Thembra Shoes JO çfarë duhet të veshin

Author: | 29/12/2018

Nga ajo që të veshin këpucë të grave pa një thembër?

Nga ajo që të veshin këpucë të grave pa një thembër?

 • Karakteristikat dhe Përfitimet
 • modelet e modës
  • i shkurtër
  • lidhëse
  • i lartë
  • zinxhir
 • ngjyra
 • materiale
 • Si te zgjidhni
 • Nga çfarë duhet të veshin

Gjatë disa viteve të fundit, shumë gra kanë rishikuar udhëzimet e tyre dhe filluan të preferojnë këpucët pa thembra. Pse jo? Pas një ritëm të shpejtë të jetës kërkon komoditet dhe rehati, së bashku, natyrisht, me bukurinë.

këpucë elegant pa thembra mjaft të përmbushur këto kërkesa. Dhe ne do të ju tregojnë në detaje se si dhe çfarë më mirë që të veshin këpucë të tilla, si dhe ndonjë tendencat e modës sot dhe si për të zgjedhur modelin e drejtë e këpucë.

Karakteristikat dhe Përfitimet

Sigurisht, përparësi kryesore e këtyre këpucë - kjo është e lehtë. Ata nuk do të ndërhyjë me një jetese aktive, në të cilën ju do të jetë në gjendje për të drejtuar gjatë gjithë ditës. Ata janë edhe praktike në dimër dhe do të përshtaten ata që kanë probleme shëndetësore.

Shumë njerëz gabimisht besojnë se veshur këpucë pa një thembra, ju menjëherë do të humbni bukuri të caktuar dhe feminitet. Ne nguten për të hedh poshtë këtë mit. Në të kundërtën, të zgjedhur si duhet këpucë modeli dhe rroba në përgjithësi janë në gjendje për të transformuar ju dhe të bëjë të tjerët të admirojnë stilin tuaj.

Këpucë pa këmbë janë të lehtë për veshin dhe ndeshje. Ju nuk do të jetë e vështirë për të marr imazhe të përditshme, edhe në punë, edhe pse në një datë të partisë.


Sigurisht, është e nevojshme që të i kushtoj vëmendje të modeleve të këpucëve dhe llojin e figurën tuaj, si disa variante të zgjedhur gabimisht mund të siluetë vizualisht më të rënda.


modelet e modës


i shkurtër

Këto këpucë janë të domosdoshme në jetën e përditshme, kjo duhet të ketë çdo gardërobë. Në to ju do të jetë në gjendje të shkojnë në punë, një shëtitje, një datë ose një udhëtim. çizme të shkurtra - një zgjedhje e gjithanshëm për krijimin rrugë urbane.

Modës çizme të shkurtra me fut - grupe të gomës. Ata janë të përsosur "ulur" në këmbë. Përveç këtyre, ju mund të veshin triko në këpucë ton. Ky kombinim visually zgjasin këmbët.

lidhëse

Ato mund të jenë të shkurtër apo të zgjatur. Shumë këpucë me laces është i lidhur me një stil sportiv, por ajo nuk është. Varësisht nga modeli, ajo mund të jetë të dyja versionet klasike.

Këto këpucë janë të përshtatshme si këpucë demi-sezon. Prodhuesit shpesh plotësojnë modele të tilla ose prangat lesh, e cila i bën ata edhe më të rehatshme dhe komode.


i lartë


Për ata që nuk është një mbështetës i çizme të shkurtra modele, ajo është me vlerë për të i kushtoj vëmendje të modeleve të zgjatur - deri në mes-viç ose më lart. imagjinata dizajnuesit nuk njeh kufi. Kjo është e gjitha llojet e modelit femërore, zbukuruar me kristale apo gurë.

zinxhir

Në kulmin e popullaritetit të çizmet me një zinxhir në mes. Dhe jo gjithmonë rrufe ka funksionin e saj të drejtpërdrejtë. Ndonjëherë designers përdorin atë si një dekorim.

zinxhir në qendër bën këpucë pak e gjerë, të mos përfundojë-rreth shin, i cili më tej jep vajzat origjinalitet.

Në stilin e meshkujve

Sot, stili meshkuj rreh të dhënat e popullaritetit. Kjo vlen edhe për këpucë. Për këpucë në stilin meshkuj karakterizohet nga linja të qarta, një minimum prej pjesëve, thembra ndonjëherë përafërt dhe stil lakonik.


oxfords


këpucë në modë në stilin anglisht, të përsosur për çdo ditë veshin si dhe për zyra. Oxford look mbresëlënëse dhe një i vetëm të sheshtë, dhe thickened këpucë valëzuar me gjysma.

Përveç dizajnit tradicionale, ato janë plotësuar shpesh nga thekë para lëkure, tassels, etj

biker

Për këpucë të tilla ajo është e karakterizuar nga trashë traktor i vetëm, spikes, shiritat dhe thumba. Ata duken shumë mbresëlënëse dhe origjinale. Veçanërisht të përshtatshme për të theksuar feminitetin tuaj.


ngjyra


e zezë

Kjo është një klasik i të gjitha kohërave. Nëse doni një opsion të gjithanshëm që do të përshtaten në çdo veshje - të zgjedhur këpucë të zeza.

gri

hije gri në modë sot. Ajo kombinon me shumë ngjyra jo-standarde. Për shembull, nenexhik, zbehtë rozë, Brown, Burgundy, etj

bojë kafe

Ata janë një alternativë e shkëlqyer për këpucë të zeza. Megjithatë, ata janë të lidhur me stil të lartë. Nëse ju jeni pronari i këpucë ngjyrë kafe, atëherë ju nuk do të jetë e vështirë për të marr imazhe të përditshme.


ngjyrë gështenjëWine - ngjyra e disa sezonet e fundit, se nuk do të marrë pozicionet e tyre. Me ndihmën e burgundy, ju lehtë mund të krijojë imazhe mahnitëse.

i kuq

Të përshtatshme për ata që janë të lodhur e të zakonshëm. Ata janë të sy-infektues dhe përdorimin e tyre për të krijuar harqet gjalla urbane.

bezh

Një mundësi e madhe për natyrave delikate femërore. hije Beige kombinuar me një shumë të hije pastel.

materiale


lëkurë

Pa dyshim, një nga opsionet më praktike. Këto këpucë që ju mund të veshin në një mot me shi. duket impresionuese prej lëkure modele mat dhe sipërfaqe shpuar.

Një prej zgjidhjeve të reja është përdorimi i lëkurës qëllimisht i lënë pas dore ose spërkatje, e cila përforcon vetëm këpucë magjepsës.

lacquered

sipërfaqe rhinestones shkëlqim është i lidhur me një solemnitet të caktuar. Këto këpucë janë të përshtatshme për veshje mbrëmje.

Gjëja kryesore kur ju krijoni një imazh të plotë - nuk e teproj atë me rroba të ndritshme dhe pajisje, përndryshe imazhi mund të merrni bezdisshëm.


kamoshi


Boots bërë nga kamoshi duken të shtrenjta dhe luksoze. Por duke zgjedhur një këpucëve, mos harroni se ajo kërkon mirëmbajtje të kujdesshëm.

këpucë kamoshi tregojnë statusin dhe shijen e pronarit të saj. Pa dyshim, të zezë ose të errëta kamoshi blu gjithmonë duket luksoze.

Përveç prodhuesit materialeve bazë shpesh përdorin fut bërë e materialeve ekzotike. Për shembull, kjo mund të jetë kadife apo dantella. Këto detaje elegant duket bohem dhe elegant.

Si te zgjidhni

I pari është për të përcaktuar modelin, nëse ju zgjidhni këpucë për çdo ditë apo për ngjarje të veçanta.

Ngjyra dhe dekor shtesë - një moment i rëndësishëm për vajzat. Kushtoj vëmendje të gjitha seams dhe fasteners.

Është më mirë të japë përparësi për materiale natyrore. Ato lejojnë këmbët për të marrë frymë. Kur blerjen e të jetë i sigurt për të kontrolluar cilësinë e lëkurës. Ndonjëherë prodhuesit paskrupullt siguron një lëkurë artificiale për jetën.


Zgjedhur këpucë në mënyrë rigoroze në madhësi. Ata nuk duhet të jetë e vogël për ju, si ju mund të kenë nevojë të veshin ato në një goditje të trashë.


Dhe së fundi, kostoja. Zgjedhja do të varet në buxhetin tuaj. Modelet Stylish mund të gjenden në kosto të ulët dyqane brand-name tregun masiv, por modeli spektakolare të çmimit të lartë - vetëm në butiqe projektuesi.


Nga çfarë duhet të veshinpantallona

Këpucë pa një takë të duket e madhe me pantallona ngushtuar stil, dhe ato mund të jenë style rreptë apo i rastësishëm.

Kështu, ju lehtë mund të vini deri një fustan për zyrë, duke zgjedhur pantallona me shigjeta dhe të lartë klasike në formën e një këmishë apo bluzë. Për të shtrënguar-montim modele rastësor kostum style, pantallona të tekstilit, dollakë lëkure, etj

Përveç pantallona të ngushta, nuk përjashtojnë një mënyrë të drejtpërdrejtë ose Jogger. Sot, në një oversayz stil të modës, kur pantallona të duken pak më shumë madhësi tuaj.


xhinse


Dhe sigurisht, xhinse - kjo është një fitore të fitojë. Çizme të duket e madhe me xhinse, xhinse thatë apo të dashurin. Në varësi të situatës, zgjidhni një model të ftohtë të projektimit ose një shumë provokuese - nevrikosur apo shqyer.

Në krye ju mund të veshin një këmishë jakë golf apo triko. Moti i ftohtë do të jetë e përkryer triko sy ose pulovër.

pantallona të shkurtra

Me pantallona të shkurtra shikoni modelin e madhe të shkurtër dhe të gjatë. një kombinim i tillë provokuese të vajzës të përshtatshme trim. Gjithashtu, kjo veshje është i përshtatshëm për një parti, kur kombinohet me një top të bukur.


Pencil pantallona të gjera


Ajo do të duket se ky skaj është i lidhur me diçka klasike, të tilla si çizme ose takë të lartë. Por, në të kundërtën, këpucë pa spikes kontribuojnë origjinalitet në imazhin tuaj.

funde të shkurtra

Mos injoroni gjatësinë shkurtër skaj. Ata do të jenë çizme me laces ose zippers i kombinuar. Në krye ju mund të vishni veshje më të ndryshme. Modës multi-layered, për shembull, bluzë mbi një këmishë. Kështu që ju mund të shkoni në punë ose në shkollë.

nën fustan

Medium veshje gjatësia - një tjetër alternativë efektive. Këtu ju jeni të lirë për të zgjedhur veshje mund të jenë të përshtatshëm apo të ndez. Për të krijuar një kontrast, ju mund të zgjidhni një veshje të lehta bërë nga pëlhura të ajrosur. Kështu që ju do të duken femërore dhe të brishtë.

me çorape

Në mot të ftohtë, të gjithë do të ndjejnë ngrohtësi dhe rehati. Përveç triko shtrënguar këpucë mund të kombinohen në mënyrë efektive me çorape të thurura, elegant ka rënë poshtë në këmbën e tij. Socks nuk duhet të jetë në këpucë ton. Për shembull, dollakë gri përkryer ndeshje me shumë hije.

shtresë

Nëse ne flasim për veshje të jashtme, me këpucë pa thembra shikoni lloj spektakolare të ndryshme të pallto. Në të modës pallto oversayz dhe shtrihet nën modelin e gjurit. Plotësoni pallto origjinale knotted shall dhe kapele, dhe imazhi juaj është gati.

mushama

Ne po flasim për raincoats modës apo mantelet llogore. Ky artikull klasik i veshjeve do të duket e madhe me çizme të shkurtër ose shumë të larta. Vlen kushtuar vëmendje në Oksford, kështu që ju mund të shkoni në një takim pune. Dhe për jetën e përditshme mund të veshin çizme biker për të krijuar kontrast.

Lexo më shumë:   shkaqet vanitet dhe trajtim në të rriturit

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *