КАКО ROUNDUP чип во 5 кг

Автор: | 2018/08/22

содржина

Експертите кажам како да брзо и безболно да се ослободи од супериорноста на Нова Година

Не плашете се премногу, бидејќи голем број на скалата.
Не плашете се премногу, бидејќи голем број на скалата.

По божиќните празници, повеќето луѓе, а особено - жени со ужас гледа својот одраз во огледалото: дарежлив празникот никогаш нема да има последици за фигура. Изобилството на масна и зачинета храна, салати со мајонез, слатки и други кулинарски задоволства се секогаш полн со прекумерна тежина. Но, не очај: нутриционистите тврдат дека се врати старата форма може да биде само една недела! По сите, всушност, еден ден во луѓето (средни изгради) може да се депонираат не повеќе од 150 грама на "чиста" масти. Така, за 10 дена гастрономски "прекумерно" може да се добие околу 1,5 кг масти. Зошто скали се префрли од колку што е многу поделби, беше изненаден да ве прашам. Тоа е затоа што во прилог на телесните масти заробени вишокот течност и слабо се вари храната. Како резултат на тоа, "предност" може да изнесува колку што е 5-7 кг. Како брзо и безболно да се ослободи од нив, тој ни кажа диететичар, член на Здружението на Украина Оксана Skitalinskaya нутриционистите.

Пијте повеќе

Тоа беше обична вода го стимулира бубрезите и ја забрзува елиминацијата на токсините. Потребната количина на течност за да може да се пресмета врз основа на шема: 30 мл на 1 кг идеална личност на телесната тежина. Бидете сигурни да се напие чаша сеуште чиста вода на празен стомак, веднаш по будењето. Идеално, ако интервалот помеѓу внесот на вода и појадок ќе биде најмалку половина час. Водата треба да биде топло (над собна температура), може да се додаде дека две или три капки сок од лимон: тоа ќе се разбудам во гастроинтестиналниот тракт и го подобрува варењето на храната.

На пијалоци во текот на денот треба да претпочитаат билки и чаеви премногу силна. На пример, на инфузија од магдонос или камилица може да помогне да се ослободи од оток, и природниот лист зелен чај без шеќер ќе имаат тоник ефект врз дигестивниот систем.

2 дена - NO калории BOLSHE1200

Враќање во поранешна тежина ќе се приближно исто време како што доби дополнителна тежина. Така, ако на одмор стомакот траеше една недела, а потоа да се ослободи од naedennogo премногу работа, исто така, ќе биде една недела. Сепак, само ако исклучат од исхраната ќе биде високо-калорична храна, луѓето ќе се движат повеќе, и идеално - ќе бидат ангажирани во спортот.

Што е најважно - не само седат на цврста храна, тоа portends за стрес на телото, и не само што не им помогне на телесната тежина, па дури, напротив, го прават тоа за да се акумулира масти. Како резултат на тоа, двете страни ќе биде масти и мускули почнуваат да се ослабне и дисторзии. За да се вид што се случило и повикани килограми уште нема, само за да се прилагоди вашата исхрана е потребно. Инсталирајте исхраната трикратен со мали порции и целосно да се ослободи од закуски.

Во рок од два дена, може да се јаде во таков начин што вкупната содржина на калории од менито не надминува 1000-1200 калории. Во никој случај не се вчита во текот на ноќта: последниот оброк треба да биде 2-3 часа пред спиење. Ако сте загрижени за во кревет чувство гладни, пијат една чаша на ниско-масен јогурт или кисело млеко.

Табу за шеќер и минимум SALT

Следниот чекор на патот да се ослободиме од килограми - подготовка исхрана. Прво на сите, го исклучи од храна и пијалоци кои содржат шеќер. Ова газирани пијалоци, сокови спакувани и сите слатки. Се откажат од пржени, мрсна и зачинета храна, и повеќе - од бело брашно (слатки и пекарски производи). Тоа треба да го намалат внесувањето на сол на минимум - тоа ќе помогне да се лачат вишокот течност. Обидете се да не се јаде овошје, предизвикувајќи немири во стомакот - слатки сушено овошје и незрели банани. Зеленчук, да ги ограничат оние кои придонесуваат за формирање на гас и надуеност (карфиол, грав и така натаму. Д.). За возврат, се вклучат во исхраната на протеинска храна со малку маснотии: идеален бели риби и исхраната месо (Турција, пилешко). Како гарнир одговара варен зеленчук. Исто така, вклучени во менито на ниско-масни млечни производи, чорби и супи, свеж зеленчук и кисело-сладок плод.

Помеѓу да се ослободиме од вишокот на калории е многу корисно да се потпреме на кисела зелка. Прво, затоа што на содржина на влакна е како правосмукалка, "собира" сите штетни материи. Второ, тоа е богата со млечна киселина се потребни за да се врати на цревната имунолошкиот систем, и витамин Ц, кој ви помогне да го издржат зимата.

ПРАВИЛА ЗА ОДВОД

Постот дена ќе помогне да се ослободи од вишокот на течност што има акумулирано во ткивата поради солено и зачинети јадења. Исто така, истовар прикажува остатоци од хаотичен храна од долниот црево: небалансирана исхрана со вишокот протеини, кисело млеко и недостаток на свежа растителна храна во комбинација со седентарен начин на живот за време на празниците помогна на "стагнација". Постот дена да се донесе здравствени придобивки, тие треба да се врши редовно 1-2 пати неделно. За претпазливост за истовар е неопходно да се пристапи на луѓето со хронични болести, особено со гастритис или пептичен улкус болест, како и тенденцијата кон алергии. Во овој случај тоа е подобро да се консултирате со вашиот лекар и да се направи персоналните мени за истовар.

Секој друг може да се направи празнење, како кафеав ориз. Пред спиење, впие 300 грама ориз, се мијат наутро житни, покријте го со вода и варете додека тендер. Што е најважно - не додадете сол, масло или било која друга Леќата. Готови каша јаз во 6 порции и го јадат во редовни интервали. Бидете сигурни дека за да овој ден пијат многу чисто не-газирани вода: најмалку 1,5-2 литри. Истовар на урда и јогурт ќе го забрза метаболизмот и наситен на калциум и помага на телесната тежина. Треба 600g кајмак 2-5% масти и 1 L на 1% јогурт. Поделете сирење во 6 еднакви делови и да јаде на секои 2 часа со чаша кефир.

Меморија за слабеење

Не прават ненадејни промени во начинот на исхрана (на пример, глад по ненаситност): тоа е силен стрес за телото, што може да доведе до неочекувани резултати. Дури и за-ден е неопходно празнење за да се подготви: 2-3 дена да се откажат од киселини, слатка и солена храна, малку се намали делови.

Не го злоупотребувајте истовар дена. Оптимална траење празнење - 1-2 дена, максимум - 3. Ако имате таква моќ во текот на еден подолг период во телото може да предизвика недостаток на виталните хранливи материи.

Заборавете на "магијата" исхрана апчиња. Тие обично имаат многу несакани ефекти, многу од нив не се проучени, а не се одобрени.

Еднаш неделно (но не често) да одат на бања или сауна: заедно со тогаш го отстранува токсините. Само не пијте благи пијалоци, пиво и други алкохолни пијалаци: Овие пијалоци ќе додадете калории. Претпочитаат билни чаеви, супа колковите, Бери сок, обична вода.

Ако не се вежба, тогаш барем не утрински вежби, прошетка, за најмалку 2 часа на ден или се кандидира за најмалку 40 минути.

Спие најмалку 8 часа: на луѓето губат телесната тежина само во сон.

Минус 5 килограми за една недела - тоа е лесно! Сподели ТАЈНИ Анита COI ...

"Мојот сопруг ми рече, вие во огледало гледа во?"

- Јас сум 16 години борба со тежината. Во 90-та година, кога за исхрана никој не знаеше речиси ништо на маса беа кнедли, пити, корејски зачинета храна. Сепак, јас се родиле, а за себе си домаќинство и заборавил. Признавам, за мене тоа беше, како и со многу. Самиот развлечен, облечени престилка, но децата во ред, сите чисти, мажот со цел, а таа е некако ... И сфатив дека нејзиниот сопруг беше на работа почна да се задржуваат. И побара директно прашање, бидејќи интуиција жените е моќен, што се случува? Благодарен сум на него досега, тој ја кажа вистината: вие сте во огледалото погледна? Се разбира, јас бев вознемирена, навреден. Јас бев само шокиран. Плачев на нејзините пријатели, нејзината мајка. Испрати чести скандали, и го прашав едно прашање: Ти рече дека душата е главната работа во човекот, што се случило? Како резултат на тоа, дискусии доведоа до фактот дека тој ми го даде како човек на мирот се смета, но физиолошки природно чувство беше отсутен. Тогаш сфатив дека ова е сериозна и нема уште една од мене, не е асистент - сè може да се уништи. И од овој непристоен срцепарателна почнав мојот процес на патот кон својата сакана.

Тоа ќе биде интересно:   LARYNGOTRACHEITIS СИМПТОМИ И ЛЕКУВАЊЕ НА ВОЗРАСНИ

Прво јадев Herbalife, се обиде Тајландски таблетите, од кои престане да јаде и спие ... И со тежина назад. Поминав низ многу, исхрана, спортски, myostimulation. Но, мислам дека се додека самиот човек може да добиете резултати, не одат под нож. Лошата е приказна за еден здрав човек. Особено сега технологијата отишле далеку, има многу да се изберат. Главната работа - да се започне. Тогаш немаше ништо, мораше да оди преку сè. И јас имам таков устав - кога бев поканет да игра во еден филмски режисер во улога на дебеличка, јас сум три недели ќе тип на тежина. Како и за фрлање - Имам постојана битка за секој 100 грама.

Минус 5 кг за 7 дена

Сега се чувствувам многу добро и дома и на работа. Јас се нафатил да напише книга за губење на тежината, бидејќи секој збор објави популарен човек, се смета како лек. Имало случаи кога на жолто издание пишува за актерка губење на тежината со црв. Една недела подоцна, една девојка кои живеат во предградијата јаделе дождовен црв и е на интензивна нега. Не сакам да им даде лош совет или одговорен за вашиот живот.

Но, јас даде добар совет. За една недела, можете слободно да ја изгуби 5 кг. 3 kg - тоа е течност, потребно е да се ослободи од него. Останатите 2 ќе биде вашиот заслуги.

Првите 3 кг, можете да поставите на лесен начин. 3 дена се 15 грејпфрут и 15 јајца, одделете ги во 3 дела. Еден дел од - тоа е моќта на еден ден. 5 грејпфрут, по можност од портокал, излупени и парична казна plenochek, оставајќи ги само зрнеста парчиња. Земете 5 јајца, се вари 15 минути, концентрацијата на протеини е максимизиран. Чистење на тестисите, отстрани од јајце.

На пример, јас се јаде за појадок во 11 1 протеин од јајце. Еден час подоцна, јас јадат слатка грејпфрут. Еден час подоцна - повторно протеини. Еден час подоцна - грејпфрут. Како што се испоставува 10 пристапи до храна. Но, ако боеми станува во 10:00 часот, на 11, таа има за појадок. Ако станувам во 6 и имаат појадок во 7, а потоа ќе почнете со 7.

Ова е прекрасна храна, бидејќи вашиот имунолошки систем се соочува со зуи: ќе унижавам да го хранат Витаминка.

И ние треба да пијат многу течности. Но, свежа вода. Кафе, чај, сок - тоа е храна, нечистота, чиста вода не е таму. А телото мора да се обновуваат акции на чиста вода. Пожелно е дека сите оброци заврши пред 20:00. Ако 6 веќе заврши, само го зграби некои вода и да пијат од чашата, и чувството на глад ќе оди далеку. Значи ние се јаде за три дена.

Побара од вас, и ако умрам од загуба на енергија? Земете kipyatochek, додадете една лажичка мед и фрли неколку парчиња од лимон. торба на чај не е потребно. Пиеш ова, ако сметаш дека енергијата се намалува. Мојата прес-агент секогаш се смееше на тоа што го правам. Но, само пред една недела, таа одлучи да започне оваа диета. Точно три дена подоцна таа изгубиле тежина од 3 килограми.

Каже за себе: Јас можам да

Главната работа во губење на тежината - вистинскиот мотив дека навистина се грижат. Вториот - на радост на своите достигнувања.

Постави цел и се разбере како искрени мотиви. Се урна семејство. Тоа беше моќен мотив да ги преземе за себе. Затоа што го сакам овој човек, сакам да живеам со него и многу повеќе. Ако сакате да се стане ѕвезда, уметник, но само убава мобилен личност, но навистина го сакате, потоа да се нагоре и направете го тоа. Ако мислите дека не можете да направите барем нешто! Зема двапати - третиот ред.

Покрај тоа, сите се радуваме, постигнување на добри резултати. Кога знаеме дека некој помогна нејзината мајка во утринските часови насмевка, само отиде до продавница - на семејството е среќен. Секој го разбира она што радост. Така е и со губење на тежината. Тежат себе секој ден, наутро на празен стомак, и евиденција на резултатите. Кога ќе сфатите дека 1-3-5 килограми победи - тоа е толку радост! И самиот човек со неговите победи го прави повеќе силна и сигурен.

Анита Tsoi не кажа само за нивната исхрана, но, исто така одговараа на прашања од нашите читатели. Снимање на видео и целосно пребарување на текст во разговорот на конференцијата.

Што се однесува до недела и без диета за да изгубите 5 до 7 "празник" килограми ...

Ситуација во која многу треба postroynet 3 дена пред важен настан, да биде запознаен со повеќето членови на поубавиот пол. Сепак, многу беа гладни, да пијат лаксатив и диуретик, и отиде во соба со пареа и сл. Д. Но, на крајот, тогаш се чувствуваат слаби и вртоглавица, а првиот залак на храна или една голтка алкохол на овие високо очекува настани предизвикани страшно гадење. Па, како брзо губат тежина од 5 кг за 3 дена и да ја задржите на полнење на сила и енергија? Дали е можно?

брзо губење на тежината
ефективна губење на тежината

Назад на содржина

Општи правила за брзо губење на тежината

Постојат голем број на диети кои препорача како да брзо губат тежина од 5 кг. Со нивна помош, навистина брзо, може да се ослободи од 2-5 kg ​​во 3 дена, под услов тие да се направи екстра килограми. Но, на прашањето за тоа како да се губат телесната тежина од 5 кг, и начинот на исхрана избор за оваа цел треба да се пристапи трезвено, за да не се наштети на телото. Избор на метод што ќе биде најсоодветен за вас на телесната тежина од 5 кг крајност, треба да биде запознаен со некои ограничувања.

Правила кои мора да се добие максимална корист и минимална штета.

 1. Присуството на вишокот тежина, во спротивно ништо добро вложување на телесната тежина нема да работи.
 2. губење на тежината треба да биде постепено, дури и ако треба да брзо и ефикасно да се губат телесната тежина, затоа што на телото му треба време да се прилагоди, со цел да се избегне стресот.
 3. Избегне дефекти, мотивирање на себе и да го свртам вниманието на интересни работи кои ќе го задржи на искушение да јадат нешто.
 4. Многу е важно во која било диета, па дури и повеќе, па во случај на итност, точниот влез и излез од него.
 5. Вие не може да седне на екстремна диета со склоност кон депресија, присуството на дијабетес, болести на дигестивниот и кардиоваскуларниот систем.
 6. За да се постигне максимален ефект, исхраната треба да се комбинираат со џогирање или кардио.
 7. Тоа ќе биде добро да се оди и да видиме во исхрана во текот на бања или сауна, кои исто така придонесуваат за активни губење на тежината.

Темелно запознаени со секој од техники, интуитивно ќе се избере најсоодветниот исхрана за вас. Ако акутен проблем, како да се губат телесната тежина во три дена, ќе бидат корисни:

 • monodiet истовар;
 • исхрана за сокови;
 • млеко и зелен чај;
 • леќата и зелен чај.

Во оваа петдневна диета - најоптимална. Телесната тежина за 5 дена на 5 kg сосема можно, и каде што евентуално се исцрпи Строги ограничувања. Со оваа диета 5 килограми за 5 дена ќе биде многу корисна за секој кој сака да се стави себеси во соодветна форма после одмор празници. Нејзината суштина - паднат по денови на храна. Ден седи само на месо, ден - на зеленчук на ден - на овошје, на денот - на треви и ден - кефир. Главната работа тука - не се мешаат различни производи во дневното мени, и се придржуваат до низа.

Тоа ќе биде интересно:   Успех ШТО Е ВО УЧИЛИШТЕ

Совети за тоа како да се губат телесната тежина во 2 дена по 5 кг, може да се најде во многу блогови покаже ѕвезди. Пораки луѓе тврдат дека често ги користат таквите брзи диети. Исхрана за губење на тежина од 5 кг ќе помогнат да се балансираат на цревата и да се отстранат некои од омразените килограми.

Извонреден резултат дава следниве исхрана: за појадок - зелен чај и зеленчук салата; за ручек - пилешко со мала количина на грав; вечера - една чаша вода + 1 лажиче .. мед и иста количина на сок од лимон.

Назад на содржина

Ефикасен начин на телесната тежина во 3 дена

Ние мора да се запамети дека брзо губење на тежината исхрана за 3 дена до 5 кг се забранети за оние кои имаат проблеми со желудникот, црниот дроб, панкреасот, крвниот притисок. Исто така, диети се контраиндицирани за време на бременоста. Покрај тоа, важно е да се признае фактот дека на телесната тежина во 3 дена може само да се ослободи од вишокот на вода и slagging на телото и да се отстрани масти, ќе биде потребно многу повеќе време. Затоа изразуваат исхрана - метод или само за итни случаи или за периодично чистење на телото.

Ако се соочи со цел да се губат телесната тежина, одржување на здрава, прекрасен погоден истовар моно-диета. Таа се заснова на фактот дека за 3 дена одделно само јадат одредени видови храна (месо, риба, леќата, ориз, млеко, зеленчук, овошје). Што храна да се избере, може да одлучи за себе си со бришење од листата на компири, грозје и банани поради нивната висока калорична содржина.

Единствената важна работа на целиот ден има само еден производ. На пример: 1 ден - пилешко филе со зачини и сол, 2-ри - краставици, третиот - јогурт со малку маснотии. Користење на таквите моќ на поделба, за 3 дена во просек може да изгуби дома до 5 кг.

Еден ефикасен метод - еднодневен пост на. Но, ние треба да се запамети дека секое лишување - е стресна за телото и основно правило со него - ова е вистинскиот подготовка и правилна излез.

Правилната еднодневна глад.

денајадење однесување
Ден 1 - подготовка.Во исто време, ние се подготвуваме телото на глад, истовар и го ослободи од токсини и стагнација. Да го направите ова, ја напушти мени само варен или печен зеленчук, зелен чај и билни чаеви.
Ден 2 - директно глад.Важи само пијат чиста не-газирани вода. На овој ден, потребно е да се пијат 3 до 4 литри.
3 ден - надвор.На ден постот стомак е намалена во обемот, тежината е намалена. Сепак, тоа ќе биде трет ден да се јаде, исто така, само варен или печен зеленчук и овошје. Потоа можете да се вратиш на редовни, балансирана исхрана.

Една еднодневна постот (со точниот влез и излез од него) ќе го изгуби 3 до 5 кг, повторување на постапката секој месец, ќе биде во можност за чистење на телото и за стабилизирање на тежината.

Назад на содржина

Експрес чистење на телото

Исхрана, губење на тежината, па дури и повеќе брза методи - тоа не е само материјални физички вежби за целото тело, но исто така голем стрес за ментална состојба. Затоа, за многумина е дефинитивно губење на тежината се претвора во невозможна мисија. Во овој поглед, често девојки често се заинтересирани за ова прашање, како да се губат телесната тежина за 1 ден на 5 кг во домот, не седи на диета. Во овој случај, решението е темелно чистење на гастроинтестиналниот тракт, и излачувањето на вишокот на течност.

Првиот таков метод на губење на тежината е екстремен два пати на ден прием лаксативи. Тие се земаат веднаш после дремат време на ручекот. Во овој случај, исто така, содржи средства со лаксативен ефект за секој час од денот преку потребата да се пијат околу 2 чаши на чиста вода или не-газирани чај за слабеење.

Еден ефикасен начин на телесната тежина во еден ден за 5 кг - дехидрација користење дрога диуретик и билни инфузии. Како резултат на делумна дехидратација, отстранување од 5 килограми, исто така, сосема е можно. Сепак, не смееме да заборавиме дека во таква "губење на тежината" тежина фрлени назад речиси веднаш, еден има само нешто да се пијат или јадат.

Затоа, висока ефикасност во еднодневна борба со тежина дава само еден сеопфатен пристап. Тоа вклучува апсолутно одбивање на храна и течности, употреба на лаксативи и диуретици и задолжително двочасовна посета на бања или сауна за подобрување на зголемување потење. Резултатите од овој метод ќе импресионира: на скали за да се види на тежината фрлање до 5 кг, а во огледало наместо мразеше стомакот исцртувањето печатот.

Сепак, овој пристап кон губење на тежината на ден може да се користи само во случај на совршено здравје. Меѓутоа, во овој случај за импресивен ефект ќе мора да плаќаат лошо расположение, нездрав тен, како и брзо враќање килограми за време на процесот на транзиција кон нормалната исхрана.

Дека телото отсекогаш бил тенок и одговара, и тонусот на мускулите, вреди разгледување на вашата исхрана во целост. Летно здрава урамнотежена исхрана и физичка активност, и да придонесе за намалување на телесната тежина и унапредување на здравјето, како и зголемување на долговечноста во целина.

Инструкции како да се губат телесната тежина во една недела за 5 кг Како можам да телесната тежина од 4 кг за 4 дена? Преглед на најдобрите начини на телесната тежина од 3 кг за 3 дена Безбедно и брзо: како да се губат телесната тежина од 10 кг за 2 недели

Како на телесната тежина во текот на неделата од 5 килограми, без чувство на постојан глад

Веројатно, не постои жена која не сонува - на телесната тежина од 5 кг или изгуби најмалку една фунта за да се ослободи од чувството на вина за јаде парче чоколадна торта ...

Излезе, тоа не е толку тешко да се изгуби неколку килограми ако сакате! Особено ако имате добра мотивација - на пример, на вашиот пријател се враќа од службено патување, и сакате да изгубите тежина од 5 кг за 7 дена, а го изненади со виткото фигура, или ако имате резервира билети до Хаваи и сакаат да изгледа зашеметување на плажа.

таа го изгубила 5 килограми за една недела

Сигурно ќе успее, и ќе биде во можност да се губат телесната тежина во една недела за 5 кг, ако се сеќавате што сакате да изгубите тежина, и јас ги разбирам дека мафини, кој го гледате на шанкот во пекарница, а не на последната серија во светот! Ако сакате брзо да се губат телесната тежина и се чувствуваат добро, потребно е да се заборави на бухти на диета време.

Обидете се да се убедат дека може да јадат вашите омилени колачи, кога телесната тежина. Главната работа - право расположение, а остатокот на мали нешта!

Главните точки кои треба да се запамети

 1. Јадат не повеќе од четири пати на ден.
 2. Обидете се да не се јаде за 2 часа пред спиење.
 3. Не се јаде целиот дел на плочата веднаш штом ќе почувствувате дека гладот ​​помина - не јадат повеќе. Тоа може да се подели на половина дел и јадете само половина. Слушнете ја вашите чувства за време на оброци - се уште се чувствуваат гладни по половина изедена делови, или само се чувствувам жал да го исфрли добри производи? Се утврди за себе совршена дел, да не се прејадуваат и да се знае точно колку храна во секое време од денот да се земе на глад помина.
 4. Обидете се да се постојано нешто да се направи, бидејќи мрзеливост е првенствено причина за лажни глад. Тоа дури може да биде толку возбудливи активности што се купување, одење во кино, Излегувам со пријатели, и така натаму. Д.

Листа на производи за кои може да ви помогне да губат 5-5,5 кг, дури и без да се свртат!

1. Овесна каша со мед.

Едноставно се прелива овесна каша со врела вода, се покрива нешто и нека пијалак за 5 минути. Потоа додадете сецкани парчиња овошје и мед.

Смешно нешто, но тоа е навистина многу вкусна и здрава. Каша ја подобрува состојбата на кожата и ќе почне да работи на стомакот на почетокот на новиот ден!

2. Секое овошје.

Практично нема ограничувања, бидејќи секој од нас има неговиот омилен овошје. Главната работа е да не претерувајте со праски, банани и грозје - тие содржат доволно голема количина на калории!

овошје

3. Секоја зеленчук.

Обидете се да не додадете на нив на посебен полнење, тоа е најдобро да се ограничи маслиново масло.

Тоа ќе биде интересно:   како да се вклучи Bluetooth лаптоп

4. Јогурт содржина на масти од 2,5% или помалку.

5. Зелениот чај и свежи сокови.

ги јадат наместо газирани пијалаци - тие содржат многу скриени калории од страна на купувачот, кој подоцна целосно конвертира во масти.

зелен чај
6. бело пилешко месо или риба.

7. Супи и чорби.

8. Пијте многу вода.

Ова помага да се намали апетитот. Бидете сигурни дека за да се напие чаша вода 15-20 минути пред јадење - така ќе се чувствувате ситост, се јаде само половина делови!

вода

9. мед.

За многумина, тоа не е меѓу омилените слатки. Но, обидете се колку што уште еднаш сакате да слатко, да не се кандидира за чоколадо или сладолед - тоа не е на производите кои ви се потребни сега. Наместо тоа, се подготви кафе со млеко (Млеко или капучино) или една чаша топол чај, и додадете мед. Откако ќе се обиде овој пијалок, вие нема да сакате било бонбони!

Пример мени за денот

 • Б: чинија овесна каша (Supra.), Зелен чај со мед.
 • Вечера: плоча на пилешко супа, една чаша сок од банана.
 • Попладневна ужина: овошје или зеленчук салата, вода.
 • Вечера: Јагода Јогурт 2,5% масти, зелен чај со мед.

Сите овие совети сигурно ќе ви помогне брзо да се губат телесната тежина без штети на здравјето. Со среќа!

Исхрана "омилена" - "- 5 килограми за една недела ... - IRECOMMEND

исхрана
Исхрана "омилена" фото

 • Devchonki- е нешто, а не диета)) никогаш не верува во нив, што само исхрана не се обиде да го отстрани зима масти да лета (и имам тоа се случува во износ од 3-5 кг секоја зима), и да не ги искористи, одлучи, овој последен, ќе се обидам ... и овде и овде! се случи)) - минус 5 кг !!
 • Кога се регистрирани на овој сајт, не мислам дека првиот пост е посветен на исхрана .. Но, сепак решив да ви мојата приказна) кажам Од раѓање, јас најверојатно ќе биде со прекумерна тежина и да бидам искрен, јас никогаш не се смета себеси за дебели ..
 • . Здраво на сите губење на тежината! .. Дознај повеќе за исхрана "омилена" одамна, кога на маса беше многу повеќе. Првиот пат тоа се обиде, кога тој беше околу 55-60 кг. И тука уште еднаш ја имаше за цел да се стави крај на последните екстра килограми (почнувајќи од 50 кг), јас уште еднаш одлучи да го изберат.
 • Добар ден! Позадина: Како што веќе пишуваше за моето искуство губење на тежината. Потоа го одбрав "Пиењето диета" и ја изгубиле 13,5 кг. Тоа беше минатата година. Тежина одржи нормално, јас не сум добива. Поддржани од страна на резултатите од трчање и лекции за елипсовидна тренер.
 • Добар ден на сите оние кои ги среќаваме во мојот осврт. Откако ја остана еден месец на леќата исхрана, решив да се престане со и да сака да оди на уште една диета. Јас сум многу долго волна онлајн и сакана Ayrekomend да се избере нешто такво.
 • Сите честитки) Ова е мојот прв преглед на диета. Ќе почнам со една мала дигресија, но тоа ќе ви кажам што ме направи најмногу на оваа диета. Сам по себе, не сум склон на вишокот тежина. Поголемиот дел од мојот живот, јас сум прилично тенки, а не обратно.

Како да се губат 5 килограми за една недела. Телесната тежина 7 дена: Каков вид на исхрана ...

содржина:

Недела - вистински мандат да ги ресетирате просек од пет екстра килограми, како резултат на кои ќе бидат видливи за другите загуба. Само следете ги едноставните правила и, ако сакате, и не постојат контраиндикации, земе брз исхрана.

Телесната тежина во рок од 7 дена
Причини да се губат телесната тежина брзо секоја жена многу: пролет дојде, се приближува одмор наскоро значаен настан. Отелотворуваат замислен едноставни совети ќе ви помогнат:

 • без вечера за три часа пред спиење, јадат мали порции и само кога ќе се чувствувате гладни;
 • не користете погодност храна, грицки, пржени, слатка;
 • следење на телесната тежина и се брои калории;
 • Пијте 2 литри вода дневно;
 • Дали вежби за дишење;
 • Направете физичка активност на редовна основа.

Телесната тежина во една недела, по диети

Како да се губат 5 килограми за една недела, избегнување исцрпувачки глад - тоа е сосема изводлива задача. Малку време, атлетски вежби, дневните промени на ден и вежби за дишење на немав време да се покаже резултати. Но, ќе точниот почитување на одредена исхрана. Тоа создаде многу различни планови, така што секој може да се избере соодветна за вашите желби и можности исхрана.

Одлучувајќи на еднонеделната исхрана, изберете:

 1. Исхрана, особено удобно за вас, вклучувајќи вообичаените производи. Избегнувајте премногу слаб, монотоно диети, тие можат да му наштетат на здравјето.
 2. Распоред на моќ, која не бара драстични промени во вашиот животен стил. Важно е да не се прецени можностите на нивната волја.
 3. Реални цели (изгуби 20 кг не е можно за 7 дена). Брзо фрлени килограми често само толку брзо "расте" повторно.
 4. Ефективен план кој ви овозможува да се фрли пет килограми неделно и одржување на постигнатите резултати. Во иднина, треба да спроведе дополнителни мерки за намалување на телесната тежина.

Телесната тежина од 5 кг? Употреба на црно!

Губење на тежината со помош на еден производ. Методот е специфичен и психички тешко. Не секој може да се хранат рамномерно во текот на 7 дена, дури и ако се однесуваме кон храната како лек за да добиете: непријатна, но потребно.

Кефир диета се смета да биде тешка, силна волја избор за дами кои сакаат да се откажат од еден килограм дневно. Тоа вклучува дневна потрошувачка од еден и пол литри јогурт, плус 400 грама на нискокалорична храна за да изберете од: печен компир, урда, варени пилешки гради, овошје. Шестиот ден - само кефир и вода.

Импресивни олеснување на тежината обезбедува користење на пареа леќата. Една чаша изми жито истури врела вода преку ноќ. Ограничувања на бројот на не добива каша, но се препорачува да се користи kibble до 6 пати на ден, не јадат пред спиење. Реши во рок од една недела без маснотии јогурт (до еден литар дневно) или зелени јаболка (три парчиња).

Нискокалорична диета

Ресетирање на тежината со намалување на калории во храната. Телото зема енергија од внатрешната "резерви", па почнуваат да го согорува вишокот. Таквите диети се нарекуваат гладни. Основните принципи на нискокалорична исхрана:

 • норма јадења 200 g (женски) и 300 g (машки), шест-придвижуван;
 • вкупно калории производи земени на ден: жена - 1300 калории, човек - 1700 калории;
 • мора секој ден и половина до два литри вода.

протеинска исхрана

А протеин, преовладува во исхрана влијае на хемиските процеси, го забрзува метаболизмот. Позитивни повратни информации собрани наведени подолу јадење план. Се препорачува да се во согласност со предложените постапката за добивање на производи, да пијат многу вода за да се елиминира вечера. Зеленчук може да се полнат капка маслиново масло, месо (риба) варени или бари на пареа. Со забрана сол, шеќер, алкохол.

 1. Појадок: 50 грама риба, зелена салата, една чаша јогурт. Ручек: јајце, 90 гр пилешко филе, 'ржан леб.
 2. Б: 80 гр телешко месо, целер, 1 варени моркови и компири, зелен чај. Ручек: 120 g на не-масти урда и јогурт, овес (барат вода), 5 датуми.
 3. Појадок: чаша пилешко супа, 50 g пилешки гради, 3 леб. Ручек: 50 грама говедско месо, 'ржан леб, спанаќ, јаболко, портокал.
 4. Појадок: леќата каша, чаша јогурт, домати. Ручек: ориз, цитрус Frechet чаша, 100 грама сирење, сливи, портокал, киви.
 5. Појадок: 60 грама говедско месо, јајца, краставица, пиперка. Ручек: пилешки гради, две компири, грејпфрут, јаболко, 50 гр суво овошје.
 6. Појадок: половина чаша пилешко супа, 50 грама риба, 'ржан леб, зелен чај, една лажица мед. Ручек: ориз, домат, јогурт, киви, банана.
 7. Појадок: леќата, 60 грама пилешки гради, црвен пипер, овошје, зелен чај. Ручек: леќа, 100 гр говедско месо, јогурт, 30 g на бадем.

Кога распоред зема во предвид правилата за снабдување се пресметува калории содржината. Брза исхрана е контраиндициран во случаи на гастритис, дијабетес, чиреви, проблеми со бубрезите и црниот дроб. Тоа може да предизвика алергии, депресија, недостаток на енергија, негативно влијае на кожата, косата. Не можете да го користите овој метод на бремени жени и адолесценти.

Кога губење на тежината бара внес на овошје и зеленчук, многу вода. Минимизирање на сол исклучени алкохол и газирана вода. Десерти се заменуваат со суво овошје.

Итно се изгуби 5 кг тешко, но можно во одредени волеви напори и посветеност. Избери распоред, што ги принудува вас лично ги гледаме, не заборавајте за вежбање, јадат добро и по напуштањето на исхрана.

Испрати вашата приказна за објавување на сајт може да биде на [email protected]

Додадете коментар

Вашата е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *