët kryesore kungull

Enët kungull. Një përzgjedhje e recetave për enët me kungull
Enët kryesore me kungull

Ne do të ju paraqesim një përzgjedhje të recetave duke përdorur kungull , të cilat janë kontrolluar dhe testuar në përvojën personale. Enët kungull për një të dytë që ju mund të përfshijë në një menu normale në shtëpi, dhe kuzhinier në një tryezë festive. përshtatshme të përkryer për ushqim të tilla dhe ushqim për fëmijë për njerëzit në kërkim pas shëndetin e tyre.

Pa dyshim, kungull është një nga të gjitha perimet tuaj të preferuar sezonale. Përfitimet e kungull, ju thjesht mund të flasin pafund dhe enët me përdorimin e tij, sigurisht jo më pak të dobishme. Kungull ruajtura të përkryer gjatë gjithë dimrit dhe në dimër ju mund të ju lutem familjen këto kurse të mrekullueshme dhe të dobishme dytë pa vështirësi.

Nga fëmijëria, të gjithë është i njohur ëmbël kungull të pjekur dhe qull nga ajo. Por le të lëvizin larg nga stereotipet që kungull gatuar enët jashtëzakonisht të ëmbël dhe të përgatisin të dytë po aq të shijshme, enët solenenkie nga pumpkins tona të mrekullueshme. Enët e tillë një shumëllojshmëri e mrekullueshme e menynë tuaj.

Përmbajtja:

 1. Kungull për vezë
 2. cutlets pule me kungull
 3. Manti me kungull
 4. kungull të pjekur me patate dhe kërpudha në një tenxhere
 5. Derri me kungull dhe djathë në furrë
 6. Makarona me kungull dhe te grire

Kungull për vezë

Një pjatë e madhe që është e përkryer për mëngjes. Me këtë mëngjes ju do të merrni një pagesë të pasura me vitamina, fibra dhe proteina për ditë. Vetëm gatim, jo ​​një të produkteve me çmim të lartë, do të bëjë pjesë e një "mysafir" në kuzhinën tuaj. Shumë e dobishme është një vakt kiddies dhe njerëzit të cilët kujdesen për shëndetin dhe figurën e tyre.

Ne do të ju tregojnë në detaje se si për të bërë këtë përzierje të dobishme.

Enët kungull. Një përzgjedhje e recetave për enët me kungull
Vezë të fërguara me kungull

Për përgatitjen ju do të duhet:

 • Pumpkin - 400 g;
 • Qepë - për shije;
 • Veze - 2 copa;
 • Kripë - për shije;
 • Ground piper i zi - për shije;
 • Rafinuar vaj luledielli - 1 lugë;
 • Lagësht krem ​​- 1 lugë.

Getting gatim:

Hapi 1. zhvishem kungull, hiqni farat nga ajo, nuk e prerë në kube të mëdha, rreth 1 cm.

Hapi 2. Në një tigan dhe të vënë zjarr mbi të, derdh vaj luledielli.

Hapi 3: Kur naftës është ngrohur up, do ta derdhësh mbi kungull.

Hapi 4. Në ndërkohë, të pastër, pres qepë, si ju pëlqen, shtoni atë në kungull.

Hapi 5. Ziej kungull tuaj në një tigan derisa të bëhet e butë, kur ajo është e gatshme për kripë dhe piper, përzierje mirë.

Hapi 6. Kur kungull e ka zbutur, hiqni atë nga të nxehtit.

Hapi 7. Tjetra, shtoni salcë kosi dhe përzierje. Është më mirë në qoftë se krem është një fshat, ajo është pikërisht në furrë nuk pritem.

Hapi 8. Beat vezë në një tas të veçantë dhe lëvizje me një pirun si një omëletë.

Enët kungull. Një përzgjedhje e recetave për enët me kungull
Kungull për vezë në furrë

Hapi 9: Vendos kungull në një shumë të pjatave për pjekje dhe derdh të gjitha vezët e whipped. Nëse tigan me dorezë lëvizshëm, ndryshimi nuk është e nevojshme.

Hapi 10: Vendoseni pjatë tuaj në furrë, preheated në 200 ° C.

Hapi 11. Piqem vezë kungull për 10 minuta.

Hapi 12. Hiq gjellë nga furrë dhe, në qoftë se e dëshiruar sasi e vogël me herbs ose pour ndonjë salcë.

Shijoni ushqimin tuaj!

cutlets pule me kungull

Incredibly cutlets tenderit e pulave me shtimin e kungull do të bëjë menu tuaj të përditshme më të gjerë dhe origjinale. Këto patties do të sjellë jo vetëm për të shijuar shijen, por gjithashtu do të jetë e dobishme për shëndetin e familjes, ata janë shumë të dobishme për fëmijët tuaj, në mënyrë që ata nuk përmbajnë mish yndyrë plus kungull, e cila përmban vitamina të dobishme dhe të nevojshme dhe fibra.

Ato nuk mund të zjarrit, por edhe steamed. Nëse jeni dieting ose kanë probleme shëndetësore, si dhe steamed, këto burgers mund të japin edhe fëmijën vjeçar.

Ne do të ju tregojnë se si të gatuaj këto qofte mrekullueshme.

Enët kungull. Një përzgjedhje e recetave për enët me kungull
Cutlets me kungull dhe mish pule

Të përgatisë cutlets me shtimin e kungull ju do të duhet:

 • Pumpkin - 150 g;
 • Pule fileto - 400 g;
 • Qepë - 1 medium copë madhësi;
 • Hudhër - për shije (ju nuk mund të shtoni);
 • Veze - 2 copa;
 • miell gruri - 2 lugë me një rrëshqitje;
 • Ground piper i zi - për shije;
 • Majonezë ose krem ​​- 3 lugë;
 • Kripë - për shije;
 • vaj luledielli i rafinuar - për tiganisje.

Getting gatim:

Hapi 1. zhvishem kungull dhe hidhni fara, hekura atë në një rende vogël.

Hapi 2: Chicken fileto, pije me ujë, e thatë me një peshqir letre dhe pres sa më imët të jetë e mundur.

Hapi 3. Hudhër finely copëtuar ose të vënë nëpërmjet një shtyp hudhër. Ajo nuk mund të shtoni, në qoftë se ju jeni gatim për një fëmijë të vogël ose kanë një gjendje mjekësore në të cilën hudhër është e vështirë për të marrë trupin.

Hapi 4. Qepe pastër, pres sa më imët të jetë e mundur.

Hapi 5. Tani, shtoni kripë dhe piper për shijen tuaj. Kur gatim për një fëmijë të vogël nuk do të shtoni piper.

Hapi 6. Shto majonezë ose salcë kosi. Në qoftë se ju të përgatisë një fëmijë të natyrshme atëherë ju keni nevojë për të vënë krem kosi.

Hapi 7. Shto miell dhe përzierje çdo gjë me kujdes.

Hapi 8: Vendos pan në zjarr dhe i hedh pak vaj mbi të, kur nafta është ngrohur Vendos lugë tuaj në të burgers dhe të skuqura tyre në një ngrohje të ulët deri artë ngjyrë kafe në të dy anët.

Këshillë: Nëse ju gatuaj patties në një kazan të dyfishtë, pastaj shtoni Miell bollgur në vend dhe le të krijoj për një grimë, të gatuar në një kazan të dyfishtë duhet të jetë brenda 20 minutash. 

Ju bëftë mirë!

Manti me kungull

Të gjithë ne nga enët e fëmijërisë të njohura të tilla si një mantel, dhe ne jemi mësuar me faktin se si një mbushje në favor të mishit, të mirë, apo kërpudha. Por ka pasur një zgjidhje mjaft të pazakonta për plotësimin e tyre, domethënë kungull. Kjo shijet e pazakontë me siguri do të ju lutem ju dhe të tilla manti me kungull në mënyrë të vendosur të hyjë në menynë tuaj.

Manta mund të sjellë në tryezë, kur ju keni për të vizituar njerëzit që të çojë një mënyrë jetese vegjetarian, por në fushë ju keni vendosur për të gatuaj dumplings dhe duan për të ushqyer secilit sipas shijes së tij.

Ne do të ju them këtë recetë të mrekullueshme me përshkrimin e detajuar.

Enët kungull. Një përzgjedhje e recetave për enët me kungull
Manti me kungull

Për të përgatitur dumplings, ju do të duhet:

Për brumin:

 • Uji - 350 g;
 • Miell - 1 kg;
 • Salt - një majë;

Për mbushjen:

 • Pumpkin - 1 kg (tashmë feta);
 • Onions - 400 g;
 • Gjalpi - 300 g;
 • Kripë - për shije;
 • Ground piper i zi - për shije.

Getting gatim:

Hapi 1. Për të filluar, të përgatitur brumë. Për ta bërë këtë, të marrë një enë për brumë dhe sasi e vogël miell atje. Tani ngrohur ujë për një kripë të nxehtë vsypte në të dhe të shpërndarë, me kujdes të derdh ujë në miell.

Hapi 2. Zë brumë tuaj, ajo duhet të jetë i ngushtë, si në dumplings. Ju mund të kenë nevojë të shtoni miellin, sepse miell është e të gjithë të ndryshëm.

Hapi 3. Tani, të marrë një kungull, të pastër atë nga lëkura, hiqni farat. Pritini cubes kungull të vogël, në një formë të pastruar ajo duhet të ketë 1 kg.

Hapi 4: Peel qepë dhe pres atë imët.

Hapi 5: Mix kungull me qepë, kripë dhe piper atë.

Hapi 6: Gjalpë duhet të jetë i ftohtë, kështu që mund të shkurtohet lehtë në kube.

Hapi 7: Roll brumë në një sallam, prerë në copa dhe të rrokulliset e tyre.

Hapi 8: Vendos kungull mbushjen detalit mantel. Vënë mbushje në zare naftës.

Mbyll mantelin tuaj.

Hapi 9. Aplikoni enët për naftë e tyre gatim, në mënyrë që ata nuk do të rrinë.

Hapi 10. Përgatitja dumplings për 45 minuta.

Shërbyer me salcë kosi, ju mund të spërkasë ato me gjelbërim.

Ju bëftë mirë!

kungull të pjekur me patate dhe kërpudha në një tenxhere

Tepër gjellë e shijshme që është e përkryer për çdo ditë dhe menu festive. Kungull, i pjekur në furrë me patate dhe kërpudha Ashtu si të gjithë anëtarët e familjes, përfshirë fëmijë, e cila është shumë e vështirë për të ushqyer ushqim të dobishme. Të gjithë përbërësit e këtij gjellë të ruajtur një shumë të pasura me vitamina dhe minerale, duke e bërë atë jo vetëm e shijshme, por edhe tepër e dobishme.

Sot ne do të ju tregojnë se si të gatuaj një vakt të mrekullueshme për të gjithë familjen.

Enët kungull. Një përzgjedhje e recetave për enët me kungull
Kungull në një enë, pjekur me patate dhe kërpudhave

Për përgatitjen ju do të duhet:

 • Pumpkin - 500 g (në formën e purifikuar);
 • Patate - 800 g;
 • Kerpudha - 400 g;
 • Onions - 1 copë;
 • Lagësht - 200 g;
 • Djath - 100 g;
 • Kripë - për shije;
 • Ground piper i zi - për shije;
 • Rafinuar vaj luledielli - 3 tbsp.

Getting gatim:

Hapi 1. Së pari, të pastër patate, prerë ata në kube, të marrë pan, vënë në zjarr dhe derdh mbi atë vaj, kur naftës është ngrohur up, pour patate dhe pak skuqura atë deri në gjysmë. Patate mund të jetë pak e vënë jashtë në ujë nën kapuç, në qoftë se ju nuk doni të skuqura patate.

Hapi 2. Tjetra, të pastër zhvishem kungull, hiqni ndryshimin dhe zare nuk janë të mëdha.

Hapi 3. Mushrooms mund të marrë ndonjë, por shije të mirë në qoftë se ju merrni kërpudha. Ato duhet të lahen, pastrohen dhe të prerë në feta.

Hapi 4. Bow pastër, të prerë në unaza e gjysmë.

Hapi 5: Mix gjithë përbërësit, shtoni kripë dhe piper për shije. Mix mirë.

Plotësoni të gjitha krem ​​kosi dhe përzierje.

Hapi 6: Vendos të gjitha në një tenxhere balte, por nëse nuk ka të tillë, pastaj të marrë formën e një madhësie të përshtatshme që mund të mbulojë.

Hapi 7. Piqem kthejnë atë në një temperaturë prej 190 ° C, le të pjekur për 40 minuta.

Hapi 8: Ndërsa kungull me patate të pjekura dhe kërpudha, djathë hekura.

Hapi 9. Pas 40 minutash, hiqni enët nga furrë, hiqni kapakun dhe sasi e vogël me djathë.

Hapi 10. Vendos përsëri në furrë për një tjetër 10 minuta pa ndryshuar temperaturën.

Hiq enët dhe për të shërbyer pa hedhjen e pots.

Ju bëftë mirë!

Derri me kungull dhe djathë në furrë

Tepër e shijshme dhe e tenderit gjellë me një kombinim të mishit, djathit dhe kungull. Derri me kungull shumëllojshmëri në dietën tuaj dhe të bëjë menu përditshme më festive. Ju mund të gatuaj atë në një festë dhe ta kalojmë natën mysafirët, ata nuk do të mbetet indiferente. Mishit në këtë gjellë rezulton shumë e tenderit dhe lëng, dhe kungull dhe portet në gojë.

Gatim thjeshtësia e bën atë edhe më tërheqës. Të jetë i sigurt që të përpiqen për të gatuaj një derri me kungull , dhe ju bie në dashuri me të.

Ne do të ju tregojnë se si të gatuaj këtë derri mrekullueshme me një përshkrim të detajuar dhe përgatitja nuk do të bëjë ndonjë punë.

Enët kungull. Një përzgjedhje e recetave për enët me kungull
Kungull në furrë me mish derri

Për përgatitjen ju do të duhet:

 • Pumpkin - rreth 1 kg;
 • Derri - 1 kg;
 • Majonezë - 200 g;
 • Ketchup jo të mprehtë - 200 g;
 • Kripë - për shije;
 • Ground piper i zi - për shije;
 • pluhur koriandër - 1 lugë;
 • Hudhër - 2 karafil;
 • varieteteve Cheese - 250 g

Getting gatim:

Enët kungull. Një përzgjedhje e recetave për enët me kungull
mish feta sprapsin çekiç kuzhinë

Hapi 1. Mishi është më e mirë për të marrë si fileto mishi pres. Ajo duhet të jetë prerë në pjatë, kështu që kur ju prerë atë në bërxolla, pak sprapsin atë, por jo shumë.

Hapi 2. zhvishem kungull, hiqni farat, fetë, si dhe mishin në një trashësi pjatë prej rreth 0.5 cm, është e dëshirueshme që copat e kungull ishin rreth të njëjtën sasi e mishit, kjo është mirë të përshtatshme kungull "kikirikë", si ajo ka më shumë mish.

Hapi 3: Merrni majonezë dhe ketchup dhe përzierje e tyre në një enë të veçantë, ata shtoni kripë, piper i zi, pluhur koriandër.

Enët kungull. Një përzgjedhje e recetave për enët me kungull
Kungull të prerë në feta

Hapi 4: Zhvishem hudhër dhe të kalojë atë nëpërmjet shtypit, të shtoni në salcë e ketchup dhe majonezë.

Hapi 5. Tani të marrë një fletë pjekje, mundësisht të thellë, lyej me vaj të rafinuar luledielli.

Hapi 6. Next, fillojnë të nxjerr mishin dhe kungull. Së pari, në një kënd, vendin e kungull, lyej salcë e saj në krye të një copë mishi, dhe gjithashtu lyej salcë. Pjesa tjetër e kungull të shkojë me një mbivendosje të vogël në mish. Ju mund të vënë kështu deri përbërësit janë përfunduar.

Hapi 7. Në krye të djathë fshij mishit në një rende trashë.

Hapi 8: Vendi në furrë dhe kaloni atë në temperaturë prej 180 ° C. Piqem për 40-50 minuta. Gatishmëria për të kontrolluar kruese dhëmbësh kungull ylli, ajo duhet të jetë e butë në qoftë se ajo është e gatshme, mishi dhe gjithashtu duhet të jenë të gatshëm.

Hiq nga furrë dhe do të shërbejë e nxehtë.

Ju bëftë mirë!

Makarona me kungull dhe te grire

Shumë shpesh, para se vlen pyetje pothuajse çdo ditë se çfarë të gatuaj për një darkë të tillë që ishte e thjeshtë, e shpejtë, por edhe diçka e re zonjë. Dhe kungull sigurisht nuk është një mysafir i rrallë në shtëpinë tonë në dimër. Këtu mund të vijnë në shpëtim dhe për të ndihmuar të përgatisë darkë të shpejtë, të shijshme dhe origjinale për të dashurit tanë. Nëse e doni kungull, kjo recetë për shijen tuaj.

Ne do të ju tregojnë se si të përgatisin një detajuar recetë të tillë përshkrim makaroshki.

Enët kungull. Një përzgjedhje e recetave për enët me kungull
Makarona me mish dhe kungull

Për përgatitjen ju do të duhet:

 • Pumpkin - 200 g;
 • mish grire (ndonjë) - 500 g;
 • Onions - 1 copë e madhe;
 • Hudhër - 1 karafil i madh;
 • Rafinuar vaj luledielli - 50 g;
 • Ground piper i zi - për shije;
 • Kripë - për shije;
 • Pasta - 500 g;
 • Gjalpë - për shije.

Getting gatim:

Hapi 1: Fillimi gatim të mirë me makarona mbushur me kungull.

zhvishem kungull dhe për të hequr fara, prerë në shirita me madhësinë e një kube të vogla ose shumë të vogla dhe deri vendosur mënjanë.

Hapi 2. Onion lëvore dhe prerë në unaza e gjysmë.

Hapi 3: Përgatitja e mish i grirë ose përdorin një të gatshme.

Hapi 4: Merrni një tigan të derdhë vaj mbi të dhe vënë mbushje, përzierje mish i grirë dhe gjalpë, kur ju nxiti grirë pan naftës në një të ftohtë, ai nuk ka dele të drejtë në një top dhe të ndajnë atë shumë më të lehtë për të vënë pan me mish dhe le të fillojnë nga tiganisje.

Hapi 5. Në ndërkohë, të vënë në zjarr një tenxhere me ujë për makarona, edhe nëse ajo fillon të vlim.

Hapi 6: Tani që mbushja juaj është më bëni tashmë, shtrydhje atë me një pirun për ta bërë atë në copa të vogla, shtoni kungull i grirë dhe le ata tani janë të skuqur bashkë.

Hapi 7. Kur kungull bë myagkovato, shtoni onions, kripë dhe piper për shijen tuaj, llokoçis çdo gjë, skuq pak, por nuk e le onions të skuqura, ajo duhet të jetë një transparent të thjeshtë. Hiq mbushje nga të nxehtit dhe shtoni hudhër, kaloi nëpër shtypin dhe përzierje mirë.

Hapi 8. Në ndërkohë, uji juaj është sigurisht vlim, do ta derdhë mbi makarona dhe llokoçis në mënyrë që ata nuk rrinë në fund. Të jetë i sigurt për të lexuar në paketë në kohën e gatimit, jo aq sa për të tretet.

Hapi 9. Kur makarona është gati, hidhni ato në një kullesë, shpëlaj me ujë të ftohtë, të lejojë që të thahet uji, Hidh përsëri në tigan dhe shtoni gjalpë makarona dhe i grirë me një kungull, përzierje mirë.

Vënë makaroshki tuaj në një tas dhe sasi e vogël me djathë integruar, nëse e dëshiruar apo zarzavate.

Shijoni ushqimin tuaj!

Excellent ( 8 ) Poor ()

Enët dietik kungull

Lexo më shumë:   çfarë të bëjë në këmbë ndrydh

kungull hollim

Hello, i dashur! enët e thjeshtë dhe e shijshme diete e kungull duhet të jenë në tavolinë çdo Fashionista. Dhe të mos humbasë kohën kur me mish të pjekur, kungull shijshme dhe të shëndetshme, e cila përveç ngopjes së trupit me vitamina dhe shumë ushqyesve të tjera që ndihmojnë në luftën kundër peshë të tepërt.

përmbajtje

 1. Çfarë mund enët zjarrta perime
 2. dietë qull kungull
 3. qull oriz me kungull
 4. Recetë për kungull dhe lakër
 5. sallatë kungull i perimeve të papërpunuara
 6. Sallatë e kungull dhe mollë
 7. Sunny Sallatë me kungull portokalli
 8. Enët kungull janë steamed
 9. Supë me kungull hollim

Çfarë mund enët zjarrta perime

Enët dietik kungull, e krijuar nga recetave të thjeshta për të ndihmuar:

 • shpëtoj nga lëngjeve të tepërta që ndërton në trup,
 • pastruar nga toksina,
 • hequr nga produktet prishjen e trupit,
 • përmirësimin gastrointestinal,
 • krijuar bilancit të drejtën e ujit dhe kripës.

Gjithashtu lexuar - si mund të pastër të mëlçisë

Kungull është e pasur
në shumë substanca e saj të ndryshme, nga kalium, fibra dhe e mbarimit. Përveç të gjitha vitaminat e njohura, ajo është e pasur me vitaminë A "T" unike, e cila rezulton në metabolizmin e shkëlqyer, ka anti-plakje në fuqi në epidermë, forcon thonjtë, flokët. Kështu kungull në darkë do të të promovuar humbje peshe, si në 100 g tul përmban një total prej 25 ose 30 kcal.

dietë qull kungull

qull hollë me kungull

 • 2 gota qumësht;
 • ujë;
 • 3 gota të perimeve, diced;
 • miletit 1 kupë;
 • . 1 h lugë kripe;
 • 1 tbsp. lugë sheqer.

recetë:

 1. Kungull të prerë në kube. Vënë ato në utyatnitsu, hedh në ujë të mjaftueshëm për të mbuluar kube, mbuluar dhe kuzhinier për 15-20 minuta ose derisa perimet janë të tenderit. Hidh 1 filxhan qumësht, kuzhinier për 5 minuta.
 2. Hidh një 1 filxhan qumësht. Pastaj, shtoni larë mirë dhe djegur me mel ujë të ngrohtë, kripë dhe sheqer, të mbuluar, të vënë në një zjarr të vogël. Cook deri deri sa miletit është e tenderit dhe të gjithë të lëngshme është zhytur në pjesë e pasme. Gjatë qull gatimit duhet ndezur të gjithë grurit të gatuaj si duhet. Ora gatim - rreth 45 minuta.
 3. Mix, vënë në tryezë!

Këshilla të rëndësishme!
Nëse gjatë qull gatimit do të jetë shumë e thatë, pastaj derdh në më shumë qumësht ose ujë.
Të ëmbël me qull mjaltë, shtoni fruta të thata, arra, të cilët nuk kanë frikë nga mbipeshë, pastaj gjalpë.

qull oriz me kungull

oriz kungull
Gatuar mirë, por duhet të para-zhytem oriz në ujë gjatë natës.

 • 300-350 gr. kungull;
 • Neni 7. lugë oriz;
 • ujë;
 • kripë, sheqer.
 1. Pritini kungull në kube, shtoni oriz, të mbuluar me ujë, vlim për 20 minuta.
 2. Kur cubes janë të tenderit, fik sobë, le të freskët.
 3. Përzierje ftohur, lëvizje blender, i hedh pak qumësht në qull nuk është shumë e trashë.
 4. Vendi një enë e qull sërish në zjarr, nxitje të vazhdueshme, shtoni sheqer dhe kripë për shijen tuaj. Pumpkin - qull oriz është gati!
Lexo më shumë:   Si për turshi kërpudhat mjaltë në recetë dimrit në shtëpi VIDEO

Recetë për kungull dhe lakër

lakër kungull

Nëse ju nuk e kanë provuar kungull dhe lakër, atëherë ju keni humbur një shumë! Mos u shqetësoni, këtë boshllëk ne jemi të mbushur tani.

Ju do të duhet:

 • Lakër (bardhë) - 1 kg
 • Cubes portokalli ovoscha- 300 gr.
 • Qepë - 1 qepë
 • Piper 1 pc.
 • vaj Rastitelnoe- 3 tbsp. l.
 • Thartë (ligët) - 150 c.
 • sauce domate - 3 lugë. l.
 • kripë
 • Piper, kopër, majdanoz.

Përgatitja:

 1. Skuqura onions derisa shteti të artë
 2. Shtoni piper zile, prerë në copa, të mbuluar, ziej derisa peppers janë të tenderit
 3. Shto kungull, integruar, ziej për 5 minuta.
 4. Shto lakër copëtuar, ziej për 10 minuta
 5. Shtoni pure domatesh, salcë kosi, kripë, herbs, erëza.
 6. Ziej deri tenderit, rreth 10-15 minuta. Yummy!

sallatë kungull i perimeve të papërpunuara

sallatë të papërpunuara

përbërësit:

 • Pumpkin - 200 g.
 • Ogurtsy- 2 copë.
 • Karrota 1 copë.
 • Kosi krem ​​- 100 gr.
 • Piper, herbs
 • kripë
 • sheqer

Të gjitha perimet duhet hekura në rende "Korean", përzierje dhe shtoni erëza.

Sallatë e kungull dhe mollë

kungull dhe mollë

Kungull dhe hekura mollë. Të gjitha përzierje, sezonin me lëng limoni ose të ulët-yndyrë kos, lehtë kripë.

Këto salads të gjitha substancave të dobishme. Por gjëja kryesore - për ata që duan të humbin peshë - kjo është një gjeni i vërtetë.

Provoni atë për një javë për të ngrënë vetëm pjata se bimët portokalli, dhe ju do të humbni 3-4 mbushje ekstra, por kjo nuk është e mjaftueshme.

Sunny Sallatë me kungull portokalli

kungull me portokalli

përbërësit:

 • kungull - 250 g;.
 • portokalli - 1 pc;.
 • rrush të thatë - për shije;
 • Bitter Çokollatë - 90 g;.
 • sheqer - 3 tbsp. l.
 • gjalpi, 15 g.
 • krem - 3 tbsp. l.
 • Vanilje - ½ lugë;..

Përgatitja:

Në rrugë shiu dhe era, dhe ju keni në një tryezë me diell sallatë, të cilat ju mund të trajtoni të gjithë familjen.

 1. Pumpkin pastruar, piqem deri butë në furrë në 180-200 gradë.
 2. Rrush derdh ujë të valë, ta mbajë atë disa minuta. Kullimin e ujit, thatë rrush.
 3. kungull të pjekur të ftohtë, të prerë.
 4. feta peeled portokalli prerë në 2 pjesë.
Lexo më shumë:   Si për turshi trangujve mënyra më e shpejtë në tigan

salcë

 1. Sasi e vogël sheqer në një tigan, hedh pak ujë për ngrohje të ulët për të ngrohur atë derisa ajo shkrin. Shtoni patate të skuqura me çokollatë dhe gjalpë gjalpë, përzierje mirë.
 2. Përzierje që rezulton të shtuar krem ​​dhe vanilje.
 3. Organizoni në një pjatë feta e kungull dhe portokalli.
 4. Top me rrush të thatë dhe pour salcë çokollatë!

Enët kungull janë steamed

kungull steamed

Kungull nga avullore

përbërësit:

 • sheqer
 • kanellë
 • kungull

Përgatitja:

 1. Pastroni kungull dhe prerë atë në chunks të mëdha.
 2. Vënë në avullore dhe sasi e vogël me sheqer dhe kanellë.
 3. Fut një avullore për 20 minuta.

patties kungull steamed

përbërësit:

 • 1 kg kungull
 • fileto pule
 • 1 qepë
 • 2 veze
 • 100 ml krem
 • erëza
 • kripë

Përshkrimi:

 1. Për cutlets parë vlim pulë deri gatuar. Pastaj duart e tij për të bërë jashtë në fibra.
 2. Tani ju keni nevojë për të trajtuar një kungull. Për kore të ngurta është e lehtë për të hequr, kungull duhet vetëm të vënë në furrë preheated dhe lehtë propech. Pastaj zhvishem dalin në pension me pothuajse asnjë përpjekje.
 3. Kungull tul hekura.
 4. Onions gjithashtu hekura.
 5. Shto pule.
 6. Përzierje e të dyjave për të thyer vezë dhe shtoni një krem ​​pak.
 7. Sezonin me erëza dhe kripë.
 8. topa formë, lehtë shtypur poshtë ato.
 9. Vendoseni në një avullore dhe kuzhinier për rreth 40 minuta (në varësi të modelit të kazan tuaj të dyfishtë).

burgers shijshme në formën e nxehtësisë.

qumështor kungull gatuar në një kazan të dyfishtë

përbërësit:

 • 200-220 g kungull purifikuar dhe copëtuar
 • 200 gram gjalpë djathit
 • 1 tbsp. l. niseshte
 • 1/3 Art. sheqer
 • oreks limon
 • 4 verdhat e vezëve

Përshkrimi:

Qumështor në një çift të kuzhinier më të mirë në mbrëmje (si dhe të gjitha cheesecakes e tjera).

 1. Kungull të pastër, të prerë Indekset, të vënë në një tigan (petë hedhur) dhe piqem vënë në një furrë e ngrohur në 200 deg. (rreth 25-30 minuta) deri butë.
 2. Kryetari i grupit parlamentar Baked kungull në një blender për pure shtetin.
 3. Shto në blender me krem ​​djathi kungull, niseshte, sheqer, oreks limon dhe ende kohë për të rrëmbej së bashku.
 4. Më vete, mundi yolks vezë në një shkumë të trasha.
 5. Derdh ato në masë kungull dhe përzierje mirë me një shpatull.
 6. Vendos brumë në një myk (të përcaktuara më parë nga një kapem film) dhe fort të mbyllur petë.
 7. Set formojnë brumë në një avullore (me ujë tashmë të vluar), të mbuluar dhe kuzhinier 20 minuta.
 8. Pastaj, të heqë kapak dhe kuzhinier për 5 minuta më shumë.

Të marrë formën e një kazan të dyfishtë, hiqni dhe të ftohtë në frigorifer gjatë natës. Shërbyer ftohtë.

Supë me kungull hollim

Çdo dietë për dieters domosdoshmërisht përfshin një shumëllojshmëri të supave. Ju e dini se një kungull mund të jetë i gatuar një supë të madhe, e cila kontribuon në ngopjes së trupit pa dëm figura.

Saturation ndodh në kurriz të fibrave bimore që mbushin stomakun pa shtuar kalori.

supë të shijshme me kungull të pjekur me krem

Enët dietë e kungull

produktet:

 • 500g tykva-.
 • luk- 1 pc.
 • perime supë - 3 lugë ,.
 • krem -1 je.
 • vegjetal naftës-2 lugë
 • djathë -150 g.
 • 2 lugë gjalpë Oil-
 • herbs, kripë dhe piper - për shije.

recetë:

 1. Pritini kungull në 2 gjysmave, hiqni farat promazhte brenda vaj perimesh, të vënë poshtë në një prerje pjekje. furrë ngroh paraprakisht në 180 ° C, të vënë në pan 1 orë.
 2. Të skuqura në gjalpë derisa hark transparente. Pastroni kungull, shtoni onions, pour supë, të mbuluar. Ziej për ngrohje të ulët 15 minuta. Pastaj lëvizje blender, shtoni krem, pak të ngrohtë, hiqni nga të nxehtit, shtoni djathë integruar, trazim, garniturë me herbs.

Të nderuar lexues, si ti e kupton, supave mund të larmishëm duke shtuar hudhër, speca zier Bell, karrota, qepë, mollë dhe e gjithë kjo blender kurbanit.

Shpresojmë, këto enët diete e recetave kungull që ju të gjeni në këtë artikull ju ka pëlqyer. Dhe, pastaj - të shkojnë përpara, në harmoni!

Merrni testin - duhur celulitin dietë 

Mos harroni se fara kungull kanë aktivitet anti-parazitare, pra: Mos hedhin larg, dhe ata bie në grep me kënaqësi!

Sucks!Është e qartë se nuk up ...Ashtu-kështu, mediokër!mirëThjesht super!( 2 vlerësime mesatarja: 5,00 nga 5)
Loading ...

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *