THAN dhëmbë AT HOME zbardh

Author: | 2019/09/01

Si të zbardh dhëmbët tuaj në shtëpi: 8 receta popullore

Të bëjë buzëqeshje tuaj më të bukur për të ndihmuar sode dhe disa fruta

Editorial Sot Lifestyle


22 gusht 2015, 11:33

Dëshira për të zbardh dhëmbët tuaj mund të shkaktojë shumë probleme. shërbimet profesionale janë shumë të shtrenjta, dhe kjo procedurë mund edhe të dëmtojë dhëmbët. kits zbardhjen, të cilat janë shitur në dyqane janë shumë të shtrenjta, përveç kësaj, ju kurrë nuk do të jetë plotësisht i sigurt që ato janë me të vërtetë të efektshme, raporton Bienhealth.

Pengesë kryesore e shumicës së teknikave zbardhues është se ata të dëmtojë smaltin, duke bërë dhëmbët të dobët, dhe të ndjeshme. Fatmirësisht, ka mënyra të mjaftueshme për të zbardh dhëmbët tuaj mjetet juridike natyrore në shtëpi. Përveç kësaj, kjo qasje nuk është vetëm i dobishëm, por edhe të sigurt të mjaftueshme. Një tjetër avantazh i kësaj teknike është se ajo mund të përdoret kits më profesionale, dhe koha për një zbardhjen merr shumë më pak.

Duke përdorur sode buke për zbardhjen e dhëmbëve

Pjekje sode - një zbardhues natyrore. Një nga pronat e dobishme e këtij materiali është se ajo është absorbohet nga smalt, duke eleminuar pllakë dhe të lehta njollat. Si të përdorni sode buke për zbardhues - shih më poshtë.

Përdorimi pjekje sode si pastë dhëmbësh

1. Mix një lugë gjelle sode buke me pak ujë.
2. Konsistenca e masës që rezulton duhet të ngjajnë pastë dhëmbësh.
3. Clean përdorur këtë dhëmbët përzierje.
4. Mundohuni të mos gëlltitni në të njëjtën kohë.
5. Leave përzierje deri në dhëmbë për 10 minuta.
6. shpëlaj gojën me ujë të ngrohtë.
7. Prisni 5 minuta dhe pastruar dhëmbët me pastë dhëmbësh, si zakonisht.

Përzierjen dhe sode pastë dhëmbësh

1. Mix sasi e vogël e pastë dhëmbësh dhe sode buke.
2. dhëmbë pastrohen me përzierje.
3. Lani gojën me ujë të ngrohtë.

Të dyja këto metoda janë mjaft të efektshme, ato mund të përdoren për një kohë të gjatë. Metoda e parë merr më shumë kohë, por rezultatet janë më të mira, vini re se ju mund ta përdorni atë jo më shumë se 1 herë në javë. Teknika e dytë e dhëmbëve çngjyrosje është e lejuar për të përdorur disa herë në javë, përveç kësaj, ajo merr shumë më pak kohë.

uthull molle

Apple musht uthull është i përshtatshëm për shumë qëllime. Njëri prej tyre - dhëmbë çngjyrosje. Në interes, kjo metodë nuk është shumë e mirë, por efikasiteti i tij është i pamohueshëm. Si të përdorni uthull molle për të zbardh dhëmbët, lexoni më poshtë.

Gargarë i molle uthull oral

1. Hidh një kupë e vogël e uthull.
2. Merrni një gllënjkë, nuk gllabërim të lëngshme.
3. tërësisht shpëlarje goja.
4. Pastaj e pështynë.
5. shpëlarës goja me ujë të ngrohtë.

Aplikoni këtë metodë rekomandohet një herë në javë. Shijen e uthull pak të pakëndshme, por rezultatet do të justifikojë këtë mangësi.

Apple uthull musht dhe sode buke

1. Në një tas të vogël, të kombinuar uthull molle dhe sode buke për konsistencën pastë dhëmbësh.
2. Vendoseni masë rezulton në dhëmbë.
3. Lini për 5-10 minuta.
4. Pije goja me ujë të ngrohtë.
5. Pastaj pastruar dhëmbët si zakonisht.

Përdorimi luleshtrydhe në dhëmbë çngjyrosje

Strawberry ka veti natyrore zbardhues. Ajo përmban acid malik, i cili është i madh për heqjen e njollave. Ka disa mënyra të ndryshme se si ju mund të përdorni luleshtrydhe për zbardhjen e dhëmbëve. Disa prej tyre janë paraqitur më poshtë.

fërkim luleshtrydhe

1. Merrni një luleshtrydhe.
2. Pritini atë në gjysmë.
luleshtrydhe gjysmë 3. përhapur në sipërfaqet e dhëmbëve.
4. Dërgo në për 5-10 minuta.
5. Pastaj pastruar dhëmbët me pastë dhëmbësh, si zakonisht.

Kjo është mënyrë e përsosur për të zbardh dhëmbët tuaj pa shpenzuar kohë dhe para. Në varësi të rrethanave, ajo mund të përdoret dy herë në javë.

Luleshtrydhe me sode buke

1. Mash një ose dy luleshtrydhe.
2. Përdorni lëng e saj për larja e dhëmbëve.
3. Prisni 5 minuta.
4. Një lugë gjelle sode përzierje me një sasi të vogël të ujit për të formuar një masë të zverdhur.
5. Pastroni dhëmbët me të.
6. shpëlaj gojën me ujë të ngrohtë.
7. dhëmbët të pastër pastë dhëmbësh si zakonisht.

Kjo metodë kërkon më shumë kohë, por ajo është shumë efektive. Kombinimi i dredhëzave dhe sode buke punon mrekulli kur bëhet fjalë për zbardhjen e dhëmbëve. Në të njëjtën kohë, një përzierje e thjeshtë e dy komponentët nuk jep një rezultat të tillë, kështu që është shumë e rëndësishme për përdorimin e tyre nga ana e tij.

Aplikimi i lëvozhgë portokalli dhe leafs

Kombinimi i lëvozhgë portokalli dhe fletë gji - një metodë e madhe për zbardhjen në shtëpi. Përveç kësaj, ajo është e lirë, të gjithë përbërësit janë atje në kuzhinë. Procedura zgjat vetëm disa minuta. Si të përdorni këtë teknikë, shih më poshtë.

Dhëmb whitener e lëkurat portokalli dhe leafs

1. Pastroni lëkurën e një portokalli.
2. Merrni disa pjesë të zhvishem.
3. fshij ato në smalt dhëmbit.
4. Rub bay leaf, derisa të bëhet një pluhur.
5. Gjithashtu, të aplikojnë atë në dhëmbët tuaj.
6. Dërgo për 5 minuta.
7. shpëlarës goja me ujë të ngrohtë.

Ajo është e mirë për të përdorur këtë metodë një herë në javë. Acid përfshira në një lëvozhgë portokalli, vret bakteret që shkaktojnë shfaqjen e spoteve në smalt. Një fletë gji zhytur në veten e tyre njollat, discoloring ato.

banane zhvishem në dhëmbë çngjyrosje

Peel i banane - një mënyrë e madhe për të zbardh dhëmbët tuaj. Kjo nuk e dëmton smaltin e tyre dhe pothuajse falas. Aplikoni këtë metodë është shumë e thjeshtë dhe ajo merr jo më shumë se 5 minuta. Si të zhvishem një banane për të bërë dhëmbët e bardhë borë, lexoni në.

Do të thotë zbardhues nga peels banane

1. Peel një lëvozhgë banane.
2. Merrni një pjesë të vogël të saj dhe fshij dhëmbët.
3. Vazhdo fërkim 2-3 minuta.
4. Pije goja me ujë të ngrohtë.

Përdorin këtë metodë për 1-2 herë në javë.

Parandalimi i Browning e smalt dhëmbit

Sa më shpejt që dhëmbët janë të pastër të bardhë dhe me shkëlqim, ju me siguri dëshironi të ruani ato në mënyrë. Vazhdimisht duke përdorur agjent natyrore zbardhjen, ajo është mjaft e mundur për të bërë, por ende duhet të shmangin disa gjëra ose të kufizojnë rreptësisht përdorimin e tyre. Këtu janë disa nga përfaqësuesit e "listën e zezë":

 • pije errët gazuara dhe të butë
 • çaj të zi
 • përtyp
 • Liquors errëta
 • boronicë
 • kafe
 • agrume
 • abuzimi i drogës
 • disa medikamente
 • salcë domatesh
 • cigare

Mos harroni! Mënyra më e mirë për të mbajtur dhëmbët tuaj të bukur dhe të shëndetshme - përdorin rregullisht furçë dhe pastroj dhëmbët me pe. Kjo parandalon njollat ​​në smalt, dhe shpejt heq pllakë.

Lexo më shumë:   VC nuk është duke luajtur muzikë ÇFARË DUHET BËRË

Disa më shumë mbi këtë temë:

Si të zbardh dhëmbët tuaj Tea Tree Oil
Depresioni, ndryshe nga lumturi, nuk është ngjitëse - hulumtimi
Rabotodetali në Ukrainë për të ruajtur në shëndetin e të punësuarve - ekspertëve të
fjetur në anën tuaj është më e dobishme
dimër dhe verë, njerëzit kanë ngjyra të ndryshme shikime - shkencëtarët
Top 6 arsye për thyerje e flokëve dhe metodat parandaluar këtë


shëndetin e
dhëmbëve
çngjyrosje dhëmbëve

reklamë

reklamë

Si të zbardh dhëmbët tuaj në Forumin shtëpi

Dhëmbët çngjyrosje në shtëpi

në shtëpi dhëmbë çngjyrosje është shpesh më e lirë dhe më pak traumatike - le të gjetur se çfarë paratë e njerëzve tradicionalisht ndihmon për të zbardh dhëmbët.

Dhëmb zbardhjen me peroksid hidrogjeni

Zbardhjen në peroksid hidrogjeni home

Mjetet e thjeshtë dhe më pak traumatike për zbardhjen e dhëmbëve në shtëpi duhet të njihet peroksid hidrogjeni. Ajo mund të përdoret për zbardhjen e dhëmbëve si një produkt klasik që është direkt Peroksid dhe një xhel të veçantë zbardhjen mbi bazën e saj, e cila është shitur në barnatore. Efektiviteti i përdorimit të peroksid hidrogjeni për zbardhues në shtëpi dhëmbëve varet nga shumë faktorë, të tilla si ngjyra e dhëmbëve tuaj për momentin, nëse ju pini vazhdimisht lëngje, kafe, çaj, tym qoftë, sa shpesh kalojnë zbardhjen. Shkoni merrni një zbardhues të mirë rezultatet nuk kanë gjasa të ketë sukses, por nëse ju bëni atë vazhdimisht (që pengon mbajtjen e shishe në banjo), pastaj një muaj më vonë se ndryshimet do të jetë i dukshëm.

mënyra popullore në dhëmbë shtëpi çngjyrosje është shumë e thjeshtë:

 • Kur dhëmbët janë pastruar duke shtuar 20 pika të peroksid në 50 g. ujë (një filxhan e katërta) dhe disa minuta, shpëlarje gojën tuaj me një zgjidhje, pastaj pije me ujë përsëri.
 • Recetë e dytë popullore çngjyrosje peroksid hidrogjeni - për të vënë në një top pambuku dhe i fshiu me peroksid hidrogjeni dhëmbët e tyre dhe pastaj pastrohen me furçë të pastër dhe pastaj përsëri për shpëlarje gojën.

Dhëmbë çngjyrosje qymyrit dhe sode

Dhëmbët çngjyrosje në shtëpi me qymyr dhe hirit

Teeth Whitening qymyr hirit - një nga mjetet juridike popullore të vjetra për zbardhjen e dhëmbëve në shtëpi . përdorur më parë për zbardhues dentare hirit druri - kokërrizave fillore atë, duke shkaktuar gisht dhe dhëmbët pastrim në mënyrë që ata të kontribuojnë zbardhues. Sot në hirit shtëpi, si një mënyrë për të zbardh dhëmbët zbardhjen recetë është zëvendësuar me aktivizimit të karbonit - qymyr në dip terren furçë dhëmbësh tuaj dhe të lajnë dhëmbët tuaj. Nga ana tjetër, është e mundur të zbardh dhëmbët për të shtuar një qymyr të vogël direkt në pastë dhëmbësh.

Në vend të qymyrit për të zbardh dhëmbët në shtëpi janë përdorur shpesh sode, por kjo metodë ka karakteristikat e veta. Plus soda - ajo ndihmon për të zbardh dhëmbët shpejt dhe në mënyrë efektive, minus - ajo shkatërron smaltin e dhëmbëve dhe plagosë mishrat, në dhëmbët e shumë njerëzve të fillojnë të lënduar, dhe mishrat rrjedh gjak shumë, kështu që nëse janë apo jo për të prishin dhëmbët nëse ka mënyra të tjera. Me pak fjalë, ju arabio.ru këtë metodë për të zbardh dhëmbët tuaj në shtëpi nuk është e rekomanduar, veçanërisht pasi që nuk ishte një risi për një kohë ...

Zbardhues me një balte të bardhë

Faqja dhëmbë çngjyrosje përdorur argjile të bardhë

Një metodë e dhëmbëve zbardhues duke përdorur argjile të bardhë njohur që nga kohërat e lashta. balte të bardhë, apo siç quhet edhe kaolinë, dikur pjesë e pluhur dhëmb, argjila e bardhë dhe tani shtuar në shumë pasta. Tani argjila e bardhë është shitur në barnatore në domenin publik dhe është me vlerë një qindarkë. balta e bardhë të dobishme për dentare dhe me gojë - heq gurë dhe për të parandaluar arsimimin e tyre të mëtejshëm, forcimin e smalt, freshens fryma, dhe natyrisht, zbardh dhëmbët. Dhëmb zbardhjen Procedura është e thjeshtë argjile të bardhë - shpohet lagur furçë dhëmbësh dhe rënie e horizontit në një qese me një balte të bardhë, pluhur balta është "ngjitur" për të lagur shpohet. Bit njomet Clay 2-3 pika e ujit. Pastaj të pastër dhëmbët në një mënyrë normale. Nëse ju doni për të forcuar më tej mishrat dhe për të parandaluar gjakderdhje, të shtoni në balta 2 pika e pemë çaji vaj esencial - shohin atë më poshtë ..

Dhëmbë çngjyrosje pemë çaji vaj

Dhëmbët çngjyrosje në shtëpi pemë çaji

Po, po, kjo është produkt i ri për zbardhjen e dhëmbëve në shtëpi. Pronat zbardhues e këtij vaji është zbuluar vetëm kohët e fundit, por në përgjithësi ajo është një antiseptik i fuqishëm, dmth dhëmbëve dhe whitens dhe trajton. Teknika pa të meta dhëmbë të tjera çngjyrosje agjentë që janë praktikuar në shtëpi, veçanërisht për shkak se ajo nuk e prishin smaltin e dhëmbëve nuk e vras mishrat. Në të kundërtën, pemë çaji vaj është përdorur me sukses për shumë vite në stomatologji kozmetike për dezinfektim, kështu që pse nuk duhet të bëhet një ndjesi ndër mjetet juridike në shtëpi për zbardhjen. Që ka disa veçori, ne kemi përgatitur një material të veçantë, shikoni në atë në dhëmbë shtëpi çngjyrosje pemë çaji vaj këtu .

Faqja dhëmbë çngjyrosje strips të veçanta

Si të zbardh dhëmbët tuaj në shirita shtëpi

strips zbardhjen - një nga mënyrat më të lehta për të zbardh dhëmbët tuaj në shtëpi nga 3-4 tone . Zbardhues është për shkak të xhel peroksid, të tilla si ato të përdorura për zbardhues në zyrat e dhëmbëve, por në një koncentrim të ulët, në mënyrë për të shmangur problemet e mundshme. Strips ngjitur në dhëmbë për deri në gjysmë ore. Të jenë të kujdesshëm - strips për dhëmbët sipërme dhe të poshtme janë të ndryshme në madhësi, në krye më. Duke zgjedhur këtë metodë, mbani në mend se zbardhjen strips në gojën tuaj për të ha, pi duhan ose nuk mund të flasim. Pas heqjes strips është e rëndësishme që të lahen dhëmbët tuaj për të hequr mbetjet e xhel, dhe shpëlarje gojën tuaj. Kursi - 2 javë për 1-2 herë në ditë, gjatë së cilës është e dëshirueshme për të eliminuar nga ushqimet tuaja dietë që mund të njollë dhëmbët (kafe, çaj, lëngje dhe të tjerët - një listë e tyre mund të gjenden në udhëzimet për të drogës).

Si për të pastruar dhëmbët duke përdorur çngjyrosje laps

zbardh dhëmbët në shtëpi për të ndihmuar stilolaps xhel të veçantë

Whitening laps - një ilaç i mirë në shtëpi për zbardhjen e dhëmbëve . Xhel atë trashë se shirita, dhe shpejt, për 1-2 minuta, ndërpreu në dhëmbë për të formuar një film, kështu që ju mund të sigurtë të shkoni në lidhje me punët e tyre shtëpiake. vetëm shqetësim the - ora dy nuk ha, pi, nuk pi duhan dhe nuk lajnë dhëmbët tuaj. Në këtë kohë, dhe dhëmbë çngjyrosje do të ndodhë. Kursi është rekomanduar nga prodhues të ndryshëm është 10-15 procedurat, atëherë nevojë për një pushim prej dy muajsh. Çmimi mesatar i produktit 500-1500 rubla, grabs atë me 25-30 seancat (edhe pse 50-60 shkruar në paketim).

zbardhues në shtëpi duke përdorur mouthguards

dhëmbët zbardhues në shtëpi duke përdorur mouthguards

Dhëmbët çngjyrosje në shtëpi duke përdorur një mouthguard - një hap deri nga mjetet e "gjyshes" shtëpi për dhëmbët çngjyrosje të moderne . Për të zbardh dhëmbët tuaj, ju duhet të veshin një mouthguard mbushur me përbërjen zbardhues. Në mënyrë ideale, ajo është bërë në klinikën dentare me përshtypjet e dhëmbëve tuaj, por ju vetëm mund të blini një version standarde. Në të njëjtën kohë që ju të merrni një përbërje zbardhjen, zakonisht një xhel që do të zbardh dhëmbët tuaj. Për të zbardh dhëmbët tuaj në shtëpi, veshin një nevojë mouthguard rreth një orë në ditë për 2-3 javë. Gjatë kësaj kohe, të paaftë për të zbardh dhëmbët nga 2-3 hije. Përsëriteni procedura mund të jetë gjashtë muaj. Megjithatë, ju lutem vini re se ky lloj i zbardhjen ka dy pluset dhe minuset - ne ju inkurajojmë që të shqyrtojë ato në letër për zbardhjen e dhëmbëve duke përdorur aligners , ku ju do të mësoni të gjitha detajet.

Si tjetër mund të zbardh dhëmbët tuaj në shtëpi

Dhëmbët çngjyrosje në shtëpi paste

Ju dëshironi të dini se çfarë tjetër që ju mund të zbardh dhëmbët tuaj? Ka mjete të tjera popullore për zbardhjen e dhëmbëve që mund të përdoren në shtëpi. Pra, dhëmbët zbardhura përkryer luleshtrydhe dhe luleshtrydhe - përtyp një pjesë të vogël të manave dhe disa minuta më këmbë rreth me këtë llapa në gojën e tij, dhe pastaj të lahen dhëmbët tuaj. Një tjetër ilaç i mirë në shtëpi për dhëmbët çngjyrosje - lëvore limoni, fshij dhëmbët e anën e saj të brendshme. Dhe mos harroni se ka pasta të veçanta çngjyrosje.

Dhe disa nga kurthet. Duhet të pranohet se dhëmbët çngjyrosje në shtëpi nuk mund të prodhojë të njëjtin efekt si zbardhues në stomatologji, sepse smalt e dhëmbëve nuk është e bardhë. Përveç kësaj, procesi i dhëmbëve në shtëpi çngjyrosje mjaft e gjatë dhe merr rreth një muaj - gjysmë plus zbardhjen duhet të bëhet në mënyrë të vazhdueshme. Megjithatë, një plus caktuar - në zbardhues në shtëpi, ju nuk e dëmtojnë smaltin e dhëmbëve që zbardhura procesin teh pashmangshme.

Nëse zbardhues në shtëpi nuk ndihmon

Si mund të zëvendësojë dhëmbët çngjyrosje në shtëpi

Në qoftë se dhëmbët në shtëpi zbardhjen për disa arsye ju nuk e ndihmoni, ju mund të dëshironi të kthehet në procedurat kozmetike . stomatologji moderne na ofron tre opsione - kimike, foto dhe zbardhjen lazer. 

Kimike është aplikuar në dhëmb zbardhjen përbërjes me substanca të veçanta aktive, e cila fjalë për fjalë "Remove" shtresa e lartë e smalt dhëmbit. Dhëmbët janë dukshëm whiter, por, për fat të keq, në masë të madhe duke rritur ndjeshmërinë e tyre për ushqim të nxehtë dhe të ftohtë dhe pije. I njëjti problem lind kur duke përdorur metodën dhëmbi photobleaching, e cila përdor oksigjen gel ndarjen pigmente smalt të errët. Laser zbardhjen më të rehatshme, ai përdor një xhel të njëjtën peroksid hidrogjeni, por me koston e lazer reagimit zbardhjen ardhurat më shpejt se në shtëpi. 

Për Arabio.RU - revistë e grave
Ekaterina Beautiful © Të gjitha të drejtat e rezervuara

Lexo më shumë:   Crafts duart prej metali

Çfarë tjetër lexoni në faqet e vizitorëve tuaj në terren të cilët janë të interesuar në temën e dhëmbëve në shtëpi çngjyrosje

Pastron dhe whitens dhëmbëtSi të lahen dhëmbët tuaj . Edhe pas provyedennogo zbardhjen dhëmbët e tyre të bardhë, ju mund të shpejt të humbni në qoftë se duhet të lahen dhëmbët tuaj. Ndërkohë, asgjë e komplikuar në lidhje me atë - teknologji dhëmb në shtëpi pastrimi është shumë e thjeshtë dhe përbëhet nga vetëm disa rregulla ...

zbardh dhëmbët - mësojnë buzëqeshje të bukurNga ak buzëqeshje të bukur . Edhe në qoftë se keni arritur të zbardh dhëmbët tuaj deri në shtetin e bardhë, pa një buzëqeshje të bukur ju nuk merrni atyre ndonjë të mirë. Smile - kjo është shansi tuaj pa ndonjë pengesë për të komunikuar me njerëzit që kanë përdorur për të mbajtur ju në një distancë apo edhe ...

Cilat ushqime do të ndihmojë për të zbardh dhëmbët në shtëpiProdukte për dhëmbë të bukur . Është e pamundur që diku ekziston një njeri i cili me kënaqësi shkon te dentisti, ose duke përjetuar kënaqësi nga dhimbje dhëmbi. Ne do të ju tregojë për produktet që janë të shijshme dhe në të njëjtën kohë të ndihmojë dhëmbët tona dhe mishrat gjithmonë të jetë ...

Teeth Whitening - shqyrtime

Valentine, një rishikim në temën e dhëmbëve në shtëpi çngjyrosje
vendosur për të shkruar një shqyrtim për dhëmbë shtëpi çngjyrosje vetëm kur u përpoq sinqerisht të gjitha metodat e përmendura në artikull. E pra unë dua të ju them. Rreth zbardhues - në një farë mënyre për të zbardh dhëmbët të gjitha mundësitë. Por! dhe "por" i madh. Çfarë janë duke bërë me mishrat, ajo mohon të gjitha shërbimet çngjyrosje. Qymyrit dhe soda - ata të gjithë duhet të harrohet si një makth dhe nuk mbani mend, në qoftë se ju nuk doni atëherë tri javë nuk është as e nxehtë as të ftohtë. Si Mbaj mend, kështu që unë dridhen. Peroksid dhe zhvishem limon nuk është prekur kaq, por pak efekt të dukshëm. Kappa - Po, një progres i dukshëm, por, si unë e kuptoj, përbërja e xhel është gjithashtu e keqe për dhëmbët dhe natyrisht mund të kryhet çdo tre muaj. Ndoshta, pemë çaji vaj, unë ende do të vënë atë në vend të parë - dhe nuk prish dhëmbët tuaj, dhe i jep bardhësi.

Vladislav shqyrtim në zbardhjen e dhëmbëve në shtëpi
unë ende kam gjyshja ime tha se në qoftë se unë dua të mbajtur dhëmbët tuaj të bardhë, është e nevojshme t'ua fshijnte me kore të freskët limoni. Sigurisht, unë të kuptojë në mënyrë dramatike zbardh buzët e tua në shtëpi nuk është e mundur, unë kam herë në vit bërë këtë klinikë dentare, por për të ruajtur bardhësinë përdorur lëvore limoni është edhe e mundshme, vetëm i mbajnë ato gjithmonë në dorë, dhe kur të pirë çaj të zi ose kafe, të errësojë dhëmbët, të marrë dhe të fshijë. Të gjithë dhëmbët janë të ndryshme dhe niveli i zbardhues të gjithë duhet të ndryshëm, por dhëmbët e mi në ekspozimin disa javë 'Lemon' zakonisht bëhet shumë më të bardhë se më parë zbardhjen.

Alain shqyrtim në dhëmbë çngjyrosje
unë dua të shtoj me ato të listuara në këtë artikull, mjetet juridike në shtëpi për dhëmbët çngjyrosje është një tjetër - kjo është qumësht. Ajo më tha në lidhje me një grua nga një shtëpi fqinje, e cila madje edhe në moshën e rritur, ajo ndoshta pesëdhjetë, dhëmbët e bukur të bardhë. Ajo thotë se gëzon pluhur qumështi nga thjesht duke shtuar një majë e pastë dhëmbësh, dhe larja e dhëmbëve tuaj me këtë përzierje. Unë jam vetëm duke filluar për të zbardh dhëmbët tuaj, në mënyrë që rezultatet, por në internet lexuar se kaq shumë të bëjë. Ndoshta ju gëzojnë erën e një dhëmb i ëmbël, dhe kam vënë re se gjakderdhje ndaloi.

Alevtina, një rishikim në temën e dhëmbëve në shtëpi zbardhjen
, zonja dhe zotërinj. Në vetvete një dentist mund t'ju them se mjetet juridike në shtëpi si pastë dhëmbësh, nuk japin të njëjtin efekt si zbardhues në klinikë. Dhe në qoftë se ju me të vërtetë dëshironi të keni dhëmbë whiter, të shkojnë në stomatologji, le ta marrë ju atje të zbardh dhe mjetet juridike në shtëpi ju do të mbajë bardhësi. Pra, ju merrni një buzëqeshje të bardhë, dhe për të shmangur shpenzimet shumë.

Daria, një rishikim në temën e dhëmbëve në shtëpi çngjyrosje
shqyrtimin e mia opsvyaschen zbardhjen me limon, por jo crusts, për të cilën të gjithë janë duke folur, dhe lëng. Sipas mendimit tim shumë, lëng limoni për dhëmbë çngjyrosje punon shumë më efikase zhvishem, megjithatë, kjo duhet të jetë një të shëndetshme mishrat, ose acid aktiv irriton ata, dhe goja pas nevojës për shpëlarje tërësisht. Dhe ne duhet të dalë me asgjë - vetëm pikoj disa pika në pastë dhëmbësh tuaj dhe të lahen dhëmbët këtë formacion - Unë ju siguroj se shumë shpejt ju do të vini re një efekt zbardhjen. Plus, lëng do të përmbushë funksionin e antiseptik, mbrojtjen dhëmbët dhe mishrat nga inflamacion dhe acarim.

 

 

Comments (18)


koment

Regjistrohu për komentet

Këtu ju mund të lënë komentet dhe komentet tuaja mbi temën e dhëmbëve në shtëpi çngjyrosje. Komente të mira dhe komentet do të merren në konsideratë kur përditësimin e materialit.

Zanna

I bleu një zëdhënës me një xhel zbardhjen dhe shirit të lehta, është mjaft i shtrenjtë, ajo është shkruar për t'u aplikuar 5 ditë. Po, dhëmbët whiter të bëhet, por një rezultat i tillë në mua dhe pas një paste të mirë, dhe pas pemë çaji vaj, kështu që në shtëpi, ju mund të zbardh dhëmbët tuaj dhe një shumë më të lirë.

Anna

Unë nuk e di, unë nuk e pëlqen peroksid, një dentist merr një i kushtueshëm dhe nuk garanton se dhëmbët tuaj do të jetë e bardhë për një kohë të gjatë.

alexander

dhëmbë çngjyrosje pëlqente pemë çaji vaj, janë bërë të dukshëm whiter. Vetëm në metoda lidhja nuk është gjetur menjëherë, të ndritshme.

Lexo më shumë:   Çfarë është dallimi photofluorograph e X-rreze drite

Vlad

Zbardhura në klinikën nga photobleaching. Të gjithë të drejtë shkruaj - dhëmbët e tij janë të bardhë, por i sëmurë për një kohë të gjatë, akullore apo kafe të nxehtë, jo, jo, vetëm dhemb keq. Kështu që tani duke u përpjekur për të ruajtur bardhësinë e metodave shtëpiake të këshillave tuaj për të shtuar vaj në paste çaj, më shumë për të shkuar te dentisti nuk do të ishte e dëshirueshme.

Vlad

Përshëndetje të gjithëve. Kohët e fundit kam provuar strips zbardhjen për dhëmbët tuaj, sidomos në efekti nuk besohet, por pas 7 ditësh dhëmbët whiter bëhen me të vërtetë! Gjithçka është e thjeshtë dhe pa asnjë vizitave të dentisti.

Helena

I dashuri për të udhëtuar, dhe në një nga udhëtimet e tij për të mësuar se banorët e Kilit përdorur me sukses për zbardhjen e fruta kivi dhëmbët, të përziera me kastravec. Gjithashtu unë u përpoq për të bërë vetë një "Paste", mori një tul të vogël të frutave dhe përzierje me kastravec integruar, krehur dhëmbët e saj - shumë të bukur, por jo "pastrim" nuk ishte ndjenja. Ende I vendosur për të vazhduar, dhe një javë më vonë pashë një rezultat të vërtetë. Provoni të shijshme, gomë paprekur dhe çuditërisht punon mirë.

Svetlana

Unë jam një duhanpirës me një dekadë të përvojës, dhe natyrisht unë dua kafe.
Dentist këshilluar që të lahen dhëmbët tuaj stickers, rezultati tejkaluar të gjitha pritjet!
Rreth bardhësi e dhëmbëve nuk janë të shqetësuar për nja dy vjet.

Tatiana

Në mënyrë që të mos humbim kohë, përpjekje dhe të holla në dhëmbë çngjyrosje, kjo nuk ka rëndësi. në shtëpi ose në spital, unë e këshilloj ata që të kujdeset për bardhësi paraprakisht. Për ta bërë këtë, të marrë dy shishe gjysmë litër, e vënë atë në një lugë çaji kripë dhe sode dhe vendin e një në kuzhinë, tjetri në banjo (ose në zyrë, në qoftë se ju jeni atje pini shumë çaj apo kafe). Pas çdo kafe dhe ushqim vetëm shpëlarje gojën e këtij uji të vogël dhe asgjë nuk do të lihet, respektivisht, dhe zbardh dhëmbët tuaj nuk duhet të trudnosmyvaemye mbetje mbi dhëmbët tuaj.

Lena

Përdorni zbardhjen strips, si rezultat, por ata janë vetëm dy dhëmbë tone zbardhura, tani unë nuk e di se cila rrugë për të vazhduar për të përdorur.

dasha

Unë u përpoq për të zbardh dhëmbët tuaj në sode shtëpi, tri herë rubbed dhëmbët e saj me një furçë, përveç për një shije të pakëndshme në gojë nuk ka arritur asgjë. Hapi tjetër ishte një lëvozhgë banane, lexuar në internet recetë, por kjo është një lojë kumar plotë, burri tallën me mua për dhimbje të barkut. Unë besoj se është e nevojshme për të zbardh dhëmbët në klinikë.

Inga

Unë jam në shtëpi kurrë nuk u përpoq për të zbardh dhëmbët tuaj, jo duke përfshirë zbardhjen pastë dhëmbësh, por kjo nuk llogaritet, për shkak se një krah i veçantë i këtyre pasta nuk janë, por një mik i imi sapo vendosi peroksid dhe sode buke në përpjekje për të zbardh, por dhëmbët whiter nuk janë çeliku. A ka kuptim nuk e di tani.

Anastasia

I liked pajisje të quajtur "Sistemi për dhëmbët në shtëpi zbardhjen." Efekti është mahnitëse!

Valery

Këshilloi përveç metodat tradicionale në shtëpi të zbardhjen e të provoni zbardhues pluhur. Në fund të dhëmbëve të kursit të bëhen të bardha!

që përsëritet

Vënë pambuk nën buzët, dhëmbët fshij një limon, të mbajë gojën hapur për rreth 5 minuta, dhe çdo gjë disa herë dhe dhëmbët janë të bardhë! efekt mund të shihet pas herë të parë!

victoria

Një metodë interesante e zbardhjen e dhëmbëve në shtëpi pa dëmtimin e smalt dhe për të përmirësuar shëndetin oral - është përdorur për të shafran i Indisë.

Svetlana

Disa ditë më parë të zbardh strips tuaja dhëmbët. Rezultati është më shumë se i kënaqur! Pas aplikimit të parë tashmë është parë se dhëmbët të bëhen të lehta. Dhe pas rrjedhën e 14 ditë - vetëm i mrekullueshëm - dhëmbë të bardhë, të butë.

nina

Peroksid është e nevojshme për të holluar minerale, peels portokalli mund të ndikojë mishrat që atëherë nuk ka pasur probleme.

Si të zbardh dhëmbët peroksid hidrogjeni

Larja e dhëmbëve tuaj me peroksidSi të lahen dhëmbët perekisyuFoto tuaj: Getty

Si akte peroksid hidrogjeni në smaltin e dhëmbëve

peroksid hidrogjeni ka veti të forta oksiduese. Duke reaguar me materiale organike ajo fillon për të prodhuar dioksid karboni dhe ujë. Molekulat e gazit vetëm për të kontribuar në rrufetë smalt. Por ky efekt thins atë, dhe dhëmbët mund të bëhen tepër të ndjeshme për ushqim të nxehtë dhe të ftohtë, i lagësht, ushqime të ëmbël.

Si rezultat i përdorimit të peroksid mund të marrin buzëqeshje të bardhë, por kjo metodë nuk është i sigurt për smalt.

Si të zbardh dhëmbët tuaj me peroksid

Dhëmbë çngjyrosje nga kjo metodë duhet të marrë një furçë dhëmbësh të zakonshëm, do ta derdhësh 1 lugë çaji i peroksid. Larja e dhëmbëve 3-4 minuta, në mënyrë periodike njomje furçë.

peroksid hidrogjeni është rreptësisht e ndaluar për gëlltitje! Kjo mund të shkaktojë djegie kimike të ezofagut dhe stomakut. Pas pastrimit të tillë e me gojë zgavër pije ujë të thjeshtë

Zgjidhet në një procedurë në shtëpi vetëm ata që nuk kanë probleme me mishrat e mukozës orale. Nëse ka ndonjë skuqje ose inflamacion ndodh, një zbardhues peroksid hidrogjeni është e ndaluar rreptësisht në gojë. Duke gjykuar nga kritikat, efekti i kësaj procedure vjen pas 3-4 trajtime.

Dhëmb zbardhjen me peroksid hidrogjeni dhe sode

Për të përgatitur përbërjen zbardhjen për përzierje 1 lugë çaji pjekje sode dhe një lugë çaji gjysmë të peroksid hidrogjeni. Si rezultat, duhet të marrë një përzierje zverdhur e cila është aplikuar me furçë dhëmbësh. Lahen dhëmbët tuaj kjo paste është e nevojshme për 2-3 minuta, dhe mbetjet e makarona ju duhet të pështyj.

Përbërja e përzier nuk mund të gëlltisë! Pas pastrimit zgavrën me gojë duhet të pije gotë me ujë të thjeshtë

Në gojë, nuk duhet të ketë sode shije. Kjo metodë është konsideruar si një nga më të efektshme, sepse rezultati është tashmë e dukshme pas aplikimit të parë. Por për të abuzimit zbardhues të tillë nuk është e nevojshme, si sode lë në smalt mikro-të çara dhe gërvishtjet.

dhëmbë çngjyrosje peroksid hidrogjeni - një procedurë që ka një ndikim negativ jo vetëm në dhëmbë, por edhe në mishrat, të përdorë kjo është vetëm në raste të veçanta.

Si të zbardh dhëmbët sode

Beautiful buzëqeshje - një kartë e vërtetë të biznesit jo vetëm gratë, por edhe burrat. Për të bërë dhëmbët tuaj të bukur dhe të bardhë, shumë nxitojnë në dyqan për produkte të reja apo kompanitë farmaceutike janë regjistruar në zyrën e dhëmbëve, duke i dhënë shuma të mëdha parash për zbardhjen. Megjithatë nuk vse aq e keqe, sa duket në shikim të parë. Tani ne do të ju tregojnë recetë ilaç popullore nga e cila për të zbardh dhëmbët tuaj më shumë se një gjeneratë të të parëve tanë. A nuk më besoni? Bindur veten!

Si të zbardh dhëmbët

 1. Merrni një gotë të pastër, e thatë dhe një sode pak pjekje.
  dhëmbë çngjyrosje
 2. Pritini limon në gjysmë.
  dhëmbë çngjyrosje
 3. Tumë në xhami një lugë çaji sode pjekje dhe shpifjeve atë në mënyrë të barabartë mbi pjesën e poshtme të kupës.
  dhëmbë çngjyrosje
 4. Shtrydh lëng limoni në një gotë.
  dhëmbë çngjyrosje
 5. Mix mirë deri sa të qetë.
  dhëmbë çngjyrosje
 6. Shpëlarje dhëmbët me zgjidhje rezulton për dy deri tre minuta.
  dhëmbë çngjyrosje

Dhëmbët gjithashtu duhet të kujdeset, por nëse ju bëni atë të saktë, nuk ka mjete të shtrenjta janë të nevojshme. Kjo recetë njerëz të thjeshtë mund të kurseni jo vetëm kohë, por edhe të holla. Tregoni miqve tuaj se si për të zbardh dhëmbët pa shumë shpenzime. Unë jam i sigurt se ata do të ju falenderoj!

 • Share në Facebook

autori

Edicioni i "vetëm kështu!"
Kjo është një laborator i vërtetë krijues! Ekipi i vërtetë i një mendjeje, secili një ekspert në fushën e tyre, të bashkuar me një qëllim të përbashkët: për të ndihmuar njerëzit. Ne krijimin e materialeve që janë me të vërtetë ndarja me vlerë, dhe një burim frymëzimi pashtershme janë lexuesit e preferuar për ne!

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *