Çfarë mund të jetë i gatuar nga derri shpatull

Author: | 2019/03/01

Mish derri gulash lopatki.jpg

përbërësit:

 • Derri shpatull (pa kocka) - 1 kg
 • Onions - 3 cope
 • Miell - 1 tbsp. lugë
 • Erëza për mish - për shije
 • Kripë dhe piper - për shije
 • Vaj vegjetal për tiganisje
 • Bouillon - opsionale

Përgatitja:

1. Një copë mish derri shpatull larë, të thata mirë, hiqni yndyrë dhe pjezë. Prerë në copa a la carte mesatare prej 3-4 cm.

2. Në një tigan me vaj të skuqura copat e mishit. Sipërfaqja e pan duhet të preheated si. Skuqura copat e mishit deri në gjysmë. Treguesi: mishi duhet të ndryshojë ngjyrën e saj, të marrë një kore. Në një tigan me erëza bashkangjitur mish, piper, kripë bujarisht. Pastaj spërkat derri me miell. Përzierje të gjithë përbërësit.

3. Në pjesën e poshtme të pan ose një hark të veçantë provuar dekompozuar e cila është prerë më parë është e nevojshme. Forma e presje në feta qepë të zgjidhni në diskrecionin e saj, mundësisht gjysmë-unaza apo cubes. Pastaj shtoni qepë pjekur mish nga pan. Nëse e dëshiruar, ju mund të ndajnë qepë në dy gjysma dhe të vënë në gjellë në shtresa. Vendi pjesën e parë në fund, dhe mbulesën e dytë nga lart mishit.

4. All shtoni ujë ose supë para-gatuar. Lëngjet duhet të shtohet në mënyrë që të mbulojë të gjitha përmbajtjen e pan.

mish 5. Stew për gjysmë ore. Lëngshme duhet të reduktohet në dy raza.Pri gullash gatim në kazan apo tigan, ju mund të shtoni piper apo domate. Kjo do të lejojë një shumëllojshmëri të pjatave, e bëjnë atë të veçantë.

Gulash shkëlqyer vakt të përditshme të familjes. Ju bëftë mirë!

Për të përgatitur këtë pjatë, rend në dyqan tonë:

Derri "Myastoriya"

qepë

Gjithashtu, ju mund të gëzojnë një biftek shijshme në dyqane Myastoriya apo të urdhërojë ato në faqen tonë të internetit:

Mbrapsht në Blog

Derri shpatull me patate në furrë
menu festive nuk mund të jetë e vështirë dhe e kohës. Për të gëzojnë një ditë në pjatë tjerrje deri në kohën e ëndrrës tretet festimin vetëm të shtrihem dhe të shkoni për të fjetur? Sa më shumë në mënyrë që të ftuarit vështirë se do të vlerësojmë lodhur, amvise lodhur, pasi ato janë para së gjithash për ju, jo për tryezën tuaj.

Lexo më shumë:   Çfarë më mirë OR Azithromycin Amoxicillin

Në këtë rast, pjekje në mëngë - një fitore të fitojë, si gjithmonë të nxehtë dhe e shijshme, dhe të bukur për një pushim, dhe të shpenzojnë atë gatim 10 minuta, duke çliruar pjesën tjetër të kohës për veten tuaj!

patate recetë me mish në furrë në mëngë

Patate dhe derri - një bazë të favorshme për një drekë festive apo një darkë familjare. A ju thjesht erëza me kripë ose shtoni përbërësit shtesë, gjellë është në çdo rast do të jetë me lëng, i përzemërt dhe shumë e shijshme. Ne ju ftojmë të provoni disa variacion djegëse të nxehtë.

përbërësit:

 • derri ligët (pres, prerë, brisk apo proshutë) - 350-400 g;
 • patate - 6 cope;.
 • Qepë - 1 pc;.
 • Hudhër - 4 karafil;
 • Limon - 0.5 Ps;.
 • salcë soje - 1-2 tbsp. lugët;
 • . Black piper - 1 lugë;
 • herbs freskëta - një bandë e vogël.

Hap pas hapi recetë me foto:

 1. larë mish dhe të thatë me peshqir letre nga lagështi të tepërt. Opsionale, ju mund të prerë në copa a la carte.

 2. Zarzavate duhet të larë, e thatë dhe të pres. Shtoni atë në mish derri dhe pour salcë soje. Kujdes përhapur përzierje në të gjitha copa. 

 3. Pastër dhe pres qepë gjysmë-unaza apo cubes, hudhër kaluar nëpër chesnokodavku. Shtoni mishin dhe trazim. Kripë për shije, duke pasur parasysh se salcë soje përdorimi, dhe shtrydh një gjysmë limoni.

 4. Ndërsa derri i marinuar, koha për të marrë patate. My, të pastër dhe të prerë në kube apo ndonjë të përshtatshëm tjetër për ju në copa. Opsionale, ju mund të shtoni ndonjë erëz e duhur për patate.

 5. Shift mish me marinadë dhe patate në mëngë, të shpërndara njëtrajtësisht brenda marinadë. Lidhur skajet e paketë dhe të bëjë 1-2 birë të vogël. Në gatim të gjatë e cila kërkon patate mëngë mund të dilnin nga me avull tepërt dhe ajrit të nxehtë, dhe lëngje lara furrë.

  SHËNIM! Në paketë, së bashku me marinadë mund të shtoni gjalpë ose vaj perimesh, mustardë ose krem kosi - të gjitha prej të cilave mund të shtoni shijet e reja rosto.

 6. derri piqem me patate në vrimë ju duhet rreth 1 orë - 1 orë e 20 minuta, në varësi se si patate copëtuar vrazhdë dhe sa e vjetër është. patate të rinj në pjekje merr më pak kohë. 

 7. Për koren tuaj të nxehtë shijshëm u formua, 10-15 minuta para se të disponueshmërisë pritshme, paketë prerë.

Gjellë me mish derri gatuar në vrimë pothuajse pa pjesëmarrjen tuaj, por aroma hyjnore dhe shije të pasur e shtëpisë nuk do të largohet indiferent në tryezë!Recetë e mish derri me patate në multivarka

Përgatitja e një pajisje lëng dhe rosto tenderit mundshme dhe moderne, dhe, ajo mund të marrë më pak kohë se një recetë tradicionale.

Cook rosto derri dhe patatet nuk janë të vështira për multivarka se në furrë. Në fakt, receta tërësisht përsërit versionin e mëparshëm, kështu që kuptimi nuk është për të kopjuar çdo hap. Pas përfundimit të të gjithë punën përgatitore me përbërësit e paketës duhet të vendosen në një tas dhe të vënë në multivarku për një orë në "pjekje". Në fund të kohës që ju do të jetë gati të pjekur pashoq i butë, i cili do të jetë numri i parë i çdo tryezë.

Mish derri me patate në mikrovalë

Kjo metodë do të zvogëlojë kohën e gatimit në gjysmë! Përsëriteni të gjitha hapat e mishit gatim dhe patate, të vënë në qese në një panënshtruar thellë tas dhe për të dërguar në mikrovalë për 20 minuta në mënyrë të "mesme" ose "mbi mesataren" në varësi të kapacitetit të pajisjes tuaj.

 1. Pas sinjal është në një nxitim për të hapur derën për një tjetër 10 minuta - rosto duhet të "ecin" në një dhomë të nxehtë.
 2. Pas afatit të përcaktuar të hequr një pjatë nga furrë dhe Pierce produkteve të pastroj dhëmbët me pe. Patate duhet të jetë e butë, dhe mishi i tyre duhet të veprojnë pa qarta papastërtitë lëng të kuqërreme.
 3. Nëse gjellë nedogotovleno - vazhdojnë të piqem për një tjetër 10-15 minuta.
 4. Ajo mund të jetë për 10 minuta për të lënë rosto në mënyrë të "djeg" për kafe e artë.

Bukurinë e pjekje të nxehtë në paketë të paktën në furrë, të paktën në mikrovalë, edhe në multivarka se kjo gjellë praktikisht nuk mund të mërzitem. Shtoni ose hiqni përbërësit shtesë, dhe që ju të merrni në një bazë enët e ndryshme për të gjitha rastet. Me patate dhe mish derri në mëngë janë krejtësisht të kombinuar:

 • kerpudha;
 • domate;
 • piper;
 • molla;
 • prunes dhe kajsi thata;
 • karota;
 • Produktet e qumështit;
 • paste domate dhe adjika;
 • mustardë dhe kështu me radhë.

Jini kreativ në kuzhinë, nuk kollë deri lëngje!

supe derr

Lista e recetave në artikull:

 • Mish derri shpatull në shtëpi
 • rosto recetë në shtëpi

derri shpatullMish derri lopatkaFoto: Shutterstock

Si të gatuaj mish derri shpatullën në shtëpi

Për të përgatitur shpatullën derri në recetë e nevojshme:

 • 1.5 kg derri sup (një copë)
 • 1 karotë
 • 2-3 karafil të hudhër
 • kripë
 • terren piper i zi
 • erëza për shije

Derri shpatull, pije, rroba të thatë ose peshqir letre dhe vendin në një tas të thellë. Kombinoje kripë dhe piper dhe erëza të tjera (qimnon, kardamom, dëllinjë, i urtë, borzilok). Fshij derri në të gjitha skajet e përzierjes përgatitur.

Lahen karrota, lëvore dhe prerë në feta zgjatur. karafil peeled hudhër të prerë në copa të sheshta. Merrni një thikë në të gjithë sipërfaqen e mishit me prerje të thella vertikale dhe feta teh nashpiguyte të hudhër dhe feta karrota. Cover tas me një kapak, dhe të lënë për disa orë derri turshi në temperaturën e dhomës.

Mishi mund të lënë të marinoj brenda natës. Në këtë rast, ajo duhet të vendoset në një vend të freskët

Pas marinating derri sup fort përfundojë në petë dhe vendin në një tabaka ose në një pjatë të thellë pjekje dhe vënë në një preheated 180 ° C piqem furrë. derri Piqem rreth gjashtë orë. Pastaj të zgjeruar mish me kujdes, të prerë në pjesë dhe shërbehet e nxehtë në tryezë.

bërxolla derri: recetë në shtëpi

 • më shumë

rosto recetë në shtëpi nga derri shpatull

Për të gatuaj mish derri rosto shpatullat, ne duhet të marrë:

 • 0.5 kilogram derri sup
 • 2 karrota
 • 1.5 kg patate
 • 200 gram e kërpudhave (kërpudha, të bardhë, mjaltë)
 • 2 qepë
 • 2-3 lugë krem ​​lagësht
 • 1-2 lugë gjalpi
 • kripë
 • terren piper i zi
 • bay leaf
 • erëza për shije

Numri i produkteve të destinuara për ta pjekur në katër tenxhere gjysmë-litër

Derri shpatull, larë, pat thatë me një peshqir letre, prerë në feta, sezonin me kripë dhe piper dhe të skuqura në një tigan greased. Pastaj vë në tenxhere portioned dhe shtoni 1 fletë gji.

Patate, larë, e pastër, prerë në shirita dhe përzierje me karrota, integruar në një rende trashë. patate kripë për shije, sezonin me erëza dhe lehtë të skuqura në vaj perimesh. Pastaj u zgjerua në një tenxhere.

Por çliruara kërpudha pan skuqura dhe qepë, shtoni salcë kosi, piper dhe kripë. Pastaj të transferuar në një tenxhere me mish derri dhe patate.

Gravies në çdo tenxhere me ujë të valë dhe të vënë në një preheated 180 ° C furrë deri sa merak gati. Ajo do të marrë rreth një orë e gjysmë.

Sekretet e shijshme bërxolla derri shtëpi

 • më shumë

Juicy derri sup me perime pjekur në petë - YouTube

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *