26 vjet martesë WHAT QË JAPIN

Author: | 2018/08/25

Dasma lodh, ditën që çifti të festuar 26-vjetorin e jetës bashkëshortore, është një simbol i dashurisë së vërtetë dhe forcë. Kështu që shumë vite kanë jetuar së bashku! Kjo është një festë e rëndësishme për shumë çifte të pranojë urimet në këtë ditë të gjithë ata shumë të bukur.

një festë e tillë titull nuk ishte pa arsye. Guri, e cila është quajtur nefrit, ka një tipar interesant - për të ndarë atë në copa është shumë e vështirë. Kjo pronë gjithashtu ka nota të mira të çelikut. Por në qoftë se ju mbani lodh në dorën e tij, ai do të duket ngrohtë. Ky lloj guri është në gjendje për të ruajtur ngrohjes, dhe ai e jep atë shumë ngadalë. Prandaj, çdo produkt i cili përdoret në prodhimin e nefrit, kanë veti të dobishme, si dhe ato janë të këndshme në të prekur.

wedding Jade
wedding Jade

wedding Jade: Tradita e zakonshme

Përvjetori i 26 wedding, duke shënuar në dasmën lodh ka traditat e veta të veçanta dhe të bukur. Shumica e çifteve me kënaqësi do të jenë në përputhje me ta për këtë ditë. Ju dëshironi të jepni një të dashur një jo i pranishëm vetëm interesante, por edhe ka diçka të veçantë? Inkurajoni fëmijën tuaj për të ndarë martesën e tyre shprehet përsëri, ju ndoshta i dha çdo të tjera 26 vjet më parë. Mbajë duart dhe të përsërisë fjalët e njohura të dashurisë - Ky rit më shumë t'ju sjellë më afër së bashku dhe për të ndihmuar në forcimin e marrëdhënieve. Ju mund të mendoni betimit të ri, në qoftë se ju më parë nuk ka thënë ato.

Në ditën e dasmës burri lodh dhe gruaja, është e dëshirueshme jo vetëm për të zotohet të këmbimit, por edhe dhurata të vogla në formë të artikujve bërë nga lodh. Urime mund vjetorin me njëri-tjetrin, në gjysmën e dytë ia lodh medalion ose unazë. Ju mund të tregojnë imagjinatën dhe urdhër nga një dekoratë mjeshtër origjinale apo ndonjë gjë tjetër me këtë lloj minerali.

Ajo do të jetë interesante:   recetë lasagna në shtëpi me mish te grire

Dasma Jade - një arsye të mirë për të mbledhur familjen dhe miqtë për një tryezë. Ju mund të organizoni festë elegant, ose të gëzojnë një darkë të qetë romantike. Që nga data nuk është rrethore, shumë çifte zgjedhin opsionin e dytë dhe të festuar këtë ditë së bashku me një të dashur: të shkojnë në një restorant së bashku shikuar një film në shtëpi, ose thjesht duke ecur nëpër qytet. Gjatë shëtitje, mendoj se si ju u takua, si të planifikojnë martesën tuaj, si ishin vitet tuaja të para të familjes. wedding vjetorin Jade në të ardhmen duhet të lidhin vetëm me emocione pozitive.

wedding Jade dhe tabela festive

Sigurisht, 26 vjeç, të cilat simbolizojnë përvjetorin lodh, ajo mund të vërehet dhe të dy dhe të bëjë një darkë modeste. Por në qoftë se ju vendosni të ftojë mysafirë, kjo duhet të kujdeset për tryezë festive.

wedding Jade përfshin përdorimin e mineralit eponymous pothuajse kudo. Që nga ajo është vendlindja e Kinës, në ditën është më e mirë për të përgatitur enët kombëtare kineze. Prioritet duhet të jetë karkaleca, oriz të bardhë dhe e zezë, alga deti, salcat pikante dhe mish pule. Për ëmbëlsirë që ju mund të ofrojnë gjallë një dardhë të shijshme "Peking" ose arra, gatuar në karamel.

Shiko Jurist directory tonë
reklamë
Shiko Jurist directory tonë
www.avvo.com
Mëso më shumë

Jade përvjetor do të jetë një trajtojnë vërtetë në qoftë se ju të dekoroj shtëpi me balona të ndritshme, fotografi të ditës së dasmës dhe shenjat që janë shkruar në përshëndetje të bukur.

wedding Jade dhe tabela festive
wedding Jade dhe tabela festive

Dhuratat dhe përshëndetjet me përvjetorin e dasmës jade

Para se të flasim për atë që ju mund të mësoni çiftet në përvjetorin e 26-të dasmës, është për të kuptuar se çifti mund të japin njëri-tjetrit. Pra, çfarë për të dhënë për një martesë lodh? Një nga zgjidhjet popullore e dhuratave në mes burrit dhe gruas - kjo është lodh, e cila mund të vihet në një çantë apo në xhep dhe të kryer rreth me atë si një hajmali. Pa dyshim, gruaja në këtë ditë, do të jetë i gatshëm për të marrë një bizhuteri lodh, është e mundur për të dhënë, për shembull, unaza ose një palë vathë.

Ajo do të jetë interesante:   LAND HOUSE për breshka DUART VET

Zgjidhni një dhuratë gruaja e tij pak më e komplikuar. Urime për përvjetorin do të jetë edhe më e këndshme në qoftë se për të përforcuar dhuratën e tyre në formën e mansheta, lidhin këmbët, një varëse apo një bukuri. Gjithashtu bërë nga rruaza lodh, figurines suvenir të kafshëve dhe më shumë.

Në qoftë se ju jeni të ftuar në festimin e 26 vjet nga dita e dasmës, ju mund të tregojnë off origjinalitetin dhe për të dhënë për miqtë nefrit, është i pa vlerë për mjeshtrit bizhuteri. Kjo është një pranishëm ideal për ata që kanë në shtëpi dhoma me avull, sauna ose avull dhomë. Chipped Jade mban ngrohjes mirë dhe mund të përdoret për të ruajtur temperaturën e kërkuar në dhomë me avull.

Ata që nuk kanë një dush, ju mund të jepni një lodh suvenir, për shembull, një kuti të madhe. Gjithashtu të njohura janë harmonizers, qëllimi kryesor i së cilës zbut sistemin nervor dhe për të ndërtuar punën e saj. objekte të tilla janë përdorur për relaksim dhe masazh dhe duken si topa, gurë me trajton, cilindra dhe të tjerët. Më jep dhuratën e një zemre të pastër, mos harroni të bashkangjitni një kartë urimi dhe një buqetë të bukur me lule. Miqtë tuaj do të donte atë për sigurt.

Mos harroni se të gjitha dhuratat për përvjetorin e dasmës lodh duhet të çiftëzohet. Edhe numri - një simbol i unitetit dhe pandashmëria çifteve. Nëse ju doni të jepni bizhuteri, zgjidhni ato në të cilat ka dy gur (lodh më të mirë). A nuk e dimë të gjithë se ky mineral mund të sjellë fat të mirë, në mënyrë që të japë atë të burrit dhe gruas është veçanërisht e bukur.

Urime për përvjetorin e 26 vjet nga dita e dasmës e miqve të ngushtë të tingëllojë veçanërisht sinqertë dhe e këndshme, në qoftë se në këtë pikë për të përfshirë një melodi të bukur. Në qoftë se ju jeni të ftuar në dasmën e Jade, mos harroni se ju duhet të japin çift çiftëzohet lodh dhe të jetë i sigurt për të dhënë gruas një buqetë me 27 trëndafila. Kjo do të jetë një shenjë e një vazhdimësi e viteve të lumtur familjare dhe fakti që vitin e ardhshëm miqtë tuaj për të festuar përvjetorin e ardhshëm dasmës tuaj!

Ajo do të jetë interesante:   Si për të rinovuar iPhone 4 AT

Dhurata për përvjetor martese lodh
Dhurata për përvjetor martese lodh

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *