Stop pijshëm mënyrën e EASY

Author: | 2019/01/10

Njeriu i cili me të vërtetë dëshiron për të ndaluar të pijshëm, ndonjëherë subconsciously vonuar miratimin e një vendimi të rëndësishëm. Arsyeja është e thjeshtë dhe e kuptueshme nga pikëpamja e psikologjisë. 

Bollëku i informacionit negativ në lidhje me dëm e alkoolit, prishur fati shkatërruar shëndetin çon në formimin e reagimit mbrojtëse psikologjike - mohimin e problemit. Në fakt, ekziston një mënyrë e thjeshtë për të përhershme të heqin dorë nga alkooli.90083016_large_2586

psikologjike bllok mall për programin e alkoolit përfshin:

 1. Në dijeni të problemit, kur një person vendos për veten e tij, ajo ishte koha për të menduar për këtë.
 2. Demaskoj mitet rreth alkoolit.
 3. Ndryshojnë qëndrimet.

Kur ajo është konsideruar vlerë ↑

Sinjalizojnë se alkooli u bë një partner i padëshirueshëm në jetë mund të jetë disa shenja:

 • Rritja graduale e numrit të festave festohet. Nëse më parë ishin të mirëpritur Vitin e Ri, ditëlindje e të afërmit dhe miqtë, pushime profesionale, tani në mënyrë specifike në kërkim të një justifikim për një festë.
 • Ndryshimi i rrethit shoqëror. Në qoftë se para se miqtë janë zgjedhur për ngjashmërinë e interesave, por tani është bërë më e rehatshme me dikë që mund të mbajë bisedën mbi një shishe birrë.
 • Rëndim të tipare të karakterit negative . Ajo vjen me realizimin se ajo është e vështirë për të marrë së bashku me ekipin në punë, me familjen, miqtë. U shfaq nervozizëm, nervozizmi, agresive apo, anasjelltas, depresioni, e cila zbutur vetëm duke marrë një gotë birrë ose gota vere diçka të fortë.

b29e1c01af91b32c72d3c598796eb228

 • Humbja e kontrollit mbi sasinë e alkoolit të konsumuar . Nëse më parë ishte e lehtë për të ndaluar, por tani frenave brendshëm nuk funksionon.
 • Problemet me shëndetin . Pasojat e përdorimit të alkoolit janë të zymta: dhimbje të drejtën e sipërme kitara, pagjumësi, mosfunksionim ngrerë, shkundur dorën.
 • Realizimi se alkooli pushtuar privatësinë , ndërhyrë me, ndjenjat, vetë-realizimin - hapi i parë dhe më i rëndësishëm në drejtim të braktisjes së alkoolit. Në të vërtetë, disa thonë, për të formuluar problemin - gjysma do të thotë për të zgjidhur atë.

Mitet rreth alkoolit ↑

Asnjë alkolikët kongjenitale! Gjenetikisht mund të trashëgohet vetëm papërsosmërinë e sistemeve enzimë të përfshirë në ndarjen e alkoolit në trup. Por kjo nuk mund të bëjë një person i pari provoni alkool apo e përdorin atë rregullisht.

Më shpesh, kur u takuam për herë të parë me pije të forta njerëz janë viktima të miteve që rrethojnë alkool. Demaskoj mitet - hap tjetër drejt lirisë nga zakonet e dëmshme.213767

Miti 1 "Kjo nuk është një droge"

Po, alkooli nuk zbatohet për drogat në strukturën kimike. Por ai, si ata, të shkaktojnë varësinë psikologjike dhe fizike. Kjo është për shkak se alkooli vepron në të njëjtat zona të trurit që droga.

Miti 2. Arsyeja është,

Pini alkool në pushime, jubileve apo thjesht takohen miqtë konsiderohen tradicionalisht të detyrueshme. Kjo është një ide e gabuar, një stereotip imponuar nga shoqëria.

si për të hale djalëfan bezdisshëm bezdisshëm? Zbuloni se si të hale djalë, që ai nuk ishte i fyer.

Si për të ndërtuar një marrëdhënie miqësore me djalë? Lexo më shumë.

Çdo ngjarje që sjell njerëzit së bashku, kjo ka kuptim - gëzim, trishtim, një kauzë të përbashkët - dhe alkoolit nuk kanë qasje në atë ndonjë lidhje. Në botë ka kultura që nuk përdorin pije të forta gjatë festimeve për shkak të traditave të tyre, dhe nga ajo emocionet e tyre nuk bëhen të varfër._origin_Brivdienu-celvedisjeb-19

Miti 3. ilaç për stresin

Ky mit mund të quhet e vërtetë, në qoftë se ju shtoni emrin e një fjalë: ". Alkooli - nënkupton të rreme të stresit"

Etanol, në procesin e tretjes në trup, ndikon qelizat specifike nervore në tru. Ata fillojnë të sekretojnë endorphins - "hormonet kënaqësi". Efekti i endorphins përcaktohet nga ndjenja e gëzimit dhe lightheartedness, të cilat një person përvojat, i cili kishte pirë alkool.

Por ajo që është në anën e kundërt të këtij fenomeni? Qelizat nervore ruffled alkool, përfundimisht të pushojë për të sintetizuar endorphins.

Si rezultat, një person thjesht pushon për të shijuar jetën. Tani, të ketë argëtim, ajo ka nevojë për stimulim të vazhdueshëm të qelizave me alkool.

pijshëm njeri me birrë, seriMiti 4: Ai jep besim

Sistemi nervor Zadurmanivaya, alkoolit çon në bllokimin e ndjenjave të tilla si drojë, modesti, vetë-dyshim. Pas së piri, njeriu çliruar. Por kjo është një kurth.

Trupi i njeriut është dembel dhe nuk do të bëjë diçka të mi, në qoftë se ajo mund të kalojë në forcat e jashtme. Pasi të mësuar për të hequr qafe komplekset nën ndikimin e etanolit, ajo kurrë nuk do të fillojë për të bërë këtë matur.

Në vend të një personalitet të sigurt duket humbës, të gjithë forcën e cila - në një gotë.

Miti 5. I rrallë pi

Për konsum të alkoolit nuk ekziston koncepti i "të rralla". Çdo person e kupton atë, në varësi të mjedisit të tyre dhe orarin e tyre të pijshëm.mid_42963_7970

Lexo më shumë:   Si të instaloj GTA 5 për kompjuterin

Në mesin e alkoolistëve dehur pijshëm vetëm 2 herë në javë do të konsiderohet si "shumë rrallë piu", por në qoftë se ju krahasojnë atë me një person i shëndoshë, ky kusht vështirë se mund të quhet normale. Kjo nuk ka rëndësi se çfarë një person përdor pije të forta: koktej, birrë ose vodka.

Miti 6. Përfitimet shëndetësore

Miti më i rrezikshëm që është kultivuar intensivisht nga kompanitë që prodhon pije alkoolike. Alkooli në çdo sasi helmet e trupit.

Të gjitha hulumtimet që synon studimin pronat e dobishme e dozave të ulëta të etanolit, duke pasur parasysh rezultatet vetëm në një tregues të veçantë, duke injoruar apo duke mbetur efekte anësore heshtur.

Për shembull, ne mund të themi se vera e kuqe përmirëson gjendjen e enëve të gjakut, por ajo është disa herë rrit rrezikun e kancerit të mëlçisë dhe laring. A është ajo me vlerë të rrezikut?Thatë-janar

Mit 7. I - alkoolik

Përkundrazi, kjo nuk është një mit, por një përpjekje e dobët për të gjetur shkakun e gjendjes së tij. Si justifikime janë: gjenetika, edukimi, miq, mjedisi shoqëror, teoria e alkoolizmit është e pashërueshme, komplekset personale (I - e keqe, I - i dobët).

Alkoolizmi është një sëmundje - shkaku i dhe kurimin e të cilave varet nga personi.

Pas Mitet debunked, kjo është koha për të lëvizur në hapin kryesor - për të ndaluar të pijshëm përgjithmonë.

Si për të ndaluar pirjen e alkoolit vetëm ↑

Në mënyrë që të lënë të pijshëm veten pa kodim, ju duhet të përmbahen nga hapat themelore.

Mos kini frikë nga një jetë të matur

Futje e përhershme alkoolit është një mënyrë e jetës, ajo ndryshon zakonet, varëshme, tren e mendimit. Prandaj, ajo është mjaft e natyrshme frika që të gjithë do të duhet për të çrrënjosur dhe për të filluar nga e para.Video-kak-brosit-pit

Kjo do të ndihmojë për të kapërcyer pritjen e vogël: është e nevojshme të kujtojmë vitet më të lumtura të rinisë së tij - që hipnotizuar, të lumtur, kënaqësi, si ndjenja e sinqertë ishin, sa të bukura janë lulet dhe vajza, që ishin miq të vërtetë. Dhe pastaj të shohim përreth dhe të kuptojë se asgjë nuk ka ndryshuar, çdo gjë mbetet e njëjtë: pasion, emocion, aftësia. Ju vetëm duhet të fillojnë të jetojnë.

A nuk jepem me vetë-mashtrim

Refuzimi i alkoolit - kjo është puna. Një ndryshim zgjidhje jeton - pak. Ajo duhet të jenë të vetëdijshëm se në fillim do të jetë e vështirë, por rezultati është e vlefshme.

Kjo situatë mund të krahasohet me një alpinist mal i cili vendosi për të pushtuar lartësi: në të njëjtin entuziazëm ai merr, në të mirë, deri në mes të maleve, por për të marrë në krye është e nevojshme për të derdhur djersë, shkëput duart e tij në gjak.file47405177_1177912a

Përveç kësaj, gjeneralët thonë se më e vlerësuar është fitorja që vjen me një çmim.

Eliminuar shkaqet e varësisë

Kjo është për atë që ne kemi nevojë për të hequr qafe të varësisë psikologjike dhe fizike.
Në qoftë se ju mund të ndihmoni trupin me ndihmën e mjekësisë (spastrimit zorrë, heqjen e toksinave nga gjaku), varësia psikologjike është kapërcyer si më poshtë:

 • të mësojnë për t'u çlodhur;
 • luajnë sportive;
 • shpëtoj nga mërzinë;
 • izolojnë veten nga tundimet.

Mëso për t'u çlodhur pa alkool

Ne kemi përmendur më herët se acarim i vazhdueshëm i qelizave nervore të etanolit redukton nivelet natyrore e "hormoneve lumturisë". Ne duhet të gjejmë mënyra që do të marrë rolin e stimuluesve endorphins lirimit.huge_1341899903

Metodat më të thjeshta dhe efektive:

 • shenjë për mësimet valle pas punës (yoga, karate, Qi Gong)
 • bëjë masazh dhe vetë-masazh;
 • diversifikuar jetën intime martuar;
 • të marrë një banjë ose dush;
 • shpenzojnë Aromatherapy;
 • të ketë një manar.

Këto metoda do të ndihmojë në lehtësimin e stresit në mënyrë efektive, të hequr qafe të stresit dhe si rezultat - të bëjë alkool padobishme.

si për të arritur një ManZgjedhur rënduar nga martesa? Lexoni se si të bëjnë një burrë të martuar.

Si për të luftuar off Djalë vajzën? Lexo më shumë.

Si për të tërhequr një njeri në jetën tuaj? Përgjigjet këtu.

bëjë sportive

Arsyeja është e njëjtë - endorphins. Gjatë muskujve tkurrje ndodh lirimin zgjeruara e "hormoneve kënaqësi". Përveç kësaj, trupi në gjendje të mirë fizike, do të përmirësojë vetë-respekt dhe të japin besim.pushups

Shpëtoj nga mërzinë

Zakonisht bashku me refuzimin e alkoolit të lënë miqtë e vjetër, hobi të vjetra. Për të shmangur "efektin vakum", është e nevojshme për të gjetur diçka për të gjithë: mund të jetë koha për të zbatuar ndërmarrjet më ambicioze ose zbatuar ëndrrën tashmë gjysmë-harruar.

Kjo mund të jetë një hobi të ri, një shkallë e dytë - gjithçka që është interesante dhe ndihmon për të mbushur kohën tuaj të lirë.

Izoluar nga tundimet

Njerëzore nuk do të hekurit, mos edhe një herë për të kontrolluar forcën e saj.

 1. Deri në kohën kur njerëzit nuk të vërtetë të mendojnë se ai nuk ka nevojë për alkool, nuk është e nevojshme për të marrë pjesë në një festë, ku do të pijë alkool.
 2. Është e rëndësishme për të krijuar në shtëpinë e tij "image matur": të hequr të gjitha shishe dhe kanaçe e alkoolit, të shpëtoj nga rrobat, të cilat zakonisht whiled larg netë dehur dhe ditë (për shembull, "dehur", pizhame me gjurmët e një birrë përmbysur, nuhatje batanije), për të bërë një ndryshim mobilje (kjo do të shënojë grushtin e jetës).

101320_or

Këshilla psikologut. Allen Carr ↑

Eksperti i njohur amerikan, të angazhuar në zhvillimin e metodave për të hequr qafe varëshme, në librin e tij "mënyrë e thjeshtë për të lënë pijen" ofron udhëzime për të ndihmuar të heqin qafe nga varësia e alkoolit:

 1. Filloni me një mendim: "A nuk është e mrekullueshme që jeta ime do të menaxhojë më shkatërrimin".
 2. Asnjëherë dyshim vendimin: ju keni asgjë për të humbur.
 3. Mos u mundoni për të shmangur të menduarit në lidhje me faktin se ju pini më alkool.
 4. Përbindësh nën emrin e alkoolit atje, por ai do të vdesë së shpejti.
 5. Mos prisni për momentin e duhur për të bërë një të mirë të fillojnë tani.
 6. Prano faktin se ju do të ketë ditë të mira dhe të këqija.
 7. Kuptoni se ju jeni në kontroll të dëshirës, ​​dhe jo anasjelltas.
 8. A nuk të vjen keq që të refuzojë alkoolin përgjithmonë.
 9. Mos u mundoni të ngre zërin miq për aq kohë sa ata nuk kërkojnë ndihmë.
 10. A nuk mbështeten në zëvendësues të alkoolit.
Lexo më shumë:   si një ambasador, kërpudha të egra për të dimrit pa uthull

Alkooli - jo një, ajo duhet të ketë vend në jetën e një të shëndetshme dhe të dashur veten vetëm personi. Gjëja kryesore - gjithmonë kujtoj forcë - është e pamundur, është e mundur - të duan.

 Video: Si të "lidhin" më

mënyrë e thjeshtë për të lënë audiobook pijshëm

mënyrë e thjeshtë për të lënë Shkarko Drinking

varësisë Alkooli ka shkatërruar shumë familje. Në Rusi, çdo qytetar 3 të Rusisë vuan nga një dragua gjelbër. Dhe njerëzit pinë alkool, si të varurit nga droga, nuk e pranojnë se ata janë të varur nga alkooli, dhe se ata vetëm kanë nevojë për kujdes mjekësor. Pirja 2-2butylochek birrë në fundjavë (unë nuk jam duke fituar gjatë ditëve të javës) nuk zbatohet për të dhënë që nuk vuajnë nga varësia e alkoolit. Kjo tregon se ju keni një marrëdhënie sistematike dhe disa nga banorët e vendit tonë nuk është e nevojshme për të shkuar në periudhë, për t'u konsideruar një alkoolike dhe pini deri në tremens jerm. Vendi ynë për të rrokulliset në humnerën e alkoolizmit, dhe për të marrë fjalën time për të, shumë njerëz nuk mund ose mund të merrni nga ajo.

Një arsye kryesore është natyrisht çmimi shumë i ulët i alkoolit dhe papunësisë. Libri nuk është që të mos nominuar për një eliksir për të gjitha sëmundjeve të tilla si alkoolizmi, por momente interesante janë të pranishme në të, kështu që nëse keni sasi e lirë të kohës (së papunësisë), atëherë lexoni atë, ju nuk do të zhgenjeheni. Allen kryer me vetëdije kërkimin dhe testimin për vullnetarët e njeriut të cilët ishin të gatshëm për të pjesë me një gjarpër të gjelbër. Tetë vjet kanë kaluar që nga publikimi i librit, por metodat nuk janë bërë të vjetëruara.

Titulli:  Një mënyrë e thjeshtë për të lënë të pijshëm

Author:  Allen Carr

Formati:  EPub, FB2

Language:  Russian

************************************************** ************************************

Shkarko librin "rrugën e lehtë për të lënë të pijshëm" Allen Carr në formatin FB2
Shkarko librin "rrugën e lehtë për të lënë të pijshëm" Allen Carr në formatin ePub

Si për të ndaluar mjetet juridike pije popullore

Mjetet juridike popullore për alkoolizmin në mjekësi alternative përdorur që nga kohërat e lashta. Shumica e këtyre shkaqeve neveri të alkoolit, disa të zvogëlojë ndjenjën e mall për vodka dhe verë. Gjithsesi, të gjithë ata janë të dizajnuara për ata që nuk mund të ndaluar të pijshëm më vete. Mjetet juridike popullore mund të përdoret edhe pa dijeninë e alkoolike, megjithatë, është e nevojshme për të përjashtuar me saktësi të gjitha contraindications për trajtim.

Besohet se receta jo-tradicionale të sigurt se konservatore. Por, mjekët paralajmërojnë se rreziqet janë ende atje, për shkak se disa bimë janë shumë helmuese, dhe toksiciteti i tyre dhe efekti që rezulton i refuzimit në bazë të alkoolit. Pra, është e këshillueshme për të vizituar psikiatër para fillimit terapi mjetet juridike bimor dhe mjete të tjera popullore.

trumzë

receta tradicionale nga alkoolizmi shpesh bazuar në përdorimin e materialit bimor përdoret për të përgatitur infuzione, decoctions për administrim oral. Aktet trumzë në trupin e pacientit është mjaft i butë, kështu që terapia mund të jetë e gjatë - deri në një muaj. Good trumzë i ndihmon ata të cilët nuk e kanë humbur gag refleks, dhe alkoolizmi nuk është arritur në fazën.

Phytoremedy trumzë bazuar edhe pas përdorimit, pa dijeninë e pacientit provokuar ndodhjen e përzier dhe të vjella pas rreth gjysmë ore-orë. Si rezultat, alkoolike do të zhvillojë një neveri të fortë për alkool. Dhënia e para me çaj trumzë ose mund të shtoni ato në personin në pije alkoolike. Recipes përdorimin e bimëve, si më poshtë:

 1. 3 lugët feedstock (të thatë) përhap 300 ml ujë të valë. Lënë për një orë do të thotë, që mbulon kapakun. Merrni një lugë katër herë në ditë.
 2. Në 5 g trumzë pour 500 ml të vluar banjë me ujë për 20 min avulloj. Holluar me ujë, duke e çuar volumin me pije origjinale. Drink 100 ml tri herë në ditë - veçanërisht para konsum të alkoolit.

Nëse një person bie dakord për të siguruar trajtim, kjo është e mundur, pasi përdorimi i trumzë për t'i dhënë atij një nuhatje të alkoolit, ata shpëlarje gojën për të shpejt të zhvilluar të kërkojnë refleks të vjellat dhe për të marrë të mirë.

Është e ndaluar të trajtohen me sëmundje të zemrës trumzë, tuberkulozi, stomakut, sëmundjet tiroide.

pleh fungus

Mjetet juridike popullore për alkoolizmi janë mjaft origjinale, por efektive. Ajo ka punuar edhe në trajtimin e kërpudhat-beetle. Nga pamja e jashtme, kërpudhat ngjan një ndërtesë, shije është gjithashtu e ngjashme, kështu që alkoolike nuk mund të gjeni më shumë për trajtimin. Është shumë e rëndësishme për të mbledhur atë kërpudhat beetle, mos e ngatërruar atë me kërpudha helmuese (duke përfshirë - një këpurdhë të zbehtë). Beetles Dung jetojnë vetëm një javë, dhe pastaj të fillojnë të kalbet, dhe duhet të merret vetëm të freskëta, jo prishur nga kërpudhave.

Lexo më shumë:   Si të konfiguroni forwarding thirrje për MTS

Urdhri i trajtimit është si vijon:

 1. Përgatitja mushrooms - të pastër, të larë, thahet plotësisht.
 2. Pritini produktin në copa.
 3. Thatë në furrë ose në një tigan, nxitje shpesh.
 4. Muzik mushrooms në një pluhur.
 5. Hidh pluhur në ushqim të pacientit, nuk mungon një vakt të vetëm. Shkalla Daily - 2 Vite
 6. Kursi i trajtimit - 10 ditë.

Faqet artikull:   Tabelat e varësisë alkoolit: një rishikim i drogës

Pas pirë vodka ose kërpudha të tjera alkoolit bllokojnë copëtim të etanolit, kështu që helmimi ndodh me ethe, t'i shtyer fytyrës, të vjella, etja, dhimbje barku. Për shkak të toksicitetit glasash është shumë e rekomanduar trajtim pas konsultimit me një mjek.

mjaltë

Mjetet më efektive popullore për alkoolizmi mund të jetë mjaft e shijshme. Për shembull, në mjaltë ka substanca që zvogëlojnë mall për alkool. Gjithashtu konsumi i rregullt i mjaltit ndihmon për të kompensuar mungesën e kaliumit në organizëm objektiv, pijanec, dhe, sipas një teorie, ajo është e njerëzit me mangësi të këtij elementi janë të prirur për të alkoolizmit.

Alkoolizmi mjete trajtim popullore duke përdorur mjaltë kryhet sipas kësaj skeme. Në ditën e parë që ju duhet të hani në një kohë, 6 teaspoons e produktit, në një orë e gjysmë - të njëjtën sasi, 20 minuta - për të përsëritur procedurën. Përdorimi i alkoolit është rreptësisht e ndaluar në këtë ditë!

Të nesërmen në mëngjes, të marrë 6 teaspoons e mjaltë. Pas marrjes së mjaltë parë duhet ngrënë mirë. Pastaj, çdo gjysmë ore në të njëjtën pjesë të hahet mjaltë me numrin e përgjithshëm arriti në 18 lugë. 2 ditë të trajtimit dëshira për të pirë një pacient duhet të zvogëlohet seriozisht.

myshk

Kjo shpesh i lejon bimore për të kuruar raste të avancuara të alkoolizmit pa kodim. Por ne duhet të kujtojmë se Moss është helmuese, dhe një mbidozë mund të shkaktojë vdekjen. contraindications strikte për një trajtim të tillë:

 • diabet mellitus
 • Sëmundjet e zemrës, enët e gjakut
 • sëmundje kronike pulmonare
 • ulçerë stomakut
 • cerozë
 • dështimi i veshkave
 • tumoret
 • Mosha mbi 60 vjeç

Para marrjes së trajtimit alkoolizmi nga mjetet juridike popullore përdorur Lycopodium, është e rëndësishme që të heqë dorë nga alkooli për 4 orë. Recetë është: për të shtypur Lycopodium bari, të marrë 10 g, bashkoj 200 ml ujë të valë. Cook në banjë për 15 minuta, pastaj shtrydh barin për të filtruar supë. Të mbushur me një tjetër 200 ml të ujit, 100 ml pije pije.

Pas 15 minutash 5 ml që do të merren nga çdo pije alkoolike. Brenda 30-60 minutash helmimi ndodh me të vjella, jargëzim, dhe ndjesi të tjera të dhimbshme. Zakonisht paraqitja e një neveri të fortë të alkoolit të mjaftueshme seancave 2-3 trajtimit, i cili kryhet çdo 5 ditë (një herë aplikuar myshk në periudhë të caktuar).

Asarum

Asarum barishte vepron në mënyrë të ngjashme me mjetet e përshkruara më lart - shkakton neveri të alkoolit, kështu që edhe është një listë e mënyrave se si për të kuruar alkoolizmi me mjete popullore. Asarum është veçanërisht e dobishme në birrë alkoolizmi dhe pije të tjera shitjen e entuziazëm.

Më efektive është lëndë e parë nga rrënjët e thara të një bime, e cila është shitur në çdo farmaci. Vaj esencial është kopytnja komponimet toksike që bëhen të shquar kur të përzier me etanol. Mënyra më e lehtë për t'u përdorur bimore - rrënjët që të shtoni një majë e pluhur në një person të ushqimit, çaj dhe pije të tjera. Pas konsumimit të alkoolit ka marramendje, vjellje, të vjella, dobësi.

Artikulli Faqet:   Drops Alkobarer - mjet më i ri në luftën kundër varësia e alkoolit

Shtuar në enët mund të jetë bimë supë. Vlim me ujë në një gotë rrënjët lugë kopytnja për 5 minuta, cool. Filtruar, i futur në ushqim në normën e 2 lugë infuzion të një gjysmë litër gatimit.

Një mbidozë e thundraket janë të papranueshme, si edhe përdorimin e tij në hipertension, sëmundje të zemrës.

bay leaf

mjet efektiv popullore për alkoolizmi është konsideruar si një fletë gji. Mënyra më e lehtë për të aplikuar është që të:

 1. Pour 200 ml ujë, 8 g gjethe dafinë.
 2. Lejo ujë në vlim.
 3. Vlim për 7 minuta.
 4. Tendosje supë.
 5. Në ditën ju duhet të pini të gjithë pije brewed duke e ndarë nga 4-5 pritje.
 6. Kursi i trajtimit - 5 ditë.

Healers Folk pretendojnë se edhe pas marrjes sasi të vogla të alkoolit gjatë trajtimit me fletë gji ka të vjella të rënda, prodhuar një neveri të etanolit. trajtim kundërindikuar për pankreatitit, ulcera gastrike, kapsllëku, cholecystitis.

A keni sukses në duke përdorur mjetet juridike popullore për të kuruar alkoolizmi? Po Jo
Sigurisht, Mjetet juridike popullore për trajtimin e alkoolizmit të përshtatshëm dhe me kosto efektive, që për shumë është faktori përcaktues. Por për të kuruar plotësisht një sëmundje serioze që nuk mund të përballojë, përveç se në fazat e tij fillestare. Për alkoolistëve kronik mjete popullore do të jetë i dobishëm në faljen për të konsoliduar rezultatet e trajtimit konservativ dhe encodings. periudhave të shkurtra të rënda të trajtuar mjetet pazakonta të rrezikshme për organizmin atenuar mund të përgjigjen ndaj substancave toksike të paparashikueshme. Vetëm një mënyrë për të dalë: për të parë një mjek, dhe qëllimi i tij në mungesë të contraindications, terapi shtesë popullore.

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *